yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • medya (1)

  1. ukte (yazar: kaleidoscope)

  kanal d'de 05/11/2016 tarihinde başlayan yeni komedi dizisi.

  baş rollerinde (gbkz: ayça ayşin turan) ve (gbkz: aras aydın)'ın yanı sıra, (gbkz: bennu yıldırımlar), (gbkz: begüm akkaya), (gbkz: birsen dürülü), (gbkz: cihat tamer), (gbkz: görkem şarkan), (gbkz: şebnem bozoklu) ve (gbkz: ünal yeter) ile hatırı sayılır bir oyuncu kadrosu var.

  oyunculuklardan ve rollerden tek tek bahsedecek olursam;

  bennu yıldırımlar: üzerine yapışmış "boynu bükük ama güçlüv e zeki kadın" rolünde gene! oyunculuğuna da yeteneğine de lafım yok ama bazı roller bazı oyuncuların üzerine oturduğunda, oyuncuları o rolden soyunmuş göremiyorsunuz. bennu yıldırımlar'ın da üzerinde hala hem yaprak dökümü fikret hem gönül işleri servet var. üç karakteri aynı anda izliyoruz.

  begüm akkaya: şimdilik silik bir karakter, muhtemelen evin küçük oğlunun aşık olduğu kızla evlenmesine izin verilmeyip kayseri'den bu kızcağız getirtilip evlendirilmiş.. karakter naif, yardımcı ve iyilik timsali.

  birsen dürülü: evin hanımı, annesi, tampon bölgesi.. baskın bir karakter çizilmemiş, oyunculuğuna laf söylemek de bana düşmez :)

  cihat tamer: (gbkz: mahallenin muhtarları)nda neyseydi o, bir insan hiç mi değişmez, hiç mi yaşlanmaz :) bütün çocuklarını, gelinlerini ve damatlarını aynı evde barındıran, büyük bir aile şirketi yöneten, baskın anadolu erkeği! ve her zamanki gibi "o sert görünüşünün altında pamuk gibi bir kalp var"!

  görkem şarkan: evin küçük oğlu, babasıyla kapanmamış bir hesabı var. karısı rolünü anlatırken de bahsettiğim gibi muhtemelen istediği kadınla evlenmesine izin verilmemiş, mutsuz bir evliliği olan mutsuz bir adam.

  şebnem bozoklu: (gbkz: niyazi dört nala) filminden alınmış buraya koyulmuş gibi, aynı ağız, aynı şive, aynı mimikler.. oyunculuğunu pek başarılı bulduğumu söyleyemem. karakter klasik görümce işte :) sinir bozucu, iğneleyici, laf sokmaya zaman mekan dinlemeden fırsat kollayan, kocasına oldukça aşık ancak babasıyla kocası yüzünden papaz olmuş evin kızı.

  ünal yeter: evin istenmeyen damadı :) aile şirketinde ona düşen görev şoförlük. girişimci bir yapısı var anlaşılan ancak kayın peder engeli hep önünde.. ünal yeter'i tiyatro sahnesinde severim ancak sahneden ekrana transferler ilk bölümlerde hep hayal kırıklığı yaratır. tiyatroda (gbkz: büyük oynamak) diye bir tabir vardır, ünal yeter de bence ilk bölümde oldukça büyük oynuyordu. elbette bunda karakterin de etkisi var ancak kendini ekranda izledikten sonra yavaş yavaş normale döneceğine inanıyorum, bu da 4. veya 5. bölüme tekabül edecektir.

  baş rollere gelecek olursak:

  ayça ayşin turan: boğaziçi üniversitesi ekonomi bölümünü birincilikle bitirmiş adanalı bir kız, ailesiyle okula gitmesi karşılığında nişanlanması üzerine anlaşma yapan, ancak okul bitince idealleri için verdiği sözden dönen ve nişanlısı olan hanzodan kaçan karakter.

  aras aydın: (gbkz: inadına aşk)'taki lazkopat rolünde bayılmıştım, o nodüllü sesi o psikopat görüntüsü inanılmaz çekici gelir bana ^_^ koca ağızlı oğuz karakteri bebekken çöp konteynırına bırakılmış, yetimhanede büyümüş ve sahipsiz evlerde, evin bozuk aletlerini tamir ederek gecelemesinin ücretini kendi hesabında ödeyen, bir karışıklık sonucu altınsoylar malikanesinde kendini torun rolünde bulan sempatik karakter.

  diziye gelecek olursak, sıcak ve sevimli komedi dizisi, uzadıkça karakter komedisine dönme, karışan işlerle uzayıp saçmalama ihtimali yüksek olsa da ilk bölümünü oldukça keyif alarak izledim :) önümüzdeki cumartesiyi de yeni bölümü izlemek ve özellikle aras aydın'ı yeniden ekranda görmek için merakla bekliyorum :)

  ilk bölümü izlemek isteyenler için (link: https://www.kanald.com.tr/altinsoylar/bolumler/altinsoylar-1-bolum link)i de şuraya bırakıp konuyu kapatıyorum :)

  eksicime not: uzuuuun zamandır eksilerimi sallamıyorum ama bunu eksileyen beni hakikaten üzdü.. uzun uzun emek harcamışım, senaryoyu, oyuncuları tek tek aktarmışım ki hiç biri google copy paste değil hani, tamamını kendim yazmışım.. diziyi beğenmediysen izleme, insan bu kadar emek verilmiş bir girdiyi eksilemeye utanır yahu. hakikaten utanır. aynı kısır başlıklar arasında gidip gelinmesin, sözlük azıcık canlansın diye uğraşıyoruz aldığımız yanıta bak!

  7 kasım 2016 12:18 7 kasım 2016 15:02

  2. ikinci bölümünden sapıtmış, kabak tadı vermeyi başarmış dizi -_-

  bir kağıttan uçakla bir bölüm yediler, izleyemeyeceğim diye üzülmüştüm ikinci bölümü, eve geldiğimde bölüm bitmek üzereydi ve esas kız yatağın altında sıkışmış durumda, yerdeki kağıt uçağı almaya çalışıyordu ve ve ilginçki alamıyordu!!! a-a ne ilginç konu!!!

  bu cumartesi bir şans daha verip üçüncü bölümü izlemeyi denicem ama aynı şekilde bir materyal üzerine bir bölüm verirlerse daha da izlemem..

  ha eklemeden geçmek de ayıp olur, klasik türk dizilerinde karşılaştığımız erkek egemen ve şiddet destekler senaryonun ötesine geçilmiş,

  spoil:

  taksi şoförü eli silahlı nişanlıyı, sabah esas kızı bıraktığı eve götürüyor gibi yapıp bambaşka bir eve bırakıyor ve telefonda diğer arkadaşına "götürür müyüm kızın evine manyağı" minvalinde bir cümle kuruyor. ilk defa bir erkek başka bir erkeğe "namusunu temizlemesi için yardım" etmiyor!!

  spoil:

  işte peksuslusayilmam bunu sevdi :)

  17 kasım 2016 14:17