yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. Kendisini youtube'daki kıvırcık saç videoları ile tanıdığım, yine youtube'da gördüğüm bir başka video ile tiyatroculuk ve oyunculuk da yaptığını gördüğüm, şu anda amerika'da ikamet etmekte olan oldukça enerjik biridir kendileri. Youtube kanalındaki saç temalı içerikleri ve o içeriklerde söyledikleri ile gözümü açmış, saçlarının parlaklığı ile bana kendi saçıma bakıp "senin bir suçun yok, seni bu hale ben getirdim" dedirttirmiştir. (Tavsiyelerini henüz uygulamaya başlamadığımı ancak uygulama rotamı belirlediğimi belirtmek isterim.) Kendisine gözlerimi açtığı için teşekkür eder, kıvırcık saçlı kardeşlerime youtube kanalını ziyaret etmesini öneririm.

  Edit1: tavsiyelerini uygulamaya başladım, evde bulunan ve aile boyu kullandığımız kiraz çiçekli clean şampuan'a veda ettim. (İçerisinde hem silikon hem sülfat var.) Gittim içinde sadece sülfat bulunan bi şampuan, silikonsuz ve içeriği nispeten iyi bir saç kremi ve sülfat, paraben, silikon içermeyen bir de şampuan aldım. Neyse ki indirim vardı da bütçemi çok sarsmadı. Beren videolarında hep bu sürecin uzun bir süreç olduğunu söyler, o yüzden beklentimi çok çok düşük tutarak ancak içim rahat bir şekilde tıpkı onun dediği gibi kendimi darlamadan bu sürece adım atmış bulundum. Çok ciddi bir saç dökülmesi ve çok ciddi bir kuruluk yaşayan benim için milat oldu diyebiliriz. Şaka gibi ama daha ilk uygulamada kıvırcıklarım belirginleşti ve saçım daha canlı oldu. (gizlinot: Düşünün o kadar kuru ve ölü saçlarım var) İlerideki süreci sizlerle editleyerek paylaşacağım. Kendisine de buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

  18 kasım 2020 19:42 8 aralık 2020 15:11

  2. tam bir zırdeli-(sin) ve görünen kılavuz komik.

  ben küçükken sarışınmışım sonradan esmer olmuşum şehir efsanesi gibi ben de küçükken kıvırcıkmışım sonradan saman saçlı olmuşum.

  şu samandan bozma saçlarımı düzene sokmak amacıyla araştırma yaparken youtube mecrasının derinliklerine dalmışken (link: https://www.youtube.com/watch?v=Lb__K0Os-ZE şu)kafadan kontak videosuna denk geldim.

  asıl (bkz: curly girl method) senmişsin be canısı.

  21 kasım 2020 15:02

  3. kıvırcık saç bakımı konusunda türk/yabancı pek çok youtuber ve kendi deyimiyle "ımır gımır"lardan daha bilgili olan samimi, underrated youtuber. 

  kıvırcık saçla ilgili gerçekten öğretici içerikleri deyim yerindeyse aptala anlatır gibi anlatmaya ve izleyenleri bilgilendirmeye ant içmiş gibi bir hali var. doğru bilinen yanlışları ve bu yanlışları yayan "influencer"ları gerektiğinde yerden yere vurmaktan da çekinmez.

  çizgisini bozmadığı sürece, #kıvırcıkkafaberonunaskerleriyiz :)

  28 kasım 2020 22:06


  4. (bkz: şahika koçarslanlı) üslubuyla curly girl method anlatan kadın. youtube önerilerinde belirince izlemek istedim ama izlemez olaydım, 3 dk kadar kendimi de zorladım ne yalan söyleyeyim, ama bu yüksek tonda -gerek beden dili gerek ses tonuyla- azarlayarak, her yerinden sapır sapır dökülen pespayelikle konuşan kadını, yok izleyemedim. olabilecek her şeye(gizlinot: gözünün üstünde neden kaş var problems) abuk subuk eleştiriler dizen insanımızın bu kadını pamuklara sarması da beni şaşırttı açıkcası. benim gördüğümü diğerleri de görüyor mu diye commentlere baktım, yok dll bulunamadı. youtube'a doğru "kral çıplak" diye bağırmak istiyorum o derece. kavga mı ediyosun vlog mu izliyorsun belli değil. aslında niye şaşırıyorum ki danla biliç gibi bir tipin şanının yürüdüğü bir ülkede bu kadının tutulması çok doğal. eskiden sex sells idi, artık avamlık sells. 

  18 aralık 2020 20:34

  5. tanım: kıvırcık saç metodu ile videolar çeken youtuber(?)

  Kendisini üniversiteden sima olarak bilirdim. Ayrı fakültelerdik ve alt dönemimdi ama karşılaşırdık hep. Öncelikle çok güzel kızdı saçları o zamanda kıvırcık ve güzeldi tek fark şimdikine göre saha sönüktü gerçekten bir kıvırcık saçlı olarak videolarını izlemeye çalıştım sonuç gerçekten çok iyi olmasına rağmen üsteki süslünün dediği gibi konuşma tarzına katlamadan x2 hızla zorla izledim iki videosunu. kendisiyle sohbetim yoktu yalnız bahsettiğim gibi aynı yerde oturmuşluğum var. Hiç böyle konuşan bir insan değil. Farklı olmak için ve bu sektörde tutunmak için bilerek yaptığını düşünüyorum. Gerek yok bence beren kendi halinle de çok tatlısın. 

  19 aralık 2020 02:03

  6. bu kıza bayıldım ben saçlarına ışıltı attırınca çok güzel oldu ben kendime benzetiyorum bereni saçlarından dolayı. acaba o kahkül bana yakışır mı? sayesinde düşünmeye başladım :) tam çatlak keşke arkadaşım olsa.

  30 aralık 2020 22:46