sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (0)

1. ama bu benim beaucoup :( (yazar: )beaucoup), tabi öyle her ortamda da konuşamıyorum, hatta beni bazı insanlar utangaç, içe kapanık veya soğuk tanımlarken, bazıları neşeli, konuşkan sıcak olarak tanımlıyor. nasıl bir insansam artık. rahat bir ortam bulup, sevdiklerimin yanında olursam demeyin keyfime kimse susturamaz beni :D

15 ağustos 2014 12:01

2. bir de bu kişiler* aynı zamanda "en son sözü söyleyen kendisi olmazsa ölecek" modunda yaşarlar. aman özellikle tartışmalara girmeyiniz.

* ofis yan masa hanım arkadaşım

15 ağustos 2014 12:32 15 ağustos 2014 15:09

3. Bu insanlar ikiye ayrılıyor bence. Çok konuşan ama tatlı tatlı konuşup size de diyalog için fırsat verenler, bir de çok konuşup ortamı domine eden, monolog şeklinde konuşanlar. İşte bu ikinci tip beni gerçekten rahatsız ediyor. Rahatsız ettiği için de böyle insanlarla fazla samimi olmuyorum ama bazen hayatınızdan çıkaramayacağınız insanlar oluyor.

Ailemden biri maalesef ikinci örneğe uygun. Hem çok konuşuyor hem de kimseyi konuşturmuyor. Mesela Ayşe Hanım’ın ona çaya gelmesi söz konusu. Ayşe Hanım’ın tüm geçmişi, evliliği, kocası, çocukları, meslekleri, öğrenim durumları, kendisi ile olan bağlantısı her şey anlatılıyor. Telefonla konuşuyoruz. O konuşuyor. Ben sadece “hı hı” diyebiliyorum. Filmlerdeki gibi sahneler yaşıyorum. Telefon kulağımda arada “hı hı” gibi sesler çıkarıp işlerimi yapıyorum, kitap okuyorum ya da nete giriyorum. Bir de işin ilginci ne zaman bir ortamda onun kadar (ona yakın demek daha doğru olur) konuşan biri olsa o kişi ortamdan ayrıldığı an “Hiç sevmem çok konuşanları. ne çok konuştu. Başım ağrıdı.” Diyor. (gizlinot: Swf)

15 ağustos 2014 13:56

4. bir çok konuşup boş konuşmak vardır, bir de dolu dolu konuşmak vardır. boş konuşanlardan hiç hoşlanmam, sürekli kendini (veya ailesini, sevgilisini, eşini...) anlatanlardan da. ama dolu dolu konuşuyorsa, engin bir bilgi sahibiyse o kişiyi saatlerce dinleyebilirim...

15 ağustos 2014 15:58

5. bir grubu vardır ki fena, hatta bu girdim gerçek olaylardan esinlenmiştir :d

o çok fena grup çok konuşmayı geçtim, hep aynı konuyu konuşmasını geçtim, sadece kendini anlatanı da geçtim, sığ olanını da, bu en kötü grup çok söylenendir bana göre (bkz: )annem :() hatta (bkz: )çoğumuzun anneleri) sabah ben kalkar kalkmaz beni takip eder; bulaşıklar yıkanmamış, masa silinmemiş, kaç oldu o yediğin ekmek dilimleri, yatağını topla, odanı topla, perdeni aç, odanı havalandır dan, bana hiç yardım etmiyorsun, pasaklısın, dağınıksın, al bez cam sil, şunu getir, bunu götür (arada tabiki söylenmeler), ben artık kaç yaşıma geldim bla bla bla...

vurmayın anneler öldük :((

15 ağustos 2014 17:16

6. komik olanlarına çok rastladım. komşumuz mesela. anam okuldan geliyorum. sabah 6da kalkmışım. açlık yorgunluk. hergün 1 saat yürüme gidiyorum okula. eve gelmiş. çok konuşuyor. karşısında uyuduğumu hatırlıyorum.

hele bi gün benim bitmek tükenmeyen bilmeyen arkadaşlarımdan birine gitmişim. telefon geldi ona. açsa olmaz, açmasa olmaz. açtı meraba falan sonra koydu telefonu masanın üstüne. o orda kendi kendine konuştu. çünki dinleme huyu olmayan sadece kendi konuşan biri olunca ne yapcan mecbuur. biz de kendi aramızda konuştık. arada bir telefona da bağlanmayı da ihmal etmedik. hi hi:)

15 ağustos 2014 17:22

7. çok konuşan insanın iç sesi de çok konuşur mu acaba. benim susmuyor da. belki de iç sesini duymamak için çok konuşuyordur o insan. aslında en iyisini yapıyor. kendi iç sesini dinlemek çok sıkıntılı.

16 ağustos 2014 00:45

8. O benim. Ama genelde boş konusmadigimi söylerler keyifle dinleyenler olur. Çok da soru sorarım kendi yorumlarını,fikirlerini de duymak isterim arkadaşlarımın.kendi sınırım bakış açım belli, başka açılara da ihtiyaç duyuyor insan hayatı,durumları yorumlarken. Lakin birseyi kafama takinca iste orda çok bunaltici oluyorum.

16 ağustos 2014 09:52 16 ağustos 2014 09:56

9. Bu insanı canından bezdiren modeller ile ilgili bir anımı anlatmak istiyorum. Benim A diye bi arkadaşım vardı. Kız, arkadaş ortamında gidiyor. Ama bire birde insani canından bezdiriyo. Birgün 3 kız buluştuk neyse sohbet muhabbet bu A ya fazla laf sırası gelmiyo neyse iyi güzel. Kızlardan diğerinin bi işi çıktı ve geri dönmek üzere kalktı ben A ile başbaşa Kaldım. Alllllaaaaaaaaa ne muhabbetler ne muhabbetler en son bileklerimi kesmeyi filan düşündüm. Sürekli giden arkadaşıma mesaj attım 'artık gel, nerdesin, nerde kaldın'. Kız geldi, ben artık bayılcak kıvama gelmişim. Ogünden sonra birdaha a ile arkadaş ortamında dahi buluşmadım. İyidir hoştur ama muhabbeti beni inanılmaz bayıyo ve lafa bir girdimi size asla müsade etmiyor. Madem öyle ok kib by

16 ocak 2015 00:09