yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. (link: http://junoastrology.com/2013/02/19/balik-burcu-buyulu-destenin-kayip-jokeri/ buyrun) sevgili balıklar =)

  Tanım; insanların enerjisini çabuk toplayan, sonra o enerji yumağı ile ne yapacağını şaşıran güzel kadınlardır. Yanında dert anlatsanız o dert onunmuş gibi etkilenir. bir an güler ve sonra bir şeye gerçekten üzülüp ansızın ağlamaya başlayabilir. Hassas ve duygusal denir kendileri için ancak bazen onu "dünya yansa umrunda değil" havalarında bulabilirsiniz. Sert açılar altında o yumuşaklıktan eser kalmaz.

  Balık burcu kadını bazen gereğinden fazla değer verebilir. Kendisini teslim edip her şeyini tüketinceye kadar verebilir.

  iyi niyet ve fedakarlıkları nedeni ile zaman zaman yakınları, sevdikleri tarafından incitilir. O sevmenin ve vermenin sınırını bilmediğinden ve karşılık beklemeyerek yaptığından böyle bir durumda adeta yıkılır. Ve bir gün biterse anında gider, kaybolur.

  Yaratıcılık gerektiren alanlarda başarılı olurlar. Hayal dünyası zengin olduğu için üretmede sıkıntıları pek yoktur :)

  Neptün etkisi altında olan bu güzel kadınlar hislerini ve enerjilerini iletme konusunda oldukça başarılıdırlar. O anlatırken insan onun anlattığı şeyleri yaşar ve birebir hisseder. Telepatik olabilirler. Güzel, samimi, etkileyici, hassas kadınlardır.

  3 ağustos 2014 23:57 3 ağustos 2014 23:59

  2. üniversite hayatımın son yılına kadar "sulu gözlü olmayan" bir balık burcu kadını olduğum için kendimi istisnai bir kişilik olarak görürdüm. hatta "tüm özellikleri tutmuyor yea, zaten burcun son günlerinde doğmuşum" diyerek burç sohbetlerine dahil olurdum.

  ne olduysa üniversite son yılda oldu, bir daha da düzelmedi :( bazen hiç olmadık bir anda gözyaşlarım aniden gözlerimi doldurup etrafı bir süre dalgalı görmeme neden olabiliyor. gözlerim de ortalamanın üzerinde büyüklükte olunca tabi (link: http://images6.fanpop.com/image/answers/3133000/3133431_1358634655262.0res_434_353.jpg şu görüntünün) karşı taraftan fark edilmemesi mümkün değil. işte bu anlarda ne yapacağımı şaşırıyorum, genelde esneme numarası işe yarıyor ama bu noktada gözyaşlarım çizgi filmlerdeki gibi göz kenarlarımdan 45 derecelik açı ile fışkırıyorsa yapacak çok birşey yok. bu ani duygusallığın üstesinden bir gelemedim, bazen çok zor durumda kalabiliyorum-ki o an çok üzüldüğüm için falan değil bu gözyaşları, tamamen sinirlerimin boşalması neticesinde oluyor.

  kısaca ben dahil bütün balık burcu kadınları dönem dönem ağlaktır, her ne kadar bunu kendilerine bile itiraf edemeseler de (ybkz: swh). balık burcu kadını olarak okurken en çok eğlendiğim ünlü astrolog "linda goodman"ın tasvirlerine bir göz atmak isterseniz (link: http://www.balikburcu.net/balik-burcu-kadini.html şu linke alalım sizi)

  4 ağustos 2014 10:54

  3. bu burcun simgesi, ters yöne yüzen iki balıktır.

  iki zıt düşünceyi aynı anda kabul edebildiklerini simgelermiş. bir şeyin siyah olduğunu düşünüp sonra da beyaz da olabileceğini düşünmek ne kadar yıpratıcıdır bilemezsiniz. çok sevip çok gitmek isteriz. o işi yapmak isterken bir dakika sonra başka işi yapmak isteriz. bütün gün oturup kafamızdaki çarpışmalardan yorgun ve bitap düşeriz mesela.

  4 ağustos 2014 15:00


  4. buğulu gözlerinden tanıyabileceğiniz kadınlardır. alınılması ya da ağlanılması gereken şeyde alınmaz ya da ağlamazken en alınılmaması ya da ağlanılmaması gereken şeye alınabilir ya da ağlayabilirler. güçlü kadın imajı çizmeye çalışsalarda çıt kırıldım oldukları göz ardı edilemez.

