yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (80)
  • medya (0)

  1. Genelde karşı cins sevdiğinizden duyulan sizi depresyona kadar sürükleyen sözlerdir.

  kendini nimetten sanan, benim salak dönemlerimde adam yerine koymuş olduğum üniversite yıllarının ilk dönemi karşıma çıkan sıkıcı mıymıy, heyecansız, ukala insandan :

  " bak sende şu kız gibi olsan. On numara hatun. Biraz kendine çeki düzen versen beni de heyecanlandırırsın. " sözünü duydum. Kendi beni heyecanlandırıyor muydu? Haha. . Tabiki hayır...

  Örnek olarak gösterdiği kişi ise manken gibi fiziksel özelliklere sahip gerçekten güzel bir kızdı. O kızın güzelliği beni rahatsız etmezdi. En ufak kıskançlık duymadım. Ama hissettiklerimi anlayabilirsiniz. Bu tarz lafları eden en ufak şeylerden beni yargılayan ve aldatmayı düşünce olarak haklı bulan bu insanın fiziksel kusurlarını hiç bir zaman dert etmedim. Bunlar birikti birikti. Soğuduğum için ayrıldım. de bu dönem beni iyice aşağılamaya başladığı askerlik dönemine denk geldi. Herkes "ne kadar efendi çocuktu niye ayrıldın durduk yere" diyince oturup millete derdimi anlatamadım. Sıktı beni dediğimde herkes gözü yükseklerde hevesini almış senelerce çıktıktan sonra kullanıp atmışım gibi imalarda bulundu. Yine ses etmedim. Kötü insan ben oldum ama içimde en ufak bir vicdan sızlaması yok.

  Bunun yanında parfümümü beğenmez "çok pis kokuyorsun" derdi. Ben ki her gün duş alma takıntım olan, temiz koku hastası bir insanım. Bana koyardı bu laf...

  Makyaj yaptığım zaman herkes beğenirken kendisi yaşlı göründüğümü söylerdi.

  Saçlarımın rengini beğenmezdi.

  Beğenmezsen git kendine istediğin gibi birini bul diyince "senin iyiliğin için söylüyorum" derdi.

  Zayıfladığım dönemde yani 47 kiloyken bile üç beş kilo versen tam manken gibi olursun derdi.

  Biraz estetik olsan dört dörtlük olursun derdi. Estetik konusunda katı görüşlü değilim ama o dönem aynada bu yüzden kendimi iyi görmedim. Sadece kusurlarımı gördüm.

  Ayrılmak istediğimi söylediğimde bana ne dedi dersiniz? " sen benden iyisini bulamazsın. Bulduğun anca kel göbekli kısa boylu yaşlı bir adam olur. Değerini bilmezler. Senin beğendiklerin seni aldatır iki günde görürsün gününü" dedi.

  Şimdi bu insan sanırım beş senedir yalnız takılıyor. Ben çok mutluyum. Onun da mutlu olmasını isterdim ama mutlu olamayacağını biliyorum. Sizin de etrafınızda böyleleri varsa sakın vakit kaybetmeyin. İnananın sizi olduğu gibi kabul eden seven, dünyanın en güzel kadınıymış gibi değer veren insanlar da var bu gezegende.

  Bundan önceki ilişkim için hatırlatma entry si ise şudur : http://www.suslusozluk.net/n/100903

  8 ağustos 2015 13:32 8 ağustos 2015 13:35

  2. benim icin karsi cinsten gelen hicbir sozun degeri olmadigi icin genelde hemcinslerimin zedelemeleridir. en basitinden kilo vermeye karar verdigimi soyledigim arkadasimdan:

  "b.k verirsin"

  ama gun gelir de kilo alirsa benden cekecegi var...

