yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (1)

  1. oda arkadaşım akrep burcuydu çok komikti. yüzünden gülümseme eksik olmazdı. iç çamaşırları hep pembe ve kırmızı idi. şakadan anlar. arkadaş canlısıydı. ama kavgaya gelince tırnaklar önceden gösterilirdi. malı çok kıymetliydi. bir bardak yüzünden saçma sapan kavga olmuştu. ama bir diğer akrep burcu arkadaş şirret mi şirret yine malı kıymetliydi. kimseye vermediği kazağı bana verdi. ben de kazağın içine ettim. ne yapayım emanetin canı az. sonra kazağı bana hibe etti. (bana arkadaşlarım genelde sana kız gelen dul çıkıyor der bu konuda.) . akrep burcu hep uçlarda oluyor. ya çok insancıl yada çok şirret. benim gördüklerim bunlar.(yada tüm burçlar öyle)

  4 ağustos 2014 15:52

  2. Eğer içinizden biriyse kendinize, bir yakınınız, arkadaşınız veya akrabanızsa kendisine lütfen iletin. Zor insan olabilmek için zorlamaya gerek yok. İnsanın ömrünü çürütüp, kalbini duvarlara çarpa çarpa ezdikten sonra yere koyup üstüne zıplayan insanlar olmayın, olmasınlar efendim. Tamam anladık akrepsiniz. Anladık, inatçısınız, zorsunuz, prensiplisiniz falan filan. E tamam anladık yani. Sevenlerinizi yıkıp dökmenizin ne manası var.

  4 ağustos 2014 16:08

  3. çok sevdiğim yorumcu juno'dan gelsin yine ;

  Ordunun hırslı başkomutanı ve Kraliçe’nin gözdesi olan Mars, güzel bir nedimeyle hiç bir yere varması beklenmeyen bir aşk yaşar! Mars’ın gayrı meşru çocuğuna hamile kalan talihsiz kız saraydan atılır. Köprüden atlamak üzereyken, arabasıyla oradan geçen yeraltı dünyasının amansız patronu Pluto tarafından kurtarılır ve onun metresi olur. Kendi kanından bir varisi olmayan Pluto, güzel metresinin zekası ve yetenekleriyle dikkat çeken çocuğuna Scorpio – Akrep adını verir ve onu evlat edinir! Ona sevgi veremez… Zira insan kendinde olmayan bir şeyi kimseye veremez! Ama gittiği her yere Scorpio’yu da götürür… Ve böylece ona bir çocuğun hatta birçok büyüğün sahip olmadığı bir şeyi, ”hayatta kalmak için gereken bilgeliği” öğretir.”

  Herhalde ”İlk Akrep”in hayatı roman olsaydı, kitap böyle bir ”Prolog” ile başlardı :)))

  Çok neşeli ve iyimser bir tabiatları olduğu söylenemez! Zira tükeniş zamanında dünyaya gelmiş ve ölmeye yüz tutan bir doğada hayatta kalmaya çalışmışlardır. Onlar her şeyin bitmeye mahkum ve her durumun dönüşmeye açık olduğu bilgisini içlerinde taşırlar. Belki de bu nedenle iyi ya da kötü gibi yargıları yoktur. Daha ziyade ''iyi gibi görünenin içindeki olumsuz potansiyeli sezip önlem almaya, kötü gibi görünenin içindeki yararlı özellikleri sezip kullanmaya odaklıdırlar.''

  Güvenle ilgili bir sorunları vardır! Hiç kimseye tam olarak güvenemez, bu yüzden de kendilerine çok fazla güvenebilmek, her durumda çok yetkin ve etkin olmak isterler.

  Pek beceriklidirler… Başlarına ekstradan iş almamak için her zaman her bildiklerini ortaya dökmeseler de, genelde ortalamanın üstünde yetenekleri ve izleyerek öğrenmek konusunda şaşırtıcı bir kapasiteleri vardır. Azcık sarsak ve dağınık görünür ama canları isteyince ormanda 10 kaplan gücünde olabilirler.

  Bir şeyden haz alıyorlarsa onunla dipsomanik bir ilişki kurarlar! Arzu onlar için kutsaldır :) Ve arzu ettikleri şeylere ”ya hep ya hiç” mantığıyla yaklaşırlar. Ya deli gibi sever, ya da gıcık olurlar. Ya çok kıymet verir, ya da hiç ilgi göstermezler. Ya bağımlı ya da tövbelidirler :)))

  Akreplerin bir yanı dengeye, huzura ve güvene çok ihtiyaç duyar! Hayatla ve insanlarla bütünleşmek, sevgiyle ve bollukla sarılıp sarmalanmak, ana kucağı, yarin sıcağı, evin ocağı gibi aidiyet hissi veren şeylerden asla ayrı kalmamak isterler…

  Ama içlerinde bir ses bu arzunun ”saçma” olduğunu fısıldar! Kaybedebileceğimiz bir şeye ALIŞMAYA ne gerek vardır? Güven veren yakınlıklar vazgeçilmez olduklarında, canımızı derinden yakacak birer tehdite dönüşmezler mi?

  Bu yüzden insanlarla ilişkisi daima mesafelidir. Çok yakın olduğunuzda bile biraz uzak, biraz bilinmez, biraz kendi başınadır.

