sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (23)
 • medya (1)

1. En güzeli lazerdir. Tam bitirmese bile yarı yarıya azaltması bile çok rahatlatır. Tüyleri daha yumuşak çıkartır. Batık sorununuz ortadan kalkar. Jiletle aldığınızda sert sert çıkmaz. çevreye yayılmışsa tüyler (bacak kenarlarına doğru) lazerle ilk önce onları bitirir . O yüzden yazın çıksa bile bikini giyerken de rahat ediyorsunuz.

26 ekim 2015 00:39 26 ekim 2015 00:42

2. en temiz ve kolay yöntemin epilatör olduğunu düşünüyorum. Evet başlarda acıyacaktır fakat hiç üst bölgeye jilet vurmamış biri olarak artık hiç can acısı olmadan 5 dakikada alıp, pürüzsüz görünüme kavuşuyorum. Bu yöntemle tüyler o kadar azaldı ki ve geç çıkmaya başladılar ki, aşırı seyrekleşmesi de çektiğiniz çile süresini tabi ki azaltıyor. Fakat iç kısma gelince o bölgeye makineyle girmek çok tehlikeli.Ha denemedim mi tabi ki denedim ama sonuç hüsran. Hüsran derken dayanamadım acısına ve vazgeçtim iç kısma ağda bantları kullanıyorum makineye oranla daha az acılı.

26 ekim 2015 00:45 12 haziran 2016 23:37

3. Bugüne kadar hiç kökünden alamadım bu bölgeyi hep jiletle yada tüy dökücülerle aldım.ama o tüy dökücü kremlerin kokusu hiç hoş değil hem de bir keresinde bir kremle almıştım çok kötü yakmıştı bir gece sonra anca düzelmişti ondan sonra kremle almadım hiç,şimdi sesu köpük aldım bakalım işe yarayacak mı.

26 ekim 2015 01:16

4. Biraz ilkel gelebilir ama eldiven. Bölgeyi pudraladıktan sonra eldivenle alıyorum. Hem tüyleri inceltiyor ve azaltıyormuş. Hem de batık yapmıyor.

26 ekim 2015 02:42

5. annemin canının çok tatlı olmasından mütevellit, "ağda canını yakar jiletle alıver" demesinden dolayı bir kaç yıl jilet kullanmıştım.. 15-16 yaşlarıma geldiğimde ablamın evlilik telaşı, vay efendim burayı nasıl alcam korkusundan dolayı ben de giriştim en kolay nasıl alabilirim arayışına..

şimdi efendim, bilenleriniz elbet vardır ama bilmeyenler için yazıyorum, uzun süre jiletle alınmış ve sertleşmiş, ağda yaptırsam kesin derimi kaldırırım korkusuyla jilete devam eden, ama ağda yumuşaklığını da için için yaşamak isteyen süslülerimiz var ise, ilk kökünden alış maceramı anlatayım..

bu tüyler elle tutulacak kadar uzunken; eczanelerde, hatta artık marketlerde bile satılan (link: http://scs03.resimyukle.com/files/view/ryu.pho.img/491/31/beyaz-eldiven_3.jpg beyaz eldiven) le 3'er 5'er 7'şer elle tutup almıştım.. bu ilk işlem çoook uzun