yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • oylar (0)
  • medya (0)

  1. Bence herkes ağda yapmayı beceremiyor (gizlinot: Bazı kuaförler ve güzellik salonları dahil) ve piyasadaki ağdaların çoğu pekte kaliteli değil bu sebepten dolayı aynı bölgeye defalarca ağda yapıştırıp çekiyoruz. Bu da ister istemez yanığa yol açabiliyor. Kesinlikle bu işi bir bilen yapmalı ve kullanılan her şey kaliteli olmalı tek seferde işlem tamamlanmalı.

  18 ağustos 2019 22:52

  2. kesinlikle lazere başlamadan önce defalarca başıma gelen olaydır. görünen görünmeyen neresi olursa olsun, bıraktığı iz leke rezalettir. ben çareyi anında madecassol sürerek buldum. Elbette kalıyor o siyahımsı leke, izler..

  19 ağustos 2019 16:19

  3. Bacaklarım pürüzsüz olsun diye ağda yapıyorum. sonra yanık oluyo kıpkırmızı gözenek gözenek. Yanık geçince tekrar kıllar cıkmaya başlıyor. Kısır bi döngü. Allah kurtarsın

  19 ağustos 2019 16:39


  4. Açılın bu konuda en talihsiz olanınız benim, en çok ben konuşacağım (gizlinot: Şaka şaka, çok hazin bir hikaye anlatacağım )! Baştan uyarayım yalnız hem biraz uzun hem de biraz rahatsız edici olabilir bu girdi.

  Sene 2013, ben kartuş ağda ve ısıtıcı ikilisiyle, yine bir ağda rutinimi uyguluyorum. Bir ara kartuşun başlığı dönmemeye başladı. Ben de herhalde ağda bitti, değiştireyim, dedim. Kartuşu çıkardım ısıtıcı makinesinden, baktım epey ağda var içinde ve su gibi kıvam almış sıcaktan. Çok anlam veremedim neden ağda sürülmüyor diye ve über zeki olduğum için döner başlığı yeterince bastırarak ağdayı sürersem sorunu çözeceğimi zannettim. Über, süper, hiper zekiyim ama burayı unutmayalım. Neyse sürdüm tekrar bacağıma o kartuş ağdalı makine zımbırtısını, bir şey çıkmıyor. Tekrar daha çok bastırarak sürdüm, yine ağda mağda yok. "Ayy" dedim "belki ağda başlığına ağda yapışıp tıkamıştır ben şu başlığı azıcık oynatayım, öyle açılır". Ve oynattım. Sonra n'oldu biliyor musunuz? Ağdayı sürebildim dizimden aşağı, halimden çok memnundum. Ta ki baldır kısmına gelip de kapak açılıp içindeki magma yapısına ulaşmış ağda bütün iç baldırıma yayılıncaya kadar! Hiç abartmıyorum "fışırtt, cosss!" diye bi ses duydum(gizlinot: hala kabusumdur o ses, her ağda yapışımda kulağımda çınlar). İlk 3 saniye ne olduğunu idrak edemedim sonra can havliyle bacağımı tuta tuta bağırdım. Başka bir şey yapamıyorum çünkü bacağı keseceğiz mecbur, öyle bir acı. Neyse çok şükür ki bizimkiler evdeydi. annem koştu geldi, gördüğü manzara karşısında şok oldu ama hemen o magma tabakasını temizlemeye çalıştı. Garibim zannetmiş ki ben ağda döküldükten sonra üstüne bez yapıştırıp temizlemeye çalıştım fakat bezi çekemedim. Kadın bir de ne görsün, o "bez" diye çektiği şey benim derim miymiş? Evet.

  Sonrası tam bir kaos, her kafadan bir ses çıkıyor; babam diyor ki "hemen yumurta akı sürelim havayla teması kessin!", kardeşim "su tutalım, su tutalım!" diye bağırıyor. Ben tüm bu hengamede ciğer gibi açılmış en az ikinci derece bir yanıkla bakışıyorum ağlaya ağlaya. Allahtan biraz sakinleşince hepimizin aklına acile gitmek geldi (gizlinot: hayır anne babam da güya yılların eğitimcisi, böyle konularda kendi öğrencileri olsa hemen kapıp hastaneye giderler ama o an ikisi de akıl tutulması yaşadı resmen) de yarayı temizlettik sonra işte yanık kremi, gazlı bez falan aldık. Tabii benim hastaneye gidişim de ayrı bir facia, hava yağmurlu ve soğuk fakat ben pantolon giyemiyorum; bir bacağım kıllı öteki kılsız şort giydim öyle gittim... Düşündükçe içim daralıyor hala...

