yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (9)
  • medya (1)

  1. tanım: yves rocher'in daha az ürün kullanımına teşvik amacıyla çıkarmış olduğu, tüm saç tiplerine uygun olduğu belirtilen, en az 30 yıkamalık ürün barındıran, temiz içerikli, saçları bir miktar kurutan ve saç kremsiz kullanıma bence müsait olmayan, nane-limon kokusuna sahip şampuanıdır.

  sevgili (yazar: matahhayriye)'nin hediyesi olarak elime geçmiş bir üründü. öncelikle söylemem gerekir ki yves rocher'in şampuanlarını zaten çok beğeniyorum ve bunu da genel olarak beğendim ancak bu ürüne yves rocher'in diğer şampuanları kadar bayılmadığımı söyleyebilirim.

  boyutu ve çok çok az kullanımının yeterli olmasıyla, eğer uzun süreli seyahat vb. bir durumunuz var ise gerçekten işinize yarayacak bir ürün olduğunu söyleyebilirim çünkü ürün yapısının yoğunluğu ve temizleyebilme performansı ile üzerinde yazan 30 kullanımdan çok daha fazla kullanıma imkan sağlıyor. ben spordan sonraki duş faslında kullanmıştım ve yarım fındık büyüklüğünde ürün tüm saçıma yeterli olduğu için en az 35-40 kullanımla ürünü bitirebildim. ürün temiz içerikli bu sebeple de tercih edilebilir diye düşünüyorum. ancak saçlarınız çok kuru ise bu şampuanı saç kremsiz asla kullanmamanızı tavsiye ediyorum. bu şampuan saç kremsiz kullanıldığında şahsımın sahip olduğu yağlı saçları bile inanılmaz kurutuyor ve taranmasını kısmen zorlaştırıyor. bir de ayrıca ürünü annem kullandığında kalın telli ve kendi halinde kabarık olan saçlarını iyice kabarıklaştırdığını söylemişti, saç tipiniz böyleyse yani kalın telli, kabarmaya ya da kurumaya müsait ise bu ürünü tercih etmemenizi öneririm.

  son olarak şampuan tam olarak nane-limon gibi kokuyor. benim için çok problem değil ama bu kokudan hoşlanmıyorsanız da pek seveceğiniz bir ürün olacağını sanmıyorum. benzer bir kokuyu L'occitane markasının verbena serisindeki duş jeli için de söylemiştim. iki ürün çok benzer kokuyor.

  sonuç olarak; gidip özellikle satın almam ama kötü bir ürün olmadığını düşünüyorum. özetle; seyahat vb. durumlarda saç kremi ile birlikte kullanacaksanız tercih edilebilir bir ürün diyebilirim.

  15 mayıs 2019 16:28 15 mayıs 2019 16:49

  2. saçları inanılmaz derecede kurutan, kokusu bulaşık deterjanı pril’e benzeyen minik ve ekolojik şişedeki konsantre şampuan.

  seyahatlerde taşıması kolay olur diyerek almıştım ama saçları o kadar kurutuyor ki çok zorunda kalmadıkça kullanmıyorum. gün içinde kaküllerimi yıkamak istediğim zaman falan kullanıyorum, malum kalüller ciltle hep temas halinde olduğu için nemlendiriciler yüzünden bile çok çabuk yağlanıyor. ancak bu şekilde değerlendirebiliyorum şimdilik.

  15 mayıs 2019 22:29

  2

  3. hiç beğenmeyip çöpe attığım ilk ve tek şampuan. Saçımı bulaşık deterjanıyla yıkamışım gibi tuhaf bir his verdi ve saçlarımı dehşet kuruttu. Bana mağazadan hediye olarak vermişlerdi, para verip almış olsaydım içim cidden çok acırdı.

  18 mayıs 2019 00:36


  4. Bayağı bildiğimiz pril bu. Kendisini çöpe yolladık.. 

  18 mayıs 2019 01:11

  4

  5. Kokusu baya pril, limonlu hem de ama çok ferah kokuyor bence. Ben nemlendirici iddiası olan şampuanlarda saçlarımın yeterince arınmadığını ve ağırlaştığını düşünüyorum ve bu şampuan çok iyi arındırıyor ancak kurutuyor mu, evet. Ama zaten 10 yaşından beri saçlarımın kurumasından yakınıp saç kremi kullanıyorum, hangi şampuanı kullanırsam kullanayım toparlıyor kurutma sorununu. Dolayısıyla saçımın iyi arınması öncelikli benim için. Bu şampuanın açma kapama kısmı akıllı pompaya sahip, calve'in şu mayonez kapakları gibi. Elinize her seferinde bir fındıktan biraz ufak ürün geliyor. Yetmeyecek zannediyorsunuz ama gerçekten deli gibi köpürüyor. Bütün saçı arındırıyor. Seyahatler için çok çok mantıklı bir ürün bence. Bitince tekrar alırım muhtemelen.

  18 mayıs 2019 04:33

  6. seyahat çantamda durur hep. boyu küçük ama oldukça uzun süre idare ediyor. saçlarımı temizlemesini seviyorum. genelde kokusunu sevmemişler ama beni rahatsız etmiyor. saç uçlarına doğru kuruluk yapıyor sadece. güzelce kremlemek veya yağlamak gerekiyor.

  2 temmuz 2019 10:35

  4

  7. Hemen ağırlaşan ve kolay yağlanan saçımla iyi anlaştı. Bir miktar kuruttuğu doğru ama ben zaten saçta kuruluk istiyordum bu yüzden iyi bile oldu diyebilirim kendi adıma. Kokusu pril gibi evet ama pril kokusuna bayılıyorum bu yüzden çokta sorun etmedim. Birdaha kesinlike alırım.

  25 ağustos 2019 02:30