  8 ağustos 2015 17:08

  3. okurken bana sinir krizi geçirten başlık! Vallahi başım döndü ve bayaaaa da küfür ettim kusura bakmayınız lütfen. Okudukça bana denilen sözleri hatırlayınca daha da sinirlendim. Kendini beğenmiş manyaklar! İnsanların bu gereksiz özgüveni nereden ediniyorlar kendilerinde her şeyi eleştirme yetkisini nasıl buluyorlar anlamıyorum!

  Bana söylenen sözlere gelince:

  -yaaa ne kadar beyazsın ölü gibi hehehhe ölmeden mezara girmişsin heheheh

  -jilet verim mi bıyıklarını alırsın

  -kollarını alacak mısın artık? (yok canım uzatıp perma yaptırcam)

  -aa sivilcelerin çıkmış (hadi ya?)

  -çil mi hiç sevmem ya çok kötü duruyor.

  -yok artık onu da mı yiyeceksin? (evet?sana ne?)

  -o sana bakmaz yanı yakışmazsınız. bak yanlış anlama...

  -ay sana kıvırcık saç hiç yakışmıyor. (her gün düz fön çektiremem değil mi mi moron?)

  -ıyy ayakların iğrençmiş yardım toplayalım da ayaklarını küçülttür.

  -ıyy tırnaklarını kes iğrenç duruyor. (lan ben ne zaman uzun tırnakla gezdim hıyar!)

  -git biraz makyaj yap hasta gibi gezme.

  Bu liste uzaaaar gider. Hiç uzun kıllarla gezmedim. Belki kaşım bıyığım çıktığında vaktim olmadı da 2 gün geç gittim kuaföre. Eğer benim daha bakımlı,güzel görünmemi isteyip (iyi niyetli olduğunu düşünmek istiyorum)bana yalnız kaldığımızda kibar bir şekilde söylese asla üzülmez kızmazdım hak bile verirdim. Herkesin ortasında bağırarak söylemek bana hiç iyi niyetli gelmiyor.

  8 ağustos 2015 21:26


  4. İki kilo alsam babam hemen farkeder ve kilo aldın çok şişmansın bu halin çok kötü gibi özgüven kırıcı sözler söyleyerek beni zayıflatmaya çalışır. (gizlinot: oysaki belli bile olmaz kilom) Aynı şekilde yüzümde bi tane sivilce çıksa tüm yüzün sivilce oldu der abartır ve çirkinleştin diyerek yine psikolojimi bozar. Özgüvenimi azaltmaya yemin etmiş resmen. E biz de insanız. sivilce bu çıkar, geçer. kilo alırız, veririz. Valla eskiden çok üzülürdüm ama artık eskisi kadar takmıyorum. Babamı da böyle kabul ettim. Herkesin en az bir tane cins huyu var onunki de bu.

  8 ağustos 2015 21:53

  5. -boyum 155 bu nedenle her zaman boyumla dalga geçildi. işte sen ehliyet alma Ayağın gaz pedalına yetişmez tarzında.

  -basenlerimle de hep dalga geçildi. Basenlerinin orada yumurta var gibi de dediler. Belin çok ince, basenlerin büyük vücudun Orantısız duruyor da dendi.

  -lisede salağın teki bıyıkların terlemiş Demişti.

  -ergenlikte kilolu Olduğum için de okuldaki gerzek bebeler de baya bi laf etti.

  Iste bu aptallar Yüzünden 23 Yaşında hala komplekslerimi tam manasıyla yenemedim. Özellikle boyum hala dalga sebebidir. Ne düşüncesiz insanlar var şu hayatta.

  9 ağustos 2015 01:18

  6. Bu sözler neden dikkate alınmış çok anlayamadım. Bir insan kendi içinde mutluysa ve huzurluysa başka kimseyle uğraşmaz diye düşünüyorum. Bakın çevrenizde devamlı dedikodu yapan, çevresindeki küçümseyen insanlara kesin kendi hayatlarından çok mutsuzlardır. Bariz olarak sizi üzmeye çalışan insanları neden ciddiye alıyorsunuz? Bırakın kendi mutsuz dünyalarında yaşasınlar.