  19 ekim 2014 16:20

  5. astroloji gibi uyduruk bir alanın bilimle imtihanı yapılan çoğu değerlendirmelere (bkz: (link: http://yalansavar.org/2013/01/24/astrolojiye-inanmak-icin-10-yanilgi/ link1) (link: http://yalansavar.org/2014/05/08/astrologlarin-bilimle-imtihani/ link2)) göre başarısız olmuşken, şans eseri sırf o dönemde doğdu diye tüüm insanları kategorize edip, üzerine karakter analizi yapılmasını inanılmaz saçma buluyorum. şans eseri, doğduğum zamana göre benim de dahil olduğum bu gruptaki insanlara, herhangi bir bilimsel gerekçe olmaksızın ve hatta o kişiyi tanımaksızın; "oo canım balık burcu mu yazık, sen şimdi çok sulugözsündür..", "oo yavruş çok mu duygusalsın sen" gibi tepkiler gösterilmesini gerçekten anlayamıyorum. zira örneğin burcum balık olmasına karşın, sahip olduğum mizaç hiç de uyuşmuyor burcumda yapılan tahlil sonucuna. ve emin olun bu şekilde bir sürü insan var.

  diyeceğim o ki süslüler, burçlar üzerinden karakter analizi yapmayın lütfen.

  tanım: doğum tarihi şubat-mart dönemine denk gelen kadın.

  20 ekim 2014 15:35

  6. balık burcu bir sorgulama burcudur aslında. siz farkında olmadan, etrafı,sizi ve içinde bulunduğu durumu analiz ediyordur çoğunlukla. olaylara vereceği tepkiler bu analizlerin sonucu ve o an ki ruh haline göre değişir. bu yüzden en ufak olaylara büyük tepkilerle ya da büyük olaylara bir o kadar büyük bir soğukkanlılıkla yaklaşabilir. İlginç bir şekilde karşısındakine sevgisi arttıkça gösterdiği tepkilerde artar bir balık kadınının.

  29 ağustos 2015 00:39

  7. Bu sabah 5 de çok yakın bir arkadaşım mesaj atmış. Dediği şey "Sen bana 6 yıl önce şunu demiştin gece aklıma geldi. Sabaha kadar ağladım. Öyle derken ne demek istedin?" Üzerinden 6 yıl geçmiş bunu o zaman sormamış şimdi soruyor. Bahsettiği şeyi hatırlamıyorum bile. Bazı davranışlarına anlam veremesem de çok sevdiğim, çok iyi anlaştığım bir arkadaşımdır kendisi. Tüm balık burçları böyle mi bilmiyorum ama kendisi ağlamak için bahaneler yaratır çoğu zaman. duygusal insanlardır.

  8 eylül 2016 20:27


  8. (yazar: marshmeoww) un girdisine ithafen onun ki biraz uç bir örnek olsa da genelde olay olduğu zaman üzmemek üzülmemek adına konuyu kapatmaya çalışan, içine atan, soramayan tavırlar içine girip sonra bu mizacına ters hareketler artık onu boğacak hale geldiğinde böyle yukarıdaki örnekteki gibi olmadık zamanlarda su yüzüne çıkar,haliyle bu zamanlamada karşıdakine ohannes dedirtmektedir.halbuki ağlama raddesine gelene kadar ne kadar uğraşmıştır o kendi içinde de dışa vurumu böyle olmuştur. ne yazık ki ağlamak için bahane yaratmıyoruz.

  imza: balık burcu kadını

  8 eylül 2016 21:51 8 eylül 2016 22:03

  9. annem ve ablamın burcu. ikisi de aynı gün doğmuşlar. evet hassas evet ağlak evet çok iyi. ben fazla zikredilmeyen yönlerinden bahsedeyim; çok inatlar kendileri. kafalarına ne koyarlarsa yaparlar. yapılanı asla unutmazlar ve çok hırslılar. kariyer hayatları çok iyidir. genelde fazla hassas oldukları için çocuk yapmaktan da kaçınırlar. çoğu bilinçli çocuk yapmayanlar balık burcundan çıkıyor. annemi ayrı tutuyorum, dört kız:)

  8 eylül 2016 23:17

  10. ben de (yazar: marshmeoww), (yazar: aylakmadam ), (yazar: bayan mimik ) ve (yazar: niluferden )'in girdilerine katılıyorum :))

  en sevdiğim insanlar ve bir adet en sevmediğim insan balık burcu. son sırada yer almasından mütevellit kendinden önceki 11 burcun da ayrı ayrı özelliklerini taşıyan bir burçtur. bu nedenle çok değişken olabiliyorlar. bir iki balık burcuna mensup insanı tanıyınca ben biliyorum bu balık burcunu ya, şöyleler böyleler diyemiyorsunuz. her biri ayrı bir dünya yani.

  8 eylül 2016 23:31