yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar (1)
  • medya (1)

  1. Sonunda aldığım fondotenim. Almanya´da Galeria Kaufhof´da 55.90 euroya satılmakta. Kartımda birikmiş olan 30 euroyu harcayarak aldığım için çok acıtmadı diyebilirim. Refilleri 35 euro civarında olması lazım. Kabin dizaynı çok hoş, beklediğimden daha hafif çıktı. Kutudan çıkan ufak bilgilendirmeye göre vaadi gün boyu kalıcılık, kusursuz kapatıcılık, parlamaya yapmayan ama aynı zamanda nemlendiren fondoten. İçerisinde 14 g ürün bulunmakta ve SPF 23 / PA++. Ysl touche eclat gibi hafif salatalık özüne benzeyen bir kokusu var. Genelde ysl fondotenlerinde 20 numara olduğum için bunu da 20 numara olarak aldım. Rengi ilk başta yarım ton açık dursa da 15 dakika içerisinde fondotenler (özellikle spf içerenler) suratımda oksitlendikleri için çok sorun etmedim ve renk farkı görmedim. Pembe alt tonlu olduğu için suratıma daha aydınlık bir görünüm verdiğini düşünmekteyim. Yaklaşık 15 gündür kullanıyorum ve cildimin durumuna göre farklı sonuçlar elde ettiğimi düşünmekteyim. İyi nemlendirilmemiş ciltte kuru bölgeleri ortaya çıkarmakta ama aynı zamanda ıslak bitişli fondotenler gibi sabitlenmemekte. Sabitlenmediği için gün ortasında makyajınızın bir kısmı uçmuş olabiliyor (bulaşmadan dolayı). Aynı markanın pudrası ile sabitlemeye çalıştıysam da pek başarılı olmadı. Cildimin kuru günlerinde farkettim başka birşey de 3. saatten sonra suratımın yağlanmaya başlaması. İçerisinden çıkan puff bildiğimiz normal cushion fondoten puffi, yıkanması biraz zahmetli ama ürünü iyi uyguluyor. Kısacası bu ürün beni beklediğim kadar tatmin etmedi, sanırım asıl kore markalarının ürünlerini denemek lazım.

  Edit Büdüt: An itibariyle bitirdiğimi söylemeye geldim. Renk skalasında sıkıntı var, aşağıdaki yorumlara katılıyorum. Yağlanma problemi sonradan yaşamamaya başladım (hem sabitlemek amaçli hem de rengi dengelemek için üzerinden hep pudra ile geçiyordum). 15 ml lik ürün için bir dünya para vermeye değmez bence (ki ben sadece yarısını ödedim), koreli cushionlara yönelmeyi planlıyorum.

  13 aralık 2016 16:57 25 mart 2017 17:57

  2. bu ara ten ürünlerine takmış durumdayım. bu ürünü almamdaki en büyük etken hızlı ve kolay uygulanabilir olmasıydı. çünkü genellikle fondöten kullanmaya üşeniyorum. bunu kendi süngeriyle bile hemen pat pat uygulayabiliyorum. kapatıcılığını yeterli buldum. bir diğer güzel tarafı güneş koruma faktörü içermesi. (gizlinot: spf 23 ) çok hafif bir şekilde salatalık gibi kokuyor, rahatsız edici bir koku değil, ben sevdim.

  hafif mat bir görünüşü var (gizlinot: karma ciltliyim bende parlama yapmadı ) ve bu yüzden miktarı iyi ayarlamazsanız hemen kendini belli ediyor. fazla gelirse maske gibi durabiliyor. ne kadar az o kadar iyi.

  kötü tarafı tabi ki 14 gram olan ürünün 230 lira olması.

  22 aralık 2016 02:28

  3. birkaç gündür kullandığım ve artık yorumlayabileceğimi düşündüğüm cushion fondöten. kendisi benim ilk cushion fondötenim oldu; cushion fondöten üzerinde mixer ile alt ton ve renk değiştiremeyeceğim için uzak durmuştum hep. bu yüzden ürünü kendim almadığımı ve bana hediye edildiğini belirteyim.

  formülasyon:

  mat-satin bir bitiş sağlıyor. ciltte fondöten gibi değil de ikinci bir cilt gibi durduğunu düşünmekteyim. orta kapacılık verdiğini söyleyebilirim. yetmeyen yerlere ikinci kez geçebiliyorsunuz, kapatıcılık bir miktar daha artıyor. benim sevdiğim şey mat-satin bitişli olmasına rağmen yüzdeki kuruluğu belli etmemesi oldu. asitleri fazla kullandığım dönemlerde maalesef yüz makyajım aşırı derecede parça parça oluyor, kuruluklar tamamen ortaya çıkıyor. bu ürünün de aynı şeyi yapacağını düşünüyordum, beni oldukça şaşırttı o yüzden.

  performans:

  içinden çıkan süngeri kaliteli buldum, cilde eşit uygulama yapmayı sağlıyor hızlı bir şekilde. kalıcılığını oldukça iyi buldum. kuru cildimden ötürü yüzümü pudralamamıştım, bu ürünü sürdükten sonra spora gittim, sonrasında arkadaşlarımla kahve içmek için dışarıdaydım ve akşam yemeği vs. derken birkaç saat daha eve uğramadım. eve geldiğimde burun kısmı dışında fondöten çoğunlukla yerindeydi.

  renk:

  of geldik sıkıntılı yere. bende en açık rengi olan b10 var. nc15 civarında diyebilirim, belki çok çok az bir miktar daha açık, ama oksitleniyor biraz. bana göre alt tonu nötr; birkaç karşılaştırma gördüm internette mac nc15 fondötenlerine benziyor ancak bende mac nc15 sarı değil turuncu&pembe duruyor. :d neyse, ürünü sürdüğümde bir güzel (link: http://vignette4.wikia.nocookie.net/filthy-frank/images/6/6c/Pinkguy.jpg/revision/latest?cb=20140507012502 pink guy oldum ben.) şaşırmadım. bu noktada başkalarına tavsiye etmediğim bir şeyi yaptım ürünün yapısını cidden beğendiğim için: elimdeki sarı mixer'ı direkt cushion içine damlattım. bu şekilde yapısını bozma riski var, ancak pink guy olarak dolaşacak değilim. :') artık kullanabileceğim bir hale geldi.

  özet geç:

  neredeyse her cilt tipine uyabilecek, doğal bitişli ve kalıcı bir fondöten. renk sıkıntısı yüzünden önceden denemekte fayda var.

  24 mart 2017 14:10


  4. şu ana kadar aldığım en güzel fondötenlerden olsa da 230₺ oluşu,refill'i olmaması ve b10 rengini white mixer olmadan kullanamadığım için almayacağım cushion fondötendir.öncelikle cilt tipim normalden-kuruya dönük ancak bol bol siyah noktaları olan hafif yağlı bir burnum var ve bu fondöten bende semi-matte durdu.Şaşırtıcı bir şekilde yüzümde 5 saat düzgün bir şekilde kalmış olsa da burnum ve burun kenarlarımda hafif bozuldu.sonuç olarak güzel bir fondöten ancak fiyat/performans gereği o kadar ahım şahım değil.daha detaylı bilgi için (link: https://youtu.be/A2l3RCa0STg arna alayne)

  1 nisan 2017 00:27