  Akrep’in özünde ne kendine, ne hayata, ne de başkalarına fazla değer vermeyen ve sadece şu fani dünyada bir iz bırakmayı önemseyen biri vardır. Çılgınca fedakarlıklarını kahraman olmak için değil, var olduğunu hissetmek ve hayatı bu kadar önemseyip sıradan bir var oluş ile yetinebilenlerle dalga geçmek için yapar.

  Sonra bir gün gözden çıkartamayacağı kadar değerli bir şeyi olur …

  O zaman Akrep her arzu ettiğini elde etmek için her şeyi masaya süren bir kumarbaz gibi davranmak yerine, değer verdiği şey için YAŞAMAK ister! Bu Akrep için ölmekle eş anlamlı olabilecek kadar büyük bir değişimdir. Değer verdiği şeyler için yaşamayı kabul eden Akrep ölür ve küllerinden doğar. O zaman da gözüpek bir KARTAL olur!

  kaynak;(link: http://junoastrology.com/2013/10/22/akrep-burcu-tekinsiz-barin-filozofu/ buyrun:))

  5 ağustos 2014 13:31 5 ağustos 2014 14:53


  4. tek yumurta ikizi olan arkadaşlarımın, 5 yıl önce kaybettiğim sevgili kuzenimin burcu. akrep insanının dostluğunu ve güvenini kazanmak zordur. ancak sizi bir kere arkadaş olarak kabul ettiklerinde sonuna kadar sizinle birlikte olurlar. çok vefalıdırlar. arkadaşlarını genel olarak paylaşmak istemediklerinden kıskanırlar. ağızları son derece sıkı hatta ketum insanlardır. sevdiklerine karşı son derece nazik ve dikkatli olabilirken düşmanınız oldu mu ayvayı yediniz. kızdırdığınızda ya size açıktan saldırır ya da bir punduna getirip intikamını mutlaka alır. son derece idealist olur bu burcun insanları. hele kafasına bir şeyi koymaya görsün başarana kadar gözüne uyku girmez.

  iç dünyaları son derece gerilimli ve stresli olsa da mümkün olduğunca streslerini dışarı yansıtıp tadınızı kaçırmazlar. kendi içlerinde yaşamayı tercih ederler ve yine en çok kendilerine zarar verip yıpratırlar. son derece çekici, kışkırtıcı hatta seksi kadınlardır. girdikleri bir ortamda dikkat çekmemeleri zordur. tanıdığım akreplerin çoğu siyah ve kırmızı rengi özellikle çok seviyor ilginç bir şekilde. giyim kuşam tarzları kendilerine özgüdür. harika kombinler yapabilen kadınlardır. çoğu zaman renk seçimleriyle sizi şaşırtırlar. resim ve edebiyat alanlarında oldukça yeteneklidirler.

  5 ağustos 2014 18:48 5 ağustos 2014 18:55

  5. Burçlarla aram çok iyi olmasa da bir keresinde bodrum marinadaki bankaların birinde otururken yanımdaki adamdan çakmak rica etmiştim, o da çakmağı uzatırken akrep kadını demişti çok ciddi bir şekilde. Biraz tırsmıştım ama gözlerden anlaşılırmış akrep kadını. :b

  17 ağustos 2014 20:04

  6. bakışları beni korkutan, 2 farklı olay sonucu temkinli davranmam gerektiğini anladığım kadın türü.

  4 eylül 2014 00:17

  7. mensubu olduğum burç.

  kin tutmam ancak bana yapılan iyi ya da kötü hiçbir şeyi de unutmuyorum. ki bu bence çok güzel bir şey. intikam almak için kendimi paralamıyorum ama bir şekilde gün geliyor hesaplar değişiyor ve hayat sağolsun perişan ediyor o tipleri benim yerime.

  karşısındakinin iyi niyetine ve sevgisine inanırsa elinden gelenin çok daha fazlasını gösterir akrep kadını. ancak bir şeyler sarsıldığı zaman bir daha asla eskisi gibi olmuyor. benim gözlemlediğim kadarıyla.

  4 eylül 2014 11:14


  8. Çoğunluğunun bu ay içerisinde doğduğu, duyanlarının hiiiih çok tihlikiliiiii deyip asabımı bozduğu, mensubu olduğum burç kadınlarıdır. Kincilik, inatçılık, sinsilik gibi özelliklerini taşımasam da yuvarlak hatlar (kahrolsun o tatlılar hep) iri gözler bir de soğuk ve mesafeli duruş bende kendini gösteriyor.

  1 kasım 2014 12:46

  9. soğuk ve mesafeli oluşu yüzünden (gizlinot: ki benim için bu bir savunma mekanizması ) "Ben seni ilk tanıdığımda çok havalı biri sanmıştım." sözünü sıkça duyan kadın.

  ama seçme şansım olsa yine akrep burcu olmak isterdim.

  1 kasım 2014 14:13

  10. Burçlarından dolayı yargılanan zavallı insanlar.

  Benim burcum bu, kin tutarım ama tuttuğum kin yüzünden kimseye değil kendime zarar veririm. Akrep burcu en çok kendini yer zaten. Soktuğu da kendisidir.

  11 kasım 2014 19:00