yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • medya (5)

  1. genç yaşımda çok erken çıktıkları ve saçımı da boyamak istemediğim için aradakileri kesiyordum. ama sonra şöyle bir sorun oldu: eğer kafanızın ön tarafındakileri keserseniz ve hatta o bölge tam da saçın ayrım yeriyse yeni çıkanlar dimdik kalıyor, beyaz teller diğer saç telleri gibi yumuşak olmadığı için yatmıyorlar ve kafanızın tam ortasında dim dik kısa beyaz saçlarınız oluyor. çok kötü bir görüntü olduğu için tekrar kesiyorsunuz ama tabi her kesişte bir yandan 1-2 tel de normal saç gidiyor, sonra onlar uzayınca onlar da garip bir hal alıyor ve bu bir kısır döngü halinde devam ediyor.

  siz siz olun, büyüklerimizin dediği gibi beyaz saçlarınızı kesmeyin. en azından önlerdekileri kesmeyin.

  13 ağustos 2013 22:49

  2. yanlış kullanılan tabir.

  beyaz saç yoktur. saçlardaki renk pigmentleri kaybolduğunda şeffaflaşır ve gri bir görünüm kazanır. bu nedenle de white hair değil grey hair denir.

  (bkz: gri saç)

  14 ağustos 2013 10:31

  3. bence inanılmaz karizma duran saçtır.

  yaşlı gösteriyor derler ama benim gözümde ister arada tel tel görünsün, ister tüm saç beyazlamış olsun, insana olgunluk ekleyen bir özelliktir. üzerine boya atılmasıyla iticileşir esas. dipten gelenler beyaz oldukça, o kesik "dibi gelmiş" görüntüsü daha rahatsız edicidir benim için.

  çoğu insanın aksine, beyazları çoğalsın diye koparan insanlardanımdır. bu yüzden saçımın aralarında tatlı tatlı beyaz teller var, gümüş gümüş parlıyorlar. asla rahatsız olmadım kendilerinden, gururla da taşırım.

  zamanında beyaz saçlı bir kadın görmüştüm şehir merkezinde. küt beyaz *bembeyaz* saçlar, beyaz ten, mavi gözler (büyük ihtimalle lensti) ve kırmızı ruj sürülmüş dudaklarıyla herhangi bir moda katalogu çekiminden fırlamışcasına estetik bir görüntü sunmuştu bana. google amca'da arattım ama bulamadım benzer bir görüntü, idareten (link: http://data1.whicdn.com/images/10572150/Favim.com-9618_original.jpg yaklaşık olarak şuna benziyordu)

  beyaz düşmüş her telin, boyalarla saklanmak yerine inadına göz önüne çıkarılacağı bir dönem gelsin istiyorum. "milenyum" dediler, "2000'li yıllara giriyoruz, milenyumun rengi gümüş" dediler, biraz umutlanmıştım o zamanlarda. ama insanoğlunda yaşlanma korkusu olduğu müddetçe, yaşını saklamak uğruna bu beyaz güzelleri boyayarak yok etmeye devam edecek sanırım.

  9 ocak 2014 00:11


  4. Çıktıkça cımbızla yolduğum açık renk saç.

  9 ocak 2014 11:00

  5. efendi efendi dursalar insani bu kadar sinir etmeyecek sac. bir manasiz kivrilmalar, dikilmeler.

  9 ocak 2014 11:21

  6. kopartıldıkça yerine daha fazla ve daha inatçı teller çıkan saç türü. saçınızı boyatmak istemiyorsanız ancak özellikle ön bölgelerdeki beyaz teller de çok gözünüze batıyorsa anı kurtarmak için (gbkz: saç maskarası )kullanmayı deneyebilirsiniz. bu maskaralar gratis, watsons gibi bilimum kozmetik satış mağazasında değişik fiyat aralığında bulunuyor. bir kaç teli elinizle tutup kolayca boyayabildiğiniz gibi diğer bölgelere bulaşıp yapışma yapmaması nedeniyle tercih edilebilir bir yöntem. tek olumsuz yanı bazılarının 2 kutu saç boyası fiyatına satılıyor olması.

  temsili bir örnek için:

  http://www.bakimstore.com/products200/cover_your_gray_beyaz_sac_kapatici_sac_maskarasi_14020_1.jpg

  9 ocak 2014 12:03

  7. 25 yaşımda saçlarımın ön kısmında türeyen, burun makasımla sürekli diplerden kestiğim lanet teller. işin tuhaf tarafı sanırım bazılarını 2 renkli bulmamdı. dibi beyaz, uç kısmı renkli saç normal evet. "pigment bitti bundan sonra böyle" mahiyetinde. fakat tam tersini gördüğümde oldukça şaşırmıştım. bu sebepten amazonda bi' araştırma yaptığımda, bazı ürünlerin bu saçmalamayı düzeltebileceklerini iddia ettiklerini gördüm. henüz bir şey alıp kullanmış değilim ama, denemeyi düşünüyorum.

  9 ocak 2014 15:14


  8. Hep istediğim saç. Önce örümcek adamdaki kız, x-men'deki storm beni heveslendirmiş, online oyunlardaki beyaz saçlı karakterler kamçılamış, daenarys targeryan'ı görmemle bu istek zirve yapmıştır. Çok, çok, çok istiyorum saçlarım beyaz olsun.

  bu kadar istediğim için mi bilmiyorum daha 17 yaşımda tepemde yaklaşık 10 tel kadar gri saçım çıktı (gizlinot: merhaba sınav stresi) ama ben gri istemiyorum ki bi de uzadılar aradan sarılar, griler koyu kumral saçımın arasından parıl parıl parlıyorlar :(

  edit: 19'u bitirmek üzereyim, 17'de çıkar çıkmaz tatava yapmadım (gizlinot: swh )

  30 mart 2014 13:16 30 mart 2014 13:17

  9. yaklaşık 10 yaşımdan beri adım adım sahibi olduğum saç. ailede genetik miras bu yünde olunca hiç savaşmadım kendisiyle, aksine benim için babamla aramdaki bağlardan biridir beyaz saç ve bu nedenle minnetle kabul edilir tarafımdan. tabi bu son yıllardaki düşüncelerim. üniversiteye ilk başladığımda herkesten fazla olan beyazlarımı kapatmak için kahverengi saç boyası ile tanışan ben, sonra kızılın büyüsünü keşfedip yıllarca kızıl kartelasının altını üstüne getiren yine ben!(ybkz: swh)

  şimdilerde ise saçım hazır bu kadar kısalmışken saçtaki boyalardan kurtulmaya karar vermemle beraber altın dönemini yaşamaya başladı bu beyaz saçlarım: kafamın arka tarafındakiler tamamen ortaya çıktı, üst kısımlarda ise sanıyorum bir iki kesim sonunda hiç boya kalmayacak. biraz da kilo verebilirsem çok karizmatik bir görüntüm olacağını düşünüyorum.

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=8C5NLfYdZaE dünyayı bile ele geçirebilirim bence!!)

  6 mayıs 2014 11:50 25 mayıs 2014 16:07

  10. aklıma gülşen bubikoğlu ve riçırd gir geliyor. çok yakışıyor maaşallah. bizim sülalede erken beyazlar saçlar. 12 yaşında başlar beyazlamaya hatta. ben kime çektiysem henüz başlamadı. başlarsa boyatacağım yapcek bişi yok.

  6 mayıs 2014 14:23