yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Güneş sebebiyle bıyık bölgesi de denen dudak üstünde oluşan leke (diye anladım ben?)

  Bende de zaman zaman çıkıp sonra kaybolan leke

  Sanırım antalya'nın bu zehir zemberek güneşi eylül ayında bile yaramıyor bana çünkü ne zaman buraya gelsem kendisini gösteriyor (bodrum öyle mi halbuki canını sevdiğim, havası ayrı güzel güneşi ayrı güzel)

  Sürekli spf50+ sürüyorum, direkt güneşte de kalmamaya çalışıyorum ama işte beyaz hassas tenin kaderi herhalde

  14 eylül 2016 13:30

  2. tiraji komik bir anımın olduğu lekelenme durumu. soğuk ağda bantları yeni yeni yaygınlaşırken bi arkadaşımdan aldım ben bu hedelerden. yapıştırdım çektim bir gece vakti. baktım hepsini almamış. bi daha yapıştırıp çektim. yok yine kalanlar var bi daha bi daha . derken yattım. sabah bir kalkarım ki ne göreyim. benim bıyık bölgesinin derisi kalkmış. üstüne de bir de geceden sabaha kabuk bağlamış. bıyığımın üstünde koca bir karaltı. çok fena bir andı. uzun zaman o karaltıyla dolandım. krem mrem kar etmedi de.

  bir de sir ağda yaptırıp güneşe çıkmamla olmuştu aynı olay.

  hassas ciltlerin çok dikkatli olması gereken husus özetle.

  14 eylül 2016 14:53

  3. bu yüzden derler ki bıyıklarını ağdayla aldırınca güneşe çıkma. ve sürekli ağdayla aldırma, arada iple de aldır.

  14 eylül 2016 15:04


  4. yazın bıyık bölgemde çiller çıkıyor benim de kahve renkte minicikler ama dışardan bakınca bıyık varmış gibi gözükebiliyorlar kışın kimyasal peelingle kurtuluyorum neyse ki

  14 eylül 2016 23:19

  5. Ben yaşamadım ama annemin deneyimlerini aktarmak istiyorum. Annem bazen ağda ile bazen iple aldırırdı, bir süre sonra siyah nokta gibi çok belli olan dışarıya çıkmayan kalın kıllar deri altında kaldı. Ve uzaktan gerçekten bıyık gibi duruyordu. En sonunda lazere gitti. Geçen sene gidiyordu ve bu sene tamamen kurtuldu, artık ne bıyıklarını aldırıyor ne de böyle bıyık lekesi sorunu var. Yazın yapmıyorlar güneş gördüğü için, kışın başlanıyor. Lazer gerçekten kökten çözüm bıyık lekesi için. 

  20 ağustos 2017 01:37

  6. Yaz ayında sıcak duştan çıkar çıkmaz bıyıklarıma ağda yapmak suretiyle kıyısından döndüğüm kadınların korkulu rüyası durum. Bıyık bölgem mahvolmuştu.  Avene ve la roche posay da aynı işe yarayan çinko içeren ne kadar krem varsa alıp sürmüştüm. Çok şükür iyileşti. Çevremde bu  lekelerden kurtulanların en beğendiği ürün expigment olmuştu. Doktora danışmadan kullanılmamalı, yazın pek bulaşılmamalı.

  20 ağustos 2017 09:49

  7. Bende de var hatta agiz cevreme yayilmis durumda allahsız. Nasil gececek bu allah askina biri bi sey desin. Simdilik deli gibi gunesten koruyorum daha da koyulasmasin diye. Acnelyse iyi gelir mi acaba kis gelsin doktora gitcem :(

  20 ağustos 2017 16:52


  8. aranızda ağda yapıp ardından güneşe çıkan süslüler görüyorum.

  ayrıca çok sıcak ağda da iz yapar ve yine dediğim gibi ağda sonrası güneş iz yapar. yüzde ağda pişmanlıktır. yapmayın yaptırtmayın.

  20 ağustos 2017 21:44 20 ağustos 2017 22:17

  9. Altı ay kadar oldu sanırım doa kozmetiğin ürünlerini kullandım ve ağız etrafımdaki lekelerİm geçti.

  Ki bu lekeler en aşağı 14 senelikti. İçimi acıtıyordu resmen çünkü bana bazı acı anıları hatırlatıyordu..

  Cilt aydınlatıcı tonik: sadece gece kullanın diyorlar sitede ama ben sabah / gece kullandım.

  C vitamini serum: bunun yüzde beşliğini de aldım onluğunu da hangisi olursa imkanıma göre.. tonikten sonra sıktım.. çoğunlukla geceleri ama evdeysem gündüz de (aslında damlalıkla geliyordu ben sprey başlığı taktım hep)

  Hyaluronic acid b3: gündüzleri tonik sonrası, bir sıkım deniyor sitede ama ben ellerimin üzeri de dahil olmak üzere üç sıkım kullanmışımdır her seferinde..

  Yağ: sabah kendi karıştırdığım yağları sürüp çıktım evden işe.. geçen sene karanlıkta sabah karanlıkta çıkmanın artısı bu oldu bana.. valla o an ne varsa onu ekleyip karıştırıyorum 150ml şişeye.. o yüzden içeriğini ne siz sorun ne ben söyleyeyim..

  Anti aging serum: geceleri tonik ve c vitamininden sonra uyguladım.

  böyle dört ay falan kullandım çok verim aldım ve leke serumuna geçmeye karar verdim. Şimdi iki aydır da leke serumu kullanıyorum.. onu önce hyaluronic acid b3 bitince sabahları kullanmaya başladım. Anti aging bitince de geceleri de sadece bu seruma geçtim.

  Şimdi ise aklımda sabah b3 gece c vitaminli hyaluronic acid sürüp öğleden akşama kadar da leke serumu kullanmak var.. Eylülde işe geri dönünce böyle bir düzen oluşturma niyetindeyim.. tabii cilt aydınlatıcı tonik ve c vitaminini listemden hiç çıkarmıyorum..

  Umarım çare arayanlara yardımcı olabilmişimdir.

  22 ağustos 2017 00:24