yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (42)
  • oylar (15)
  • medya (1)

  1. mardin'e seyahatimde tanıştığım, güneydoğu anadolu bölgesinde yetişen bir meyve olan bıttım (yabani fıstık) dan çıkan menengiç yağından yapılan sabun.

  saç dökülmesi ve kepeği önlüyormuş. özellikle mardin ve siirt'de herkes saçlarını bu sabunla yıkadığı için kolay kolay kel bulunmazmış. ben de esnafın yalancısıyım ancak iki kalıp aldım, çılgın gibi saçımın döküldüğü şu sıralar deneyeceğim.

  13 mayıs 2014 08:46

  2. Yararlı etkilerini deneyerek test ettiğim ve onay verdiğim sabun.

  Bir tel belki dökülüyor şimdi.

  15 nisan 2015 01:45

  3. saçımı yapış yapış yapan, ( belki de ben durulayamamışımdır ) üzerine tekrar şampuan yaptığımda ise; aaa bunun ne faydası kaldı şimdi? diye deli sorular sormama sebep olan sabun. kullanan arkadaşlarım çok memnunlar. ben ise ilk tecrübede çok garip bir kafa ile kaldığım ve o hissi sevmediğim için denemekten korkuyorum.

  bir ara bir kere daha şans vermeyi düşünüyorum, o da halim olursa...

  11 mayıs 2015 15:08


  4. dara sabun adlı internet sitesinden aldığım sabun. Ürünlerinin doğal olduğunu iddia ediyorlar ki bence de öyle en azından kullandığımız şampuanlardan daha sağlıklıdır. Bıttım sabununun kokusu ilk başta çok ağır geldi bana daha sonra alıştığımdan mı bilmiyorum aynı şekilde güzel de gelemeye başladı. Saçımı yıkarken biraz zorlandım ama tarama aşamasında saçlarım kıvırcık olmasına rağmen hiçbir sıkıntı yaşamadım.

  Dökülmede azalma oldu ama tamemen durdu diyemeyeceğim. Yine de almaya devam edeceğim bir ürün.

  29 ağustos 2015 22:24 29 ağustos 2015 23:07

  5. Mardin ilinde yetişen yabani fıstığın adıdır bıttım ve yine özellikle orada tamamen doğal şekilde üretilen sabundur. Saç dökülmesine iyi geldiği söyleniyor.

  30 ağustos 2015 22:08

  6.

  6.5 ay sonra bir güncelleme yapayım dedim.

  öncelikle ben bu 6 ayın içinde haziran gibi saçlarım hem ince telli ve hem de kolay elektriklenen bir yapıda olduğu için bırakıp şampuan ve saç kremi ikilisine dönüş yaptım.

  bir süre sonra yine saçlarım çok fazla dökülmeye başladı. bunda en küçük stresin bana kafa derimde egzama olarak dönmesi de etkili. genel olarak hassas bir cildim var ve buna kafa derim de dahil.

  haliyle ben yine bu sabuna döndüm. yaklaşık 1 aydır. vaktim varsa bıttım sabunu yoksa daha kolay bir seçenek olarak bebe şampuanı bulundurdum ve üstüne saç kremi kullandım.

  hedefim aslında saç kremine de doğal bir alternatif bulmaktı ama yine bir saç kremi aldım. (bkz: john frieda frizz ease flawlessly straight ) bunu da bitirene kadar bir araştırma dönemine girip elimdeki ürünü bitireceğim. doğal bir saç kremi alternatifi içinse sıvı yağlardan başka bir alternatif arayışına girdim.

  yani saç derisine ve saçın kendisine gerçekten çok iyi geliyor. saçlarım yine toparlandı ve pek dökülmüyorlar. ancak yumuşaklık için saç uçlarında saç kremi kullanmaya devam edeceğim. kolayca birbirine dolaşan saçta tek başına kullanabilmek mümkün değil.

  ama herhangi bir şampuanın götürdükleriyle kıyaslayınca en iyi seçenek yine bıttım sabunu ya da doğal başka bir alternatif.

  6 eylül 2015 00:52

  7. Ben de iki haftaďır kullanıyorum , gelişigüzel bir aktardan aldım o yüzden markası yok. Valla benim saçım ince telli, yağlı, sönük ve son 6 aydır aşırı dökülüyor-du. Valla sabunun etkisi mi bilmem ama dökülme çok azaldı. Saçlarım hacimli duruyor ve en tatlısı 3 gün oldu (ki normalde 3. Gün ayna görevi görür saçlarım) saçımı toplayıp dışarı çıkabildim.

  22 aralık 2015 13:49


  8. 16-19 yaşlarımda kullandığım bir sabundu ve cildimi bebek poposu gibi yumşacık yapmıştı.

  19 ocak 2016 11:19

  9. öylesine almıştım marketten. şampuan değilde duş jeli yerine kullanıyordum. ama herkes saç için yorum yapmış ben biraz saçmalamışım demek ki kullanırken.

  15 mart 2016 11:04

  10. İnternetten siirt'ten sipariş ettiğim sabun. 3 haftadır saçlarımı sadece bununla yıkıyorum. Dökülmeye daha belirgin bir etkisini göremedim ama gittikçe daha da azalıyor dökülen saçlarım. Kepeği tamamen kesti saçlarımın dipleri inanılmaz sağlıklı oldu. Tepedeki saçlarım da hiç bu kadar güzel olmamıştı ama tek sorunum saç uçlarım yapış yapış oluyor sabunun yağından sanırım bi de benim saçlarıma bu etki avalon organicste de olmuştu tek farkı onda diplerim de berbat haldeydi bunda sadece uçlarımda. Şimdilik bu yağlı bırakma beni rahatsız etmedi çünkü buklelerimi güzel gösteriyor ama nereye kadar dayanabilirim buna bilmiyorum tek ümidim saçımın sabuna alışması. Saçlarımı taramada artı bir zorluk yaşatmadı bana saç kremi kullanmamama rağmen. Umarım uçlardaki vıcık vıcık durum geçicidir alışır saçlarım da ben de hayatımdaki şampuan arama derdinden kurtulurum :)

  27 temmuz 2016 19:07