  9 ağustos 2015 11:39

  7. eğer bir yerde '' kendini çok mu güzel zannediyorsun'' gibi bir soru cümlesi duyarsanız vereceğiniz tek cevap : ya ne zannetcektim? (gizlinot: skfksljfd) lütfen bu kadar elalemin dediklerine takılıp özgüveninizi incitmeyin. Benim narsist kişiliğime zedeleyici bir laf olması için nerden baksan 6 ton ekmek yemesi gerek ki bi dilciyle atışmak öyle kolay değildir. Zaten bu tür sözleri fesat dışında birinden duyuyorsanız atın beni denizlere. Sizi seven yada incineceğinizi bilen birileri asla bunları söylemez.

  edit: atın beni denizlere demişken kayahan ne kadar güzel söylemiş değil mi? dur bir şarkı paylaşayım. (link: https://www.youtube.com/watch?v=pw6fCMlj8Fk atın beni denizleeerreee)

  19 eylül 2015 13:22


  8. genel olarak özgüvensiz bir insanım ama şu an hayatımda bu tipte insanlar yok, olanları da görmezlikten geliyorum.

  ammaaa ve lakin.... eski ilkokul öğretmenim beni psikolojik bir şekilde zedelediğine inanıyorum. çünkü basit bir durumda kendimi suçluyorum ve bazen gerçekten kötü biri olduğumu ve de sahip olduğum hiçbir şeyi haketmiyormuş, kimseye layık değilmişim gibi hissediyorum.

  belki fiziğim iyi olsaydı bu kadar olmazdı durumum, fakat zayıflık ve sağlık takıntısı olan babam geçen 3 ay boyunca bana bu konuda baskı yaptı ve gittiğimiz tatilde suratım sürekli asık olduğu için (gizlinot: bil bakalım neden canısı )bana bir daha kızdı. hayatımın en kötü yazlarından biriydi sanırım. neyse ki şu an daha iyiyiz. örnek cümle de ekliyeyim hatta : "hiç kahvaltı etmiyorsun halan gibi şişeceksin obez olcaksın."

  şimdiyse sadece boyumun kısalığına ve ne kadar inek olduğuma dair geyikler dönüyor. boy konusunu takmıyorum o kadar nedense, normalde takardım aslında jdflgskf inek olmamsa bence iyi bişey ya.

  bir sürü alakasız şeyle upuzun bir yazı yazdım gene iyi mi, hala okuyosanız helal olsun valla

  19 eylül 2015 13:44

  9. Herkesin maruz kaldığı şey.Kimseyi duymadım ki şu güne dek dalga geçilmesin veya kırılmasın.İlkokul ve ortaokulun başlarında bıyıklarım vardı ve belirgindi.Bununla çok dalga geçildiğim için gidip 7.sınıfta kendi başıma kuaförde aldırdım.Kimse dalga geçmedi.Özellikle 13-14 yaşlarında acayip kilo almaya ve şişmeye başladım.Herkes kilomla dalga geçti.Hem ailem hem okuldakiler.Özellikle babam kilomu o kadar takıntı yapardı ki oturur benle saatlerce konuşur sözde bana hırs verdiğini düşünürdü.Bahsettiği şeyler 'kızım bak kilo verirsen eski sağlığına kavuşursun,merdiven çıkarken zorlanıyorsun şöyle böyle' değildi. 'Herkes seninle dalga geçer,kimse şişmanlarla arkadaş olmak istemez.Kim şişman bir kızı sevebilir ki? Çevrendeki herkes şişman galiba senin, kafana hiç dert etmiyorsun! Götün ayrı göbeğin ayrı gidiyor,maşallah.' bir dolu söz.Birilerini kızdırdığım da ya da tartıştığım da hemen acımasızca kiloma vururlardı işi.

  "Ben gitmek istemiyorum!"

  -"Niye kilo verirsin diye mi?"

  Genellikle erkekler için 'ama şişman:(' sözündeki kız olurdum.Hiç ergenlik aşkım olmadı,öyle bir şeydi ki kilom, birilerini seviyor olsam ve öğrenseler 'şişman kız beni seviyormuş hohoho' olurdu.Kimseyi sevemedim bu yüzden,sırf dalga geçilmesin adım pis ağızlarında alaya vurulmasın diye bir ara gerçekten sevmeyi unuttuğumu bile düşündüm.Arkadaşlarım bu yaşta bile hala soruyor 'senin niye hiç hoşlandığın bile yok?' Sonrasında kilo verdim evet,güzelleşmekse iş güzelleştim.Bir çok insan sevdiğini söyledi,telefon numaramı almak istediler,okulda beni tanıyanlar çoğaldı.İçimdeki o şişman insan kompleksi azaldı ama bir gün olsun geçmedi.Bir kaç kilo alsam kendimi mutsuz hissediyorum,üzerime ilk lise yıllarındaki tedirginlik ve yalnızlık çöküyor.Bazı insanlar asla anlayamadı,hep bedenimden nefret etmem gerektiği ve bunu değiştirmem gerektiği aşılandı.Öyle de oldu,tamam sağlıklıyım ama hala kendimi yetersiz görüyorum.Bunu değiştiremiyorum da işin garibi.

  Bir insanın özgüvenini kırdığınızda nelere sebep olacağınızı bilemezsiniz.19 yaşımda hala insanlardan efil efil kaçıyorum istemsiz.Beni eleştirmesinler,konuşmasınlar diye.

  19 eylül 2015 21:17

  10. Hemcinslerimden hatırladıklarım:

  -Çok zayıfsın kilo al biraz böyle hiçbi giderin yok hem erkekler etine dolgun seviyor

  -Kaşların çok kalkık sürekli sinirliymişsin gibi duruyor

  -Saçların çok karışık ve yağlı duruyor (daha o sabah yıkamıştım!)

  Beylerden hatırladıklarım:

  -O pantolonu niye giyiyorsun ya hiç yakışmıyor

  -Kusura bakma ama o çocuk sana bakmaz kardeşim

  -Bacakların futbolcu bacağı gibi

  -Gözlerin çok büyük, çok korkunç (hani büyük göz güzeldi???)

  -Tipe bak yiaaa ahahaha

  -Şu kızın yanında sen de kız mısın be! (Bunu diyen de sınıfımdan IŞIDli tipli bir çocuktu.) Ama en çok özgüvenimi zedeleyen birileriyle karşılaştırılmak sanırım. Ciddi anlamda kafayı yiyorum. Ya bana istediğini söyle ama milletle karşılaştırma ya. Hele de sevmediğim kızlarla karşılaştırılınca kafayı yiyorum. Birde lisede 16 erkek 2 kızın olduğu bir sınıftaydım ve en eğlenceli hobileri benimle dalga geçmek olmuştu. Ben bir şey demedikçe daha çok dalga geçtiler. Önceleri bende gülüp geçsem de sonra ciddi anlamda özgüven sorunu yaşamaya başladım. Neyse ki şimdi düzeldim. Ama gerçekten değmez üzüldüğünüze.

  Ve ilginç bi şekilde fiziğim, saçlarım, kaşlarım, bacaklarım kendimde en çok sevdiğim ve çoğunlukla en çok iltifat alan yerlerim. Diyeceğim o ki süslüler size böyle şeyler denmesine izin vermeyin. Izin verdikçe tepenize çıkıyorlar. Kendi egolarını tatmin etmek için sizi kullanmaya çalışıyorlar. Buna izin vermeyin. Sen çirkinsin mi dediler? "Yoo bence ben çok güzelim" deyin. Normalde kendini öven insanlardan hiç haz etmem ama sizi yeren insanlara karşı durmak için bunu yapın. Çok keyifli oluyor.

  20 eylül 2015 17:40