yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (0)

  1. tek cümleyle 3 kişilik arkadaşlığın var olduğuna inanmıyorum. 2 kişi her zaman daha yakın oluyor. 3.cüyle olan arkadaşlık da yalandan arkadaşlık, net.

  30 temmuz 2016 20:05

  2. 4 olur 5 olur 11 olur 2 olur. Ama 3 olmaz. En başından beridir de 3 olduk mu bir kaçma eğilimim var. Lisede bir kız arkadaşım vardı en yakın olduğum, sürekli üst dönemlerin popüler kızlarına yakın olup dikkat çekme derdinde. Sürekli de onlardan birileriyle samimi olur kızı aramıza getirirdi. Ben oldum olası kafamdakini sonucuyla ilgili bir fikrim olmadan yaparım, onlardan biri gelince kalkar giderdim elimde olmadan. Sonraki arkadaşlıklarımda bi nebze alıştım ama hala hiç haz etmem. Bir uğursuzluk bir puştluk var bu 3te ama ne bilemedim.

  30 temmuz 2016 20:16

  3. ilk defa bu sene içinde bulunduğum gruptur. sonuç olarak da 6 aya kalmadan biz 2 kişi kaldık diğer arkadaşımız başkalarıyla 'kanka' oldu. bu da değişik bir versiyonu.

  30 temmuz 2016 21:38


  4. nefret ettiğim arkadaşlık çeşidi. iki kişi mutlaka daha yakın olur ve bir süre sonra o grup mutlaka dağılır. yakın olan iki kişi sizden gizli plan yapar, kendi aralarında sırları olur ve bir zaman sonra bu yakınlığı sizden saklamamaya başlarlar. bu da kısaca size git deme şekilleridir. eğer ısrarla arkadaş kalmaya çalışırsanız olan size olur, gittikçe dışlanırsınız.

  31 temmuz 2016 00:45

  5. hep iki kişinin birbiriyle daha yakın olduğu ve üçüncünün az da olsa dışarıda kaldığı arkadaşlıklardır. benim lisede 7-8 senelik bi arkadaşım vardı çok yakındık birimizi yalnız görseler diğer nerde bugün gelmedi mi diyorlardı sonra aramıza bi tane de üçüncü aldık ve 1 sene sonra benim erkek arkadaşım olunca bu ikisi bana açık açık senin sevgilin olduğu için senden soğuduk seni dışlıycaz dış dış (gizlinot: bu dış dış lafını gerçekten etti ne diyim iyi ki dışlamışsın ablam ) demişlerdi.

  sağlıklı bi arkadaşlık türü değildir arkadaşlığınızı iki kişi arasında tutmaya çalışın

  31 temmuz 2016 18:57

  6. bu üç kişilik arkadaş grubunda biri doğal olarak hep ya daha çalışkan ya daha güzel ya da daha sempatiktir. diğer iki arkadaş bunu çekemez daha samimi olurlar ve grup içinde grup olurlar. diğeri eğer bunu erken fark ederse şanslı. çünkü arkasından edilmeyen dedikodu kalmayabilir.

  31 temmuz 2016 19:13

  7. 2 gruptur, 3 ise kalabalık.

  31 temmuz 2016 19:18


  8. mutlaka ama mutlaka biri ara bozucudur.

  istediğiniz kadar beraber büyümüş olun,vize/finalde sabahlamış olun, sevgilinizin dertlerini bıkmadan dinlesinler vs

  ayşe,fatma,emine düşünelim. ayşe ile eminenin arası biraz limoni olur.sonrasında ise "nedense" fatma birden bire ayşenin en yakını olur. sizinle samimiyeti bırakmazlar ama ikisi yapışık gezer.

  ya aranızı bozan odur. ya da bundan fırsat bilip iki kişiye de en yakın "o"olmak ister. ikisi de bana birbirlerini kötülesin.. ikisi bensiz buluşmasın..

  hiç bir zaman 3.kişiye karşı arkadaşlığımı savunmadım. buna izin veren insan zaten benim hiç arkadaşım olmamış ki neyini sakıncam?

  31 temmuz 2016 19:29

  9. Dahil olduğum arkadaş grubu. İki kişi hali hazırda yakın arkadaşken üçüncü dahil olunca farklı mı olur bilmiyorum ama biz aynı anda tanıştık. 9 yıllık arkadaşlarım şu anda ikisi de. Kendimi hiç bir zaman dışlanmış hissetmedim. Birini de dışlamadım. Ha tabi her şey güllük gülistanlık mıydı? Arada ikili gerginlikler yaşandı. Ama kimse çirkefliğe dedikoduya falan bağlamadı durumu yani. Herkes kendi içinde ara bulucuydu. Kimse hiç bir şeyi kestirip atmadı.

  Bence bu kadar kesin yargılara gerek yok yani kısacası. Üç kişilik arkadaşlık grubu da gayet varolabiliyor. Belki zordur bazı insanlar için orasını bilemeyeceğim ama bence gayet güzel bir arkadaşlık. hatta benim için bir nevi kardeşlik. Nolursa olsun hayatımın sonuna kadar ikisiyle de kopmamak için çok fazla şey feda edebilirim.

  Hatta şu an bu başlıktaki girdileri (bkz: uzak mesafe ilişkisi ) başlığına benzettim. Çoğunluk olmaz diyor ama zor da olsa olabildiğini ben gördüm. Aranızda görenler de vardır muhakkak. Tekrar söylemek isterim ki her konuda olduğu gibi 3 kişilik arkadaşlık için de genellemeler yanlıştır.

  31 temmuz 2016 20:01

  10. başka gruplara da kayabilir. (:

  (bkz: threesome)

  (gizlinot: pazartesiye hazır değil)

  (gizlinot: swh)

  31 temmuz 2016 21:30