yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (3)
  • medya (1)

  1. Hayatımda gördüğüm en siyah göz kalemi. Bu kadar başarılı olduğunu bilsem dün (gbkz: tekin acar)'da %20 indirimliyken iki tane alırdım. Fakat iki problemi var: bir kere fazla yumuşak. Normal göz kalemi muamelesi yapıp o kadar kuvvet uygulayınca ucu resmen bir santimlik bir çizgi bırakarak eriyip gidiyor. Hele benim gibi beceriksizseniz kontrolü sağlamak çok zor. Eyeliner fırçası buna bir çözüm olabilir. İkincisi, aynı sebepten çabuk bitecek gibi durması. Yani fırça ile kullanmak zaruri gibi duruyor.

  Kalıcılık konusu ise: bugün 5-6 saat gözümdeydi, esniyordum, gözümden yaşlar akıyordu, hala bir bozulma yoktu. Çok ilginç. Normalde bu kadar yağlı ciltle 20 dakikada pandaya dönmüş oluyordum. (gbkz: Nivea çift etkili göz makyajı temizleyicisi) ile gerçekten çok zor çıkardım. Hatta daha fazla ovalayıp gözümü tahriş etmeyeyim diye vazgeçtim ve şu an ince bir çizgi halinde hala gözümde kalmış durumda...

  29 mart 2015 23:04

  2. göz içinde akmayan siyah göz kalemi bulma arayışım sonucu almış olduğum kalem. üstteki çok siyah ve yumuşak olduğu iddiasına katılıyorum fakat akmama olayı bende maalesef ki gerçekleşmedi, yani az da olsa aktı ancak takdir edersiniz ki az ya da çok fark etmez, akınca çok kötü bir görüntü oluyor. ayrıca yumuşak olduğu için ürün fazla uygulanıyor, bir ya da iki kere kullanıp açmak gerekiyor, dolayısıyla çabuk bitiyor benimki. bir daha alacağımı sanmıyorum pek ama siyahlığı cidden on numara.

  16 kasım 2015 00:29

  3. sürümü yumuşak ve gerçekten simsiyah renk veren göz kalemi. akma konusuna gelince evet gözümün altına akma şeklinde problem yaşamadım ama uykusuz kaldığım için sürekli esnediğim bazı günlerde gözlerim sulandığında silindiğini farkettim. tamamen suya dayanıklı diyemiyorum o yüzden. ama esneme vs. olmadığı zaman kalıcılığı fena değil, tamamen silinmiyor gözümden.

  21 şubat 2016 23:18 21 şubat 2016 23:19


  4. aslında normal bir kalem bu ama benim için makyaj dünyasının karadeliğine çekilmemi temsil ediyor. zamanında (bkz: görkem karman etkisi) ile rahmetli douglas'tan almıştım. blogunda öyle bir anlatmıştı ki, bir arkadaşında varmış bu gizemli kalem bi sürmüş bütün gece dansetmiş akmamış kalemin yazıları bile silikmiş zorla okumuş ve koşa koşa almış. ben de o zamanlar "rimeel kirpiklere sürülüüür tinki vinkii dipsiii" seviyesinde olduğumdan okuyunca gözlerimden kalpler çıkarak ilk fırsatta douglasa gitmiş almıştım. acaba görkem de bu kalemi hatırlıyor mudur?(gizlinot: swh)

  gerçekten simsiyah, arkasında dağıtmak için süngeri var. dayanıklılığı ilk birkaç saat iyi ama ben baya yağlı göz kapaklarına sahibim, ister istemez dağılma yapmıştı. far bazıyla daha sıkı duracağını tahmin ediyorum. ama sen neden denemedin derseniz, ben makyaj malzemelerimin turşusunu kurmaktan hoşlanırım. o yüzden 4 yıl sonra aklıma gelir tekrar sürersem sizi bilgilendiririm(gizlinot: swh)

  bir de içinden kalemtraşı çıkıyor. güzel bir detay.

  24 ağustos 2018 15:50

  5. yıllardır değiştirmediğim, alerjik gözlerimde akma, bulaşma, solma vb. problemler yaşamadığım, sürümü kolay simsiyah göz kalemim. tek kusuru fiyatı. indirim kovalıyorum sürekli :)

  10 şubat 2019 00:51

  6. Sürümü en kolay göz kalemi diyebilirim. yumuşak bir yapısı var hemen kolayca sürülebiliyor. ama waterproof luk konusunda ürünün çok arkasında duramayacağım. göz hassasiyeti yaşayan biri olduğum için ister istemez ellerimi gözüme götürüp kaşımaya başlıyorum vee o da ne :) elim gözüm boya içinde bunun olmasını istemiyorsunuz bu ürün size göre değil. ama kalemi kullanıp daha sonra elinizi gözünüze götürmiyorsanız sorun çıkarmayacak ve sürümü çoook kolay bir üründür.

  4 mart 2019 13:08

  4

  7. aşırı yumuşak ve simsiyah bir göz kalemi. waterproof olması doğrudur fakat sürünce sabitlenen bir kalem değil. nasıl anlatsam. çok yumuşak olduğu için sürdükten sonra kuruyup sabitlenmiyor. dolayısıyla hafif dağılma akma oluyor ama şakır şakır değil. yani yüzünüze su tutsanız kalem silinip joker gibi yanaklarınızdan aşağı süzülmez. sadece hafifi bir smokey etkisi vererek dağılma yapar. tamamen silinmez. zaten göz makyajımı 2-3 aşamalı olarak silip temizledikten sonra bile kirpik diplerinde hafif bir siyahlık hala oluyor. dolayısıyla epey kalıcı olduğunu söyleyebiliriz.

  düzeltme: bendeki "Dessin du Regard Waterproof Stylo" olan. kendi kalemtraşıyla açılan asansörlü model. medyaya ekliyorum.

  19 ekim 2019 15:34 19 ekim 2019 15:40