yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  7. eski albümlerinin tadını yeni albümleriyle bana verememiş yine de sevdiğimiz, saydığımız bi türk grubumuzdur.

  12 şubat 19:25

  6. Defansif dizayn isimli albümleri 1 Aralık 2023'te çıkan gruptur. Kendi tarzlarını bozmayan ama tekrara da asla düşmeyen; yine iyi müziğin, iyi şarkı sözlerinin olduğu bir albüm. yangın akvaryum, @defne.kalbim96, beklediğim gibiyim, kopuk uçurtma en sevdiğim şarkılar oldu. dasdas'a özel bir konser de tasarlamışlar, çok merak ettim bir fırsat yaratabilirsem izlemeyi çok istiyorum. bartu'nun tiyatroculuğu müzisyenliğiyle buluşunca ortaya nasıl deli deha bir şey çıktı acaba merak konusu.

  8 şubat 10:54

  5. sanırım uzun zamandır dinlediğim en iyi türkçe müzik yapan grup. gerçekten. büyük ev ablukada’yla tanışmam bundan 6 ay öncesine dayanıyor. bir gece bir şarkılarına denk gelmiştim sonra meraktan fırtınayt albümünü kaydettim spotifyda dinlerim diye. ve 2. günden başka bir şey dinleyemez oldum. ilk dinlediğim şarkı evren bozması’ydı. çok ama çok kötü bir dönemimdeydim, yapayalnızdım, en yakın arkadaşlarım kendi hatam yüzünden benimle küsmüştü, saçma sapan bir şekilde aylar hatta yıllar süren ilişkim aldatılmamı/kandırılmamı öğrenmemle -sonunda!- bitmişti, kimsesiz yapayalnızdım. o kadar bağlandım ki evren bozması’na, fırtınayt’a ve büyük ev ablukada’ya bana bile tuhaf geliyor şu an. ama çok açık yüreklilikle söyleyebilirim ki; 2018’de hayatıma giren en iyi şey büyük ev ablukada’ydı. eğer hiç dinlemediyseniz ve alternatif müzik seviyorsanız mutlaka dinleyin. benzeri (gizlinot: muadili? ) gruplardan çok daha iyi müzik yaptıklarını düşünüyorum. bartu küçükçağlayan’ın solist olduğunu öğrendiğimde çok şaşırmıştım. kendisini pek sevmezdim ama sesiyle ve yorumuyla güzellik katıyor bence oldukça. favori albümüm belirttiğim gibi fırtınayt. favori şarkılarım da; evren bozması, hoşçakal kadar ve en güzel yerinde evin. 

  “aklıma biri gelicekse, elim hep sana gidiyo..” (gizlinot: iş bu imla hataları şarkıya uygun olarak, bilerek yapılmıştır.)

  9 şubat 2019 01:09


  4. " ken dimi tu tu cam

  çook sa bır lı o lu cam

  napıp edip sonunda

  beeeeen çıl dır mı cam!" şeklinde bir nakarata sahip delirmeye ramak kala şarkımın sahibi gruptur

  (link: https://youtu.be/JKZqGk54YTc Çıldırmicam)

  20 nisan 2018 18:06

  3. en sevdiğim grup olabilir. adamlar ve büyük ev ablukada çok kaliteli müzikler yapıyorlar bence son dönemlerde. ikisinin de konserlerine gittim aşırı keyifliydi.

  son albümlerinde en sevdiğim şarkıları hoşçakal kadar ve evren bozması. "aklıma biri gelecekse, elim hep sana gidiyor..." gibi sözleri olan hoşçakal kadar şarkısı beni baya üzüyor dinlerken :/

  evren bozması şarkısında da "ne kadar sevdim seni, ne kadar çok..." kısmı canımı baya yakmıştır. ayrıca arayan bulur şarkısının alt yapısı da müthiştir. dinleyin dinletin efenim.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=GIlcTh6-WO4 arayan bulur)

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=Ew_yAxw4VhM hoşçakal kadar)

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=kPuFKFiIpr4 evren bozması)

  edit: ekleme

  20 nisan 2018 10:30 20 nisan 2018 10:31

  2. Lise yıllarımı sürekli dinleyerek geçirdiğim, beni o zamanlar Turgut Uyar'la tanıştıran grup. (link: http://velutpaylasimlari.blogcu.com/turgut-uyar-buyuk-ev-ablukada/16065723 Şiir bu)

  "havadar", "takıl yani takmıyo belli" ve "en güzel yerinde evin" en sevdiğim şarkıları. Ayrıca "yalan dünya" çıktığında ve Bartu küçükçağlayan'ın canavar Banavar olduğunu öğrenince şok olmuştum.

  O ooooo, kayış koptu kaptan!

  20 nisan 2018 09:34

  1. böyle bir grubun burada başlığının olmaması beni şaşırttı açıkçacı. neyse direk konuya gireyim, yıllardır dinlediğim gruptur. daha profesyonel kayıtları yokken dinlemeye ve küçük çaplı konserlerine katılmaya başlamıştım. şuan biraz daha profesyonel ortamlara döktüler işlerini, çokta iyi oldu bence.

  grup ismini bir turgut uyar şiirinden alması da beni ayrıca mutlu eden ayrıntılardan biridir. garip isimli grup kurma trendinin öncüleridir kendileri. şarkı isimleri ve sözleri de oldukça yaratıcıdır. 2008-2010 yılları civarında kendi hallerinde müzik yapan, kimseyi umursamayan, konserlerinde şarkıyı kesip sohbet etmeye başlayan bir oluşumdu ve o hali de oldukça sevilirdi. o günlere ait kayıtlar hala mevcut. grubun en tanınan ve solisti olan isim, oyuncu Bartu Küçükçağlayan'dır.

  ünlü olmalarında büyük etken "görüntülü radyo eksen filanı"na katılmalarıydı. hala açıp açıp izlerim. yalnız orada akustik yayın yapmışlardı, şuan alt yapıları daha güzel. son fırtınayt albümünü dinlemenizi öneririm. özellikle evren bozması, güneş yerinde, arayan bulur şarkıları efsane. eski şarkılarından da; en güzel yerinde evin, ne var ne yok, çamur, cam parçası, olanla olunmaz, havadar, tayyar ahmet'in sonsuz sayılı günleri, dinazorlar ve lililerle şarkıları hala bıkmadan dinlediklerim arasındadır.

  bazıları bu gruba ergen grubu, hipster grubu gibi etiketler yapıştırırlar. bu tarz grupların türemesiyle söylenen şeyler bunlar sanırım. fakat büyük ev ablukada'nın yeri her zaman ayrı olacaktır bence. şarkılarına bir kere değil bir kaç kere şans verin dinledikçe sevilecek tarzdalar çünkü.

  ayrıca espri anlayışları çok iyidir. grup içinde kendilerine taktıkları lakaplar ve hikayeleri vardır. görüntülü radyo eksen filanı yayınında da bundan bahsederler. youtube'dan izleyebilirsiniz.

  tanım: "ay şuram ağrıyo" isminde konser serisi olan sevilesi grup. (serinin devamı "ay şuram hala ağrıyo" konserleridir.)

  ukte sahibi: (yazar: mage)

  20 nisan 2018 09:23


  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar