yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. Çocuklara önceden yazılmış metinler vererek çocukları çok bilmiş göstermeyi hedefleyen, Türkiye gibi bir pedofil cennetinde çocuklarını ekrana çıkaracak cesarete sahip anne babaların para kazanmasını sağlayan yarışma.

  Biz çocukken olan versiyonunda çoğunlukla anne babalar yarışırdı çocuklarıyla, çocukların verdiği cevaplar da doğaçlama ve çoğunlukla über saçmaydı zaten.

  bir bunlara çok kızıyorum, bir de öyle bir geçer zaman ki isimli dizideki küçük oğlanın ailesine. 6-7 yaşındayken komedi dizisinde oynasın, sıkıntı yok zaten pedagog eşliğinde oluyor genelde. O kadar "tear jerker" bir dizide çocuğunu sezonlarda oynatıp, sürekli çocuğunu ağlattıklarını izlemek farklı bir tür sadizm olsa gerek. Evde ağladığında sinir krizleri geçirdiği çocuğu, kameranın önünde ağlayınca sevinen, ne iyi oyunculuk diyen anne babalar, eve para getiren kişi artık el kadar sabi olduğu için buna alkış tutuyor sanırım.

  Bir de şarkı yarışması vardı, Pınar Altuğ mu sunuyordu hatta öyle birşey. Çocuk ticareti gibi birşey ya. Oradaki kız çocuklarından biriyle, büyüdüğü için şimdi ekşide Twitter'da falan nasıl dalga geçiliyor Kezban diye..

  İnsanların kötü olduğunu çocuk sahibi olan ana babalar bilmiyorsa, yada bilmelerine rağmen çocuklarını buna alet edebiliyorlarsa, çocuklar ne yapsın zaten? Bu piyasanın içinde olan biri olarak bokluklarından gayet haberim olduğu için, bir gün Çocuğum olursa asla bu dünyanın içine girmeyecek. Çok oyunculuk yapmak istiyorsa gitsin tiyatro kursuna, sahneye çıksın. Ekran çok daha fazla pislik barındırıyor ve çocuklarınızı Türkiye'deki pislik insanların evine televizyon aracılığıyla da olsa kendi isteğinizle götürmüş oluyorsunuz bir nevi.

  Bu neslin çocukları büyüyünce nasıl tipler olacak çok merak ediyorum ben. Daha çocuklukta o sarışın kız çocuğu ve şişman Erzurumlu oğlan çocuğunun bu kadar popüler olması ileriki yaşlarını nasıl etkileyecek? İleride artık tanınmadıklarında ne olacak? sosyal medya gibi iğrenç birşey dahil hayatlarımıza, bu çocuklar kendileri hakkında yazılanları okuyup idrak edebildikleri zaman nolacak? Ailelerinin şu an kazandıkları para, onların psikolojilerini düzeltebilecek mi?

  Örnek için Google'da disney'den çıkma çocuk oyuncuların ne halde olduklarını falan aratabilirsiniz. En baba örnekler drew barrymore ve macaulay culkin zaten. 

  Sevgili (yazar: max black) uktesiymiş. 

  15 eylül 2017 14:44 16 eylül 2017 01:43

  2. en çok sunucu değiştiren program. bizler (link:https://youtube.com/watch?v=GuqzBF7yJ34 berna laçin'in )sunuculuk yaptığı yılları hatırlayan bir nesiliz mesela. ben en son sonucu olarak ceyda düvenci'yi biliyorum, orada kalmışım yani. şimdi de evrim akın sunuyor bildiğim kadarıyla. ilk başladığı yıllarda gerçekten eğlenceliydi, çocukların verdiği cevaplar çok daha farklıydı. şimdi daha çok reyting alabilmek uğruna çocuklara bilmişlik pompalanıyor iyice. 3,5 yaşındaki çocuğun yemek tarifi verdiği, 5 yaşında çocuğun deney yapacağım diye şımarıklık tasladığı, yine 3 yaşında başka bir çocuğun ay çok sevimli diye diye karşısındaki büyüğüne "çocuğum" diye hitap ettiği bir yarışma hiç değildi.

  15 eylül 2017 15:44

  3. zaten konuşmaların planlı olduğunu hepimiz biliyoruz ama benim en saçma bulduğum şey 3-4 yaşındaki çocukların, gelen konukları tanıyormuş gibi yapması. geçenlerde linet geldi ve çocuklar linet'i tanıyormuş gibi yaptı. really nigga???? bir de çocuklar aldığı her cevaptan sonra direkt "teşekkür ederim x abla/abi" diyor. yani demek istediğim hiç diyalog kurmuyorlar. yarışmaya gelen ünlülerin sesini duyduklarını bile sanmıyorum. 

  bir de bu yaştaki çocuklarda bile cinsiyetçilik var. tamir çantasını sordular ve çocuklar "o babanın işi anneler ona dokunmaz" vs vs gibi şeyler söyledi. he ben neden izliyorum çünkü anneannemle yaşıyorum:(

  15 eylül 2017 15:54


  4. Başta sevimli çocukları izlediğim için sevdiğim fakat sonra çocuklara resmen bir şeyler söyletildiğini fark ettiğim program.  sosyal medyada bu çocukların aileleri çocuklarının üzerinden prim yapıyor, kanalınkini zaten söylemiyorum dahi. Özetle tasvip etmediğim durumdur 

  15 eylül 2017 18:41

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar