yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. bacaklarda olabileceği gibi yüz bölgesinde de meydana gelebilen sivilcelerdir. internette yoğurt ve limonla kurutulabileceği yazıyor denedim bakalım. editlerim.

  edit: kızarıklığı biraz azalttı ama kesinlikle internette abarttığı kadar etkili değil.

  7 aralık 2016 17:40 8 aralık 2016 16:25

  2. Kollarda da olabilen bir durum. Ağda / sir öncesinde ve sonrasında bebek pudrası sürmenin işe yarayacağını internette okumuştum. Hafifletti ama bende kesin sonuç vermedi.

  7 aralık 2016 17:47

  3. Gül suyu sürüyorum , bekletiyorum sonra yıkıyorum. bazen de neutrogena visibly clear siyah nokta temizleyici tonik de kullanıyorum oda sivilce çıkarmıyor.

  7 aralık 2016 17:53


  4. tam olarak ağda değil ama kaşlarımı cımbızla aldıktan sonra üst kısmında minik minik pütürcükler çıkıyor. uzun süre de geçmiyorlar. almadan önce termal su sıkıp ardından iyice nemlendiriyorum ama yine de oluyor aynı şey. çözüm yolunu bilen süslüler varsa mesaj kutuma bekliyorum.

  7 aralık 2016 18:09

  5. Agdadan sonra 2saat su degmemeli.Aksi takdirde sivilcelenebilir.ancak su degmedigi halde sivilcelenip kasiniyorsa ya mikrobik yada alerjik bir durumdan suphelenilebilir.

  8 aralık 2016 15:17

  6. ağdadan sonra müthiş bir şekilde kızaran, bir acaip yanan, sivilcelenen cildime en iyi (gbkz: kantaron yağı) geliyor. kabarmış yerleri de yatıştırıyor. bulduğunuz an kapın süslüler, benim gibi tüm vücudu hassas ciltli olanlarda işe yarayacağını düşünüyorum. (gizlinot: aman alerjik reaksiyon olmasın ama, deneyin önce.)

  ben ağdadan sonra ince bir kat şeklinde cildin üzerine sürüyorum.

  dikkat etmeniz gerekenler:

  - bildiğiniz yağ ve bayağı yoğun bir yapısı var. bu yüzden ağdanın hemen ardından dışarı çıkacaksanız uygulamayın derim, heryere yapışıyor.

  - kokusu da ağır, beğenmeyebilirsiniz.

  - ben yüzümde bıyık bölgesine ve kaş bölgesine uyguluyorum, fakat gene çabuk emilmediği için rahatsızlık verebilir.

  - koltuk altına sürmeyin, koltuk altına o kadar yoğun yapıda hiçbir şey uygulamayın hatta.

  - bulması zor olabilir, ben genelde tanıdığımızdan depoluyorum. ama aktarlarda bulunuyor.

  - içerisinde bitkinin kalıntısı olanlardan alın derim.

  - bazı ilaçlar bu yağa tepkimeli oluyor. ilacın içerisinde "sarı kantaronla kullanmayız" benzeri bir ifade varsa ilacı uyguladığınız yere sürmeyin.

  8 aralık 2016 16:45 8 aralık 2016 16:48

  7. üç haftadır bu konuyu düşünüyorum: bilim buna nasıl çare bulamaz?

  en son seferde ağda yapan kadıncağıza mayomun arkası biraz derin olduğu için azcık yukarı doğru da al, öyle çizgi gibi bırakma lütfen dedim. 3 haftadır popom dünyanın en çirkin milyonlarca sivilcesiyle kaplı anlatamam nasıl acı içindeyim, ilk on gün sırt üstü yatamadım. bactroban, sivex, medicassol ve en son bioderma cicabio lotion denedim. hiç biri fayda etmedi. 3 hafta cüzzamlı gibi gezdikten sonra biraz yatışmaya başladılar bu sefer de mosmor izlerle dolu. insan içine çıkacak durumda değil popom korkunç nasıl bu işin içinden çıkıcam bilmiyorum açıkçası.

  8 aralık 2016 17:00


  8. bakteriyel bir enfeksiyon da olabilir sebebi, alerji de olabilir. iki farkli türü var yani. bakteriyel olanlarda içinde beyaz iltihabımsı bir şey oluyor, komedon gibi sıkılabilir yapıda oluyorlar. alerjik olanlar ise biraz daha farklı. geçen gün yaptığım sir ağda ile alerjik olduğuna kesin emin oldum bendekinin.(bacağımdakilerin) çünkü yapar yapmaz daha yağ sürmeden, 1 dk bile geçmeden bacağımda büyük pütürlere sebep oldu, alerjik olduğu belliydi ve kaşınmaya başladılar. dudak üstüme zaten süremiyorum ama bacağımda bile böyle bir reaksiyon göstermesine şaşırdım. ağda yaptıktan sonra su değdirmeyin denir ama yağ sürdükten sonra ben yağlı yağlı durmaya dayanamıyorum o yüzden gittim yıkandım. duştan çıkınca o sivilcemsi şeylerin geçtiğini fark ettim. bu arada kullandığım ağdaları da yazayım: bir bacağıma body natur hazır ağda bantlarının yeşilinden, diğer bacağıma sesu'nun azulen kartuşundan kullandım. iki bacağımda da oldu bu sivilce. bundan sonra ne yapayım bilemiyorum.

  jiletten açıkçası pratikliği haricinde çok hoşlanmıyorum çünkü tüyleri kesinlikle koyultuyor ve sertleştiriyor. epilatör deseniz yarım saatten fazla sürüyor ve batık oluyor, nokta nokta kırmızılıklar yapıyor, tüylerin çoğunu da kırıyor. alex lazer zaten yaptırmam, ipl cihazı alırım belki diyordum herhalde o olacak en sonunda.

  8 aralık 2016 17:10

  9. ben ağda sonrası bepanthen krem sürüyorum, olumlu etkilediğini söyleyebilirim.

  9 aralık 2016 09:30

  10. Kuaförde yaptırıyorsanız özellikle kaş bıyık bölgesinde başkalarınada kullandıkları çubuklarla sürdürmemeye özen gösterin zira bir çok yerde gördüm ki kuaförler dikkat etmiyor

  9 aralık 2016 10:02