sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (10)
 • oylar (2)
 • medya (1)

1. kapkara rengi ve farklı kokusuyla oldukça ilginç bir izlenim veren ve ilk bakışta pek de sabun olduğunu çaktırmayan arındırıcı. henüz kullanmaya başlamadım ancak dolabı her açtığımda suratıma çarpan kokusu bu sabuna dair okuduğum iyi yorumları aklıma getirerek kendisinden medet ummamı zorlaştırıyor. gene de (yazar: lavanta )'nın girdisi teşvik edici oldu.

27 aralık 2014 22:43

2. hem saçlarım hem cildim için kullandığım sabun.

zaten kuruluktan mahvolan cildim için banyodan banyoya kullanıyorum, şikayetçi değilim. ben doğal sabunların cildin nem dengesini sağlamaya yardımcı olduklarını düşünüyorum.

kokusunu çok seviyorum. ayrıca tatlı bir sabun bu.

10 ocak 2015 20:13

3. 25 yaşından sonra başıma bela olan sivilcelerim için modern yöntemleri denemekten bir haller gelmişti. Ben aslında alternatif yöntemlere pek güvenmem. O yüzden bu tarz bir sabun kullanmayı hiç düşünmemiştim. Son 2 ayda sivilce için harcadığım miktar çok fazlaydı ve sivilceler azalsa da bitmemişti. Bendeki sivilceler regl dönemi habercisi gibi regl olmadan iki üç gün önce çıkıyor.

Gerçekten bilgili olduğunu düşündüğüm bir aktar önerdi bu sabunu 2 gündür kullanıyorum. Var olan sivilcelerim 2 günde kurudu gitti. Cildi ciddi anlamda yağdan arındırıyor. Kokusu güzel olmasa da çekilemeyecek kadar değil. Yanında birde peeling etkili bir sabun önerdi onuda aldım. Uzun dönem takip sonuçlarını burayada yazacağım.

15 ağustos 2015 23:12

4. Egzamaya meyilli bir cildim var. Hele kışın yüzüm atopil egzamaya bağlı olarak pul pul oluyor. Ama bu katran sabunu mücizevi bir şey. Yüzümü bununla yıkıyorum ve kantaron yağı sürüyorum ve cildim bildiğiniz bebek poposu. Aslı özdel'den duymuştum bunu ve inanılmaz memnunum. Bulduğunuz yerde bu ikiliyi kapın heleki egzamanız varsa.

19 ocak 2017 01:30

5. ardıç ağacından çıkarılan ardıç katranı yağı kullanılarak hazırlanan, antiseptik özelliği sebebi ile pek çok soruna karşı anadolu'da yıllardır kullanılan sabun türü.

kardeşimin araştırmaları sonucu ismine rastladık. sırtımdaki sivilcelere çare olur umuduyla aldım ve işe yaradığını söyleyebilirim. nivea duşta vücut kremi, hobby duş jeli ve adını hatırlayamadığım bir saç kreminin sebep olduğunu düşündüğüm sırtta yoğun akne probleminin çözümü oldu bu sabun. (gizlinot: sırtta sivilce problemi için iyi gelen başka bir ürün ise rossmannda satılan synergen deep clean tonik idi) tabi artık kullandığım ürünlere ve duşta kullanış sırasına mümkün olduğu kadar dikkat etmenin de faydası oluyor.

benim yüzümde kullanmak istemediğim derecede kurutucu bir etkisi var vücudumda, ama gerçekten yağlı cildi olanlar belki yüzleri için deneyebilir. kokusu ise anlatılmaz yaşanır. (gizlinot: swh) benim koku hassasiyetim vardır ama, bana yanmış odun ya da yağmurdan sonraki toprak kokusunu hatırlattığı için çok rahatsız etmiyor. siz yine de koklamadan almayın.

izmir'de hemen hemen her aktarda oluyor. ben özellikle çankaya'da hisarönü cami girişinin yakınlarındaki aktarlardan alıyorum. yaklaşık 6 ay önce tanesi 7-tl idi.

evde her zaman bulunmasını istediğim bir ürün. bittikçe alıyoruz. özellikle vücut sivilceleri için aklınızda bulunsun.

13 aralık 2017 20:35

6. Çok bilinmeyen büyük kurtarıcı. Arkadaşım katran kokusunu çok seviyorum diye almıştı (ya da sivilcelerin var demenin bir diğer yolu bilemiyorum (gizlinot: swh) ), köşede duruyor, sadece kokluyordum, bir gün yüz temizleme jelim bitti ve alana kadar kullanayım dedim. Üç aydır sabah akşam vazgeçilmezim oldu. Regl dönemi öncesi yüzüm sivilcelenir genel olarak, o yüzden "sivilcelerimi geçirdi, hiç çıkarmıyor" diyemiycem. Ama yüzümde reglden bir diğer regl dönemime kadar duran büyük kızarıklar, iki gün sonraya sönüyorlar artık. Kesinlikle nemlendiricisiz kulanılamaz, çok kurutuyor yüzü ama iyi bir nemlendiriciyle kesinlikle maaliyet olarak uygun, saf bir çözüm.

Edit: imla

23 mart 2018 20:57 12 ağustos 2018 19:38

7. Ah o koku... İlk çağlardan beri dezenfektan olarak kullanılan bir sabundur. Nihayetinde dezenfeksiyona ihtiyaç duyacağınız her tür cilt sorununda kullanılır, ama açık yaralarda kullanmamalısınız.

Koltukaltlarından, jenitallerden kötü kokuyu anında siler. Ama ikincisinde dikkatli olun. İyice kontrollü, gözlemleyerek kullanılmalıdır, ve de sık değil. Haftada 1 olabilir.

Kan çıbanlarını geçirir. Etkilenen bölge bununla iyice köpürtülür, 1-2 dakika beklenir, durulanır. (Ardından aynısefa merhemi sürülür.) Tamamen geçene dek sabah akşam tekrarlanır.

Ardıç katranı sabununu tende ne kadar çok bekletirseniz etkisi o kadar yüksek olur, bunu iyi ayarlamalısınız.

26 eylül 2018 21:04

8. Yaklaşık bir buçuk aydır kullanıp memnun kaldığım tuhaf kokulu siyah sabun. Regl öncesi çıkan sivilcelerim bu ay çıkmadı, kurutuyor ama yağlı cildimde bu kuruluk hissini sevdim. Sivilce izlerine bir etkisini gözlemleyemedim.

7 aralık 2018 00:39

5

9. o kadar memnunum ki bu sabundan.. yüzümü bi 30 saniye ılık suyla yıkayıp bu sabunla köpürtüp köpüğünü 2 dakika bekletiyorum ve soğuk suyla duruluyorum, tek tük çıkan sivilcelerimi içindeki iltihabı söktürerek söndürüyor ve izlerimi de hafifletiyor. tertemiz hissediyorum kendimi. rengi ve kokusu biraz tuhaf ama verdiği sonuç için katlanılır.

31 ocak 19:12

10. Yüzü yıkarken kokusu rahatsız edebilir ancak katlanılamaz bir koku değil. Yıkadıktan sonra yüze gergin ve temizlenmiş hissi veriyor. Ben the soap markasınınkini kullanıyorum. Üstünde egzamaya, ayak mantarına, sivilceye, siyah noktaya, saçtaki kepeğe iyi geldiği yazıyor. Gözlemlerime gelince yüze temizlenmişlik hissi veriyor, sivilceyi söndürüyor, siyah noktaya bir etkisi yok.

1 şubat 18:18