yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (1)

  1. Bir terazi olarak, astrologların söylediklerinin aksine çok iyi anlaştığım burçtur, bir çok astrolog terazi- başak ilişkisin felaket olacağını söylesede hayatımın erkeği bir başaktır. (gizlinot: demek ki neymiş, astrolojiye inanmıyoruz onsuz da kalmıyoruz)

  Kişisel gözlemlerime göre bu arkadaşlar çok güçlü, karşılaştıkları zorluklar karşısında pes ettiklerini görmedim. Yaptıkları işte kolay kolay hata yapmıyorlar, çok ayrıntılı düşünüyorlar ama çabuk bitiriyorlar. Tanıdığım başaklardan özellikle ikisinin zanaat ve sanat yetenekleri çok gelişmiş ellerinden her iş geliyor (her türlü tamirat, marangozluk, müzik, resim, takı, her türlü el işi..) iyi espri yapıyorlar, muzipler*.

  Neyse anlayacağınız seviyorum bunları, hayranlık duyuyorum. Özellikle aklım bir karış havada olduğundan sevdiceğimin başak olması beni toparlıyor.

  Tabii ki klasik eleştiri huyları beni zorluyor bazen, bir de her konuda haklı çıkmaları..*

  *hepsi tanıdığım başakların ortak özellikleridir.

  5 ağustos 2014 23:05

  2. Ayrıntı ve hesapların burcu. Her şeyi hesaplayabilir. En çok zaman yönetimi konusundaki başarısını taktir ederim. Şu kadar zamanda oradayım derse tam zamanında orada olur. Hatta erken bile gidebilir. Önce planlar, sonra hayata geçirir. Kafasındaki gibi olmazsa azcık delirebilir. Ayrıntılardan not verir insana. Bazen genel bakmayı unutabilir. İş hayatında verilen görevi seve seve ve büyük bir özveri ile yapar. Ancak konu insan yönetimi olunca yapılan şeyi Zor beğenip karşıdaki kişiyi delirtebilir. Mükemmeli yakalamak ister ve zaman geçince aslında mükemmel diye bir şeyin olmadığını anlayabilir. Bazen akışına bırakması gereken burçtur.

  9 ağustos 2014 21:03

  3. işi gücü eleştiri olan kadın. annem, yengem.

  dır dır dır ama ben senin iyiliğini dır dır dır... bi sus allasen. sorduk mu?

  bizim "onların iyiliğini" (!) düşünmemize gerek yoktur ek olarak. azıcık yeltenin, içlerinden canavar çıkar. mükemmel onlar çünkü... bir gün bir yerde yükselirsem asla yetki vermeyeceğim 2 kadın burcundan biridir başak.

  10 ağustos 2014 09:00


  4. dahil olduğum burçtur.çok ayrıntıcı olduğum doğrudur,temizim ama derli toplu biri olmadım gibi çoğu zaman genelde dağınıktır odam filan.ve aynen söylenildiği gibi çok sadıktır,sadakatlidir başaklar.aşırı duygusal olmak da cabası.-en azından ben öyleyim.-

  ama şunu söylemeden geçemiyorum ki,eğer bir başak burcu arkadaşınız varsa çoğu şeyinizi eleştireceğinden dolayı her hareketinize dikkat etmelisiniz.

  19 ağustos 2014 16:51

  5. Hayatımda gerçekten her şeyimi paylaşabildiğim ve sonuna kadar güvenebildiğim iki kız arkadaşım da başak burcuyken, hayatıma girmiş ve dengemi şaşırtmış iki bey de başak burcuydu. Erkeklerinde iş yok galiba bu burcun. Hatta başak burcu bir erkekle tanıştığımda koşarak uzaklaşıyorum

  3 eylül 2014 22:10

  6. dahil olduğum burçtur. Özelliklerinden bahsetmem gerekirse:

  -plan, plan, plan. Başak burcu planlıdır. İster istemez kendimi bütün gün plan yaparken buluyorum. Ertesi gün evde oturacaksam bile şu saatte kalkarım, şu saatte kahvaltı ederim, sonra kaşlarımı alırım, sonra bloğa şunu yaparım vb. şeklinde plan yapıyorum.

  -Mükemmeliyetçilik. Bu huyumu hem seviyorum hem sevmiyorum. Yapabileceğimin en iyisini yapana kadar yaptığım şeyi düzeltmeye devam ediyorum. Bu kaliteli bir sonuç elde etmek açısından güzel bir şey ama bazen de özeniyorum rahat insanlara. Ben ödevimi 10 kere gözden geçirirken yazdığı gibi verenler var. O da sınıf geçiyor ben de. Ben kendimi yıpratıyorum bazen sadece.

