yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. kapkara rengi ve farklı kokusuyla oldukça ilginç bir izlenim veren ve ilk bakışta pek de sabun olduğunu çaktırmayan arındırıcı. henüz kullanmaya başlamadım ancak dolabı her açtığımda suratıma çarpan kokusu bu sabuna dair okuduğum iyi yorumları aklıma getirerek kendisinden medet ummamı zorlaştırıyor. gene de (yazar: lavanta )'nın girdisi teşvik edici oldu.

  27 aralık 2014 22:43

  2. 25 yaşından sonra başıma bela olan sivilcelerim için modern yöntemleri denemekten bir haller gelmişti. Ben aslında alternatif yöntemlere pek güvenmem. O yüzden bu tarz bir sabun kullanmayı hiç düşünmemiştim. Son 2 ayda sivilce için harcadığım miktar çok fazlaydı ve sivilceler azalsa da bitmemişti. Bendeki sivilceler regl dönemi habercisi gibi regl olmadan iki üç gün önce çıkıyor.

  Gerçekten bilgili olduğunu düşündüğüm bir aktar önerdi bu sabunu 2 gündür kullanıyorum. Var olan sivilcelerim 2 günde kurudu gitti. Cildi ciddi anlamda yağdan arındırıyor. Kokusu güzel olmasa da çekilemeyecek kadar değil. Yanında birde peeling etkili bir sabun önerdi onuda aldım. Uzun dönem takip sonuçlarını burayada yazacağım.

  15 ağustos 2015 23:12

  3. Egzamaya meyilli bir cildim var. Hele kışın yüzüm atopil egzamaya bağlı olarak pul pul oluyor. Ama bu katran sabunu mücizevi bir şey. Yüzümü bununla yıkıyorum ve kantaron yağı sürüyorum ve cildim bildiğiniz bebek poposu. Aslı özdel'den duymuştum bunu ve inanılmaz memnunum. Bulduğunuz yerde bu ikiliyi kapın heleki egzamanız varsa.

  19 ocak 2017 01:30


  4. Çok bilinmeyen büyük kurtarıcı. Arkadaşım katran kokusunu çok seviyorum diye almıştı (ya da sivilcelerin var demenin bir diğer yolu bilemiyorum (gizlinot: swh) ), köşede duruyor, sadece kokluyordum, bir gün yüz temizleme jelim bitti ve alana kadar kullanayım dedim. Üç aydır sabah akşam vazgeçilmezim oldu. Regl dönemi öncesi yüzüm sivilcelenir genel olarak, o yüzden "sivilcelerimi geçirdi, hiç çıkarmıyor" diyemiycem. Ama yüzümde reglden bir diğer regl dönemime kadar duran büyük kızarıklar, iki gün sonraya sönüyorlar artık. Kesinlikle nemlendiricisiz kulanılamaz, çok kurutuyor yüzü ama iyi bir nemlendiriciyle kesinlikle maaliyet olarak uygun, saf bir çözüm.

  Edit: imla

  23 mart 2018 20:57 12 ağustos 2018 19:38

  5. Ah o koku... İlk çağlardan beri dezenfektan olarak kullanılan bir sabundur. Nihayetinde dezenfeksiyona ihtiyaç duyacağınız her tür cilt sorununda kullanılır, ama açık yaralarda kullanmamalısınız.

  Koltukaltlarından, jenitallerden kötü kokuyu anında siler. Ama ikincisinde dikkatli olun. İyice kontrollü, gözlemleyerek kullanılmalıdır, ve de sık değil. Haftada 1 olabilir.

  Kan çıbanlarını geçirir. Etkilenen bölge bununla iyice köpürtülür, 1-2 dakika beklenir, durulanır. (Ardından aynısefa merhemi sürülür.) Tamamen geçene dek sabah akşam tekrarlanır.

  Ardıç katranı sabununu tende ne kadar çok bekletirseniz etkisi o kadar yüksek olur, bunu iyi ayarlamalısınız.

  26 eylül 2018 21:04

  6. Yaklaşık bir buçuk aydır kullanıp memnun kaldığım tuhaf kokulu siyah sabun. Regl öncesi çıkan sivilcelerim bu ay çıkmadı, kurutuyor ama yağlı cildimde bu kuruluk hissini sevdim. Sivilce izlerine bir etkisini gözlemleyemedim.

  7 aralık 2018 00:39

  7. Yüzü yıkarken kokusu rahatsız edebilir ancak katlanılamaz bir koku değil. Yıkadıktan sonra yüze gergin ve temizlenmiş hissi veriyor. Ben the soap markasınınkini kullanıyorum. Üstünde egzamaya, ayak mantarına, sivilceye, siyah noktaya, saçtaki kepeğe iyi geldiği yazıyor. Gözlemlerime gelince yüze temizlenmişlik hissi veriyor, sivilceyi söndürüyor, siyah noktaya bir etkisi yok.

  1 şubat 2019 18:18


  8. Kullanım yönteminin ve sıklığının iyi ayarlanması gereken sabun. İlk kullandığımda ağzımı rahat hareket ettiremeyecek kadar kurutuyordu cildimi.

  Alıştıktan sonra cildim aşırı yağlanma ya başladı. Nem dengesini alt üst etti.

  Sivilcelere de fazla bir etkisini görmedim.

  19 ağustos 2019 18:24 19 ağustos 2019 18:26

  3

  9. cilt sorunu gibi mevzularda doğal sabunlardan, yağlardan medet ummaya çok meyilli biriyim. yüzümdeki tek tük sivilce ve siyah noktalar için bir aktarla konuştum ve önerisiyle kısa bir süre için kullandım. işin açıkçası pek bi etkisi olmadı. daha önce denediğim lavanta sabunu gibi, ne iyi ne kötü. bunu da makyaj süngerlerimi ve fırçalarımı temizlemek için saklıyorum. kokusu dayanılmaz derecede değil, elde bir süre kalıyor ama. İnternette daha sonra araştırdığımda insanların genelde saçları için kullandığını gördüm ama bu anlamda kullanmadım.

  edit: imla

  26 ekim 2019 14:19 26 ekim 2019 14:30