  İyileşme süreci de hiç kolay olmadı, öncelikle açık yaraya silverdin sürmeyi öğütleyen doktora da teessüf ederim. Hiçbir işe yaramıyor, ben tam 1 ay boyunca o yanık kurusun da azıcık kabuk tutsun diye bekledim. Yok anacım yok krem sürdükçe o yanık sulanıyor. üstünü kapatamıyorsun çünkü gazlı bez yapışıyor, onu değiştirmesi falan hep sıkıntı. Üfff öyle iğrenç bir süreçti ki... Bu sırada şehir dışındaki dayım bizi ziyarete geldi, baktı ki benim halim içler acısı. Dedi ki "yavrum ben sana kaçtır tembihliyorum, silverdin falan hikaye, furacin alın sürün diye? niye inatla kendine acı çektiriyorsun?". Ben de saf saf "dayıcım doktor bana bunu verdi, bilmediğim bir şey kullanmayayım şimdi" diyip duruyorum. Ama benim aslan dayım, sağ olsun beni dinlemeyip kalkıp gidip bir furacin aldı geldi ve ben çok değil 1 hafta sonra rahat bir nefes alabildim. Meğer iltihaplı yanık durumlarında öyle yapılmalıymış, sonra gidip doktora anlatınca "hee evet furacin çok daha iyi olurdu ya, doğru" dedi(gizlinot: sağ ol doktorcum çok teşk ). Üstelik 6 ay sonra iz miz kalmadan tamamen geçti o yanık izi (gizlinot: bu merhem isimleri tavsiye değildir, reklam hiç değildir. kendi başınıza alıp kullanmayın please.).

  Buralara kadar okuduysanız çok tatlısınız, teşekkür ederim. Demem o ki süslüler siz siz olun, öyle sıcak ağdayla çalışırken kartuşun kapağını falan oynatmayın. Çok dikkatli olun, benimki gibi über, süper, hiper zekilik edip de inatlaşmayın ağdayla. Oraların kralı o an için ağdadır, unutmayın. Ve tabii ki önce doktorunuzun tavsiyelerine kulak verin ancak size en iyi neyin uyup neyin uymadığını yine siz bilirsiniz. Benim yaptığım gibi 1 ay beklemeyin ters giden bir durumu sorgulamak için. Bir de dayılarınızı sevin(gizlinot: swh, bunu süslülerin dayıları başlığına yazsaymışım ya).

  edit: anlatım bozuklukları ve küçük eklemeler

  22 haziran 18:32 22 haziran 18:45

  5. Bu başlığı görmem talihsiz oldu. Dünden önceki gün bıyık bölgesini almak için işittiğim sır ağdayı beklemeden aceleyle yüzüme sürünce çekmemle birlikte derimi kaldırdım. ilk başta normal kızarıklık sandım ertesi gün kabarıp şişmesiyle anladım yaktığımı. bir kaç günü yanık kremiyle geçirdikten sonra kabukları düşüp sadece izi kaldı. Yaz tatiline gitmeden kendime verdiğim güzel bir hediye... 

  22 haziran 20:32

  6. en büyüğü benim başıma gelmiştir. 2011 senesinde bodrumdayken arkadaşımla dışarı çıkmadan bıyıklarımı alayım dedim (skinkeyr) kızarıklık herhangi bir irritasyon yaşamadım. güneş kremi bilgisi falan da yok asla, 2-3 saat dışarı çıktım ve daha yeni yeni kurtuldum o yanıktan. bıyıklarım yok ama varmış gibi duruyordu. 

  kullandığım ürünler; moringa whitening cream, bioderma pigmenta krem. ikisiyle en kötü yanık bile 1.5 ayda geçer

  22 haziran 20:40 22 haziran 22:41

  7. olur olmaz anında "stilex jel" veya benzeri jel yanık kremlerinden sürerek çok çok hızlı kurtulabilirsiniz. hem kremin verdiği ferahlatıcı his rahatlatıyor hem de ağdayı yüzünüzden çektiğinizden itibaren ne kadar çabuk sürerseniz o kadar çabuk geçiyor.

  retinol kullanan biri olarak iki kez başıma geldi. ilkinde bepanthen, vazelin nem depolayıcı ne varsa boca ederek tüm izden 3-4 günde kurtuldum. ikincide stilex jel sürdüm ve sabaha ufak bi pembelik, akşamına ise hiçbir şey kalmadı gerçekten. belki aşırı kaba davranıp direkt açık yara oluşacak kadar yolarsanız direkt yaranın içine sıkmamalısınız ama düz deri üstü ağda yanığı için tek ilacım stilex artık. yemek yaparken zırt pırt fırına tavaya yapıştığım için oralara da sürüyorum harika.

  23 haziran 01:07 23 haziran 15:24


  8. ortaokula gidiyordum galiba küçüktüm bayağı, bayram geliyor ben de yeni yeni bıyık almaya başlamıştım gittim aldım bir tane roll on ağda marketten tutturdum kendim yapacağım diye. ağdayı cezvede ısıttım ısıttım bıyığıma sürüyorum ama ağda gelmiyor ısıtamamışım :d neyse bir kere aldım zor bela ben de bilmiyorum o zamanlar bir kere alınca tekrar üstünden geçmemek lazım falan yapıştırdım tekrar ağdayı sıcağı sıcağına bi'çektim derim elimde kaldı resmen. öyle derin bir kabuk bağladı ki bayramda o yüzle gezmiştim herkes aaa dudağına ne oldu diye korkarak bakıyordu. iki haftada ancak iyileşmeye başlamıştı.

  25 haziran 13:21