yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (0)

  1. İnsan hayatının en unutulmaz ve eğlenceli yılları. Tadını çıkarın. Her gün önemli. her yılın tadı bi ayrı. Bence bulunduğunuz şehirden farklı bi şehire gitmek en güzeli. Üniversite hayatını gerçek anlamda yaşarsınız. Devlet üniversitesi için konuşuyorum. Gittiğiniz ilk yıl bambaşka, ilerleyen her yıl birbirinden başka. En önemlisi kurulan arkadaşlıklar. Ben hem yurtta hem evde kaldım. İkisinin de anıları apayrı. Herşeyin tadını çıkarın, sınav stresini bile özlüyorum. Hayatın en güzel ve tasasız yılları. Kampüste geçirilen vakit, akşam ev toplanmaları, gece dışarı çıkmaları vs. Üniversite bitikten sonra bi tokat yiyosunuz hayattan. Üniversite ortamını çok özlüyorsunuz. belli bi süre iş bulamamak sizi psikolojik olarak çok etkiliyor. İşe başladığınızda da kapitalizm sizin bütün hevesinizi emiyor. Her meslek için öyle midir bilemem ama benim inşaat sektörüydü. Çalışma aşkım, okuldaki hırsım gitti. Üniversitede çekilen parasızlık bile öyle güzel oluyo ki. Arkadaşlarınızla ay başını bekliyorsunuz. Ay ortasından sonra herkes fakir falan :) herşeyiyle çok güzel bi dönem, doya doya yaşayın!! 

  Ben Eskişehir'de okumuştum 

  31 temmuz 2018 14:15 31 temmuz 2018 14:15

  2. bence de ilk girdideki gibi hayatın en tasasız, eğlenceli ve özgür yılları.

  az önce twitter'da gördüğüm bir listeye göre türkiye'de öğrenci dostu ilk dört şehir; eskişehir, antalya, aydın ve çanakkale.

  bu sizin hayata bakışınız, yaşam kriterleriniz ve alışkanlıklarınızla alakalı tabi. benim çok sevdiğim şehre bir başkası nefret duyabilir.

  mühim olan arkadaşlar, çünkü onlar gittiğinde şehrin eski tadı kalmıyor.

  okumak için anne babasından hiç destek almadan okul saatleri dışında çalışan öğrencileri takdir ediyorum, onların yolu açık olsun. genele bakarak anne baba desteğiyle okuyan öğrenciler için daha rahat geçiyor bana kalırsa. derslerin ağırlığı, arkadaşlar, aşklar, kendi ekonomini yönetme derken hayata hazırlayan bir dönem.

  dersi pek kıramadığım, bolca ödev yaptığım, zor zamanlarımın da olduğu üniversite dönemimi mumla arıyorum. daha sosyal olsaydım, hobilerime vakit ayırsaydım, yazları part time çalışsaydım diyorum. ama güzel günlerdi...

  31 temmuz 2018 14:54

  3. bitmesin diye uzatıyorum okulu. bakın nasıl seviyorum işte

  31 temmuz 2018 15:14


  4. En tasasız, rahat ve eğlenceli olmadığına kendi adıma emin olduğum bir dönem. 

  31 temmuz 2018 15:20

  5. Daha mezun olalı 1 yıl oldu arkadaşlarıma da öyle aman aman bayılmadığım halde 1 damla yaştır gözlerimde.

  31 temmuz 2018 15:21

  6. 4 yıllık mükemmel bir rüyaydı benim için. her güzel şeyin sonu varmış ki ben de mezun oldum.

  31 temmuz 2018 19:58

  7. özlenendir. (sınavlar hariç her şeyini özledim) (gizlinot: özlemem sanıyodum) şu an bulunduğum şehirde tek bir arkadaşım olmaması da özlemimi artırıp yüreğimi dağlıyor.

  1 ağustos 2018 02:23


  8. valla klişe ve tekrar gibi ama deli gibi özlediğimdir.

  kıymetini bilin okuyanlar, sınava hazırlananlar. en güzel zamanlar lafı çok doğru. çalışma hayatı cidden zor.

  26 ağustos 2018 19:20

  9. üniversiteyi diğer eğitim evrelerinden ayıran en büyük şey insanların ailelerinden kopup birey olarak yaşamaya başlaması ve bunun doğurduğu sonuçlar. şöyle özet geçeyim, hem aileden kopuyorlar ama aynı zamanda hayata tam olarak atılmamanın verdiği bi başıboşluk var. hayatının 18 yılı anasının babasının dizinin dibinde oturup farklı bir şehre yerleşip bi anda açılan çok insan var. çok kolay samimiyet kurup eğlence odaklı bir hayat yaşıyorlar. bu da arkadaşlık kavramını eğlence hayatına indirgiyor ve üniversite hayatında kurulan arkadaşlıkları kısa ömürlü yapıyor. herkes için geçerli değil fakat azımsanamayacak ölçüde fazla. yeni başlayacak olan insanlara vereceğim en büyük tavsiye de arkadaşlıklara çok çok dikkat edip özellerini kimseyle paylaşmamaları olur. ve üniversiteye gitme amacını unutmamaları. bitmeyecek gibi duran fakat göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir evre üniversite zamanları. insanın çok çok eğlenip aynı zamanda kendilerine de yatırım yapabilecekleri çok değerli bir zaman dilimi. ne eve kapanıp sadece ders çalışmak, ne de sonuna kadar dışarıda kalıp içip eğlenmek.. minimum 4 sene yaşanacak olan bu evreyi büyük bi kayıp olarak hatırlamamak için ileride iş dünyası için faydalı olacak fırsatları değerlendirip geleceklerine yatırım yapmaları ve çok keyifli muhabbetlerle çok keyifli arkadaşlıklarla keyifli vakit geçirmeleri gerekir diye düşünüyorum. zamanlama becerisini iyi kullanmaları gerek tabi. dolu dolu yaşama fırsatı olan harika bir zaman dilimidir üniversite hayatı.

  9 eylül 2018 01:12

  10. şimdilerde heyecanla beklenendir

  9 eylül 2018 12:59