  -Temizlik ve düzen takıntısı. Ben temizliğe çok takıntılı değilim. Ama düzene takıntılıyım. Düzenleme eşyalarına bayılırım. Ev kutu, çekmece içi düzenleyici vs dolu. Yerlerini değiştiririm. Çok bozulmamış olsa bile bozup yeniden düzenlemek hoşuma gider. Öyle de bir manyağım.

  -Hayalperestlik. Her başakta var mı bu bilmiyorum. Ama bende hayalperestlik var. Biraz planlama takıntısı ile alakalı sanırım. Bir şeyleri planlarken şöyle olur, böyle olur diye de hayal ediyorum.

  -Detaycılık. Her şeyi en ince detayına kadar inceliyorum. Bu mükemmeliyetçilik ile alakalı sanırım.

  -Sadelik. Çoğu başak burcu daha doğal renklerden, daha sade şeylerden yana gibi geliyor bana. Giyim, makyaj, ev düzeni gibi konularda.

  -Dakiklik. Gideceğim yere genelde önceden, bazen tam zamanında, çok nadiren geç giderim.

  -Mide ve bağırsak sorunları. Tanıdığım bütün başakların midelerinde sıkıntı var. Kendim de dahil. Ülserdir, gastrittir, reflüdür eksik olmuyor. Hiçbir şeyi olmasa midesini kolay üşütebiliyor, ya da heyecanlanınca mide ağrısı falan çekebiliyor başaklar.

  -Doğruculuk ve dürüstlük. Gerçekçi olmaları sebebiyle galiba, başak burçları genelde doğrudan yana oluyorlar.

  Eleştiren, her şeye titizlenen ve sinir bozucu derecede planlı ve detaycı olabiliyoruz ama yine de çok da kötü insanlar değiliz sanki (gizlinot: swh)

  3 eylül 2014 22:20

  7. Strateji insanı oldugumuz doğru.

  Asla azla yetinmedigimiz, hedefe kitlenip onu almak için cabaladigimiz da doğru.

  Bu plan ve programın islemedigi zamanlar başarısız olduğumuz zamanlar da çok ama bizden ala sirdas, bizim kadar güveniliri de çok fazla bulunmaz.

  Geçmişimiz hafizalarimizda flu, geleceğimiz parlaktır.

  Bizden iyi anne olur.

  2 ekim 2014 10:56 1 şubat 2015 19:55


  8. Benim burcum. Deliler burcu. Bugüne kadar normal tek bir tane başak görmedim. Başak denince temizlik manyağı insanları anlatmaya başlarlar hemen. Başakların hepsi temizlik manyağı değil. Sadece kendine ait düzenlerinin bozulması durumunda sinir krizi geçirebilecek yapıda insanlar. Odayı bok götürse de, eğer kendisine ait bir bok götürmüşlük varsa sakın ellemeyin.

  Bir başak asla unutmaz. Affetmiş gibi gözükür, zamanı gelince çöt diye suratınıza vurur.

  Başaklar iyi dostlardır. Sevdiğine, inandığına fedakarlıkta zirvededir. Bir kere gıcık oldu mu kimse geri döndüremez. Melankoliyi sever, yerine göre hırslıdır. Sadece kendi yapmak isterse yapar. Onun dediği olur. Öyle işte.

  3 ekim 2014 02:04

  9. -Hayalperestlikte üstümüze yoktur. Gözlerimiz bir yere dalmışsa bilin ki hayal kuruyoruzdur.

  -Asla geç kalmayız. Geç kalmaktan hiç gitmemeyi tercih ederiz.

  -Yemeye içmeye düşkünüzdür. (gizlinot: ya da ben düşkünüm) (gizlinot: ama yiyip kilo almayanlardan değiliz )

  -Her şeyin bir b planı vardır. Eğer a planı gerçekleşmemişse (gizlinot: ki bir başak aklına koyduğunu yapar )

  -Gerekli gereksiz her şeyi kafamıza takarız. (gizlinot: sevilmeyen özellik)

  -Biri bir şeyimize laf ederse asla unutmayız. (gizlinot: sevilmeyen özellik 2 )

  ....

  Bu liste uzar da gider ben susayım.

  (gizlinot: evet düşük çeneliyiz)

  25 aralık 2014 23:34 25 aralık 2014 23:34

  10. allah herkesi erkeğinden uzak tutsun dediğim burç. istisnaları vardır tabii ama geneli titiz ve mükemmeliyetçi ayağına uyuzun önde gidenidir. bir de asosyal oluyorlar.

  13 ocak 2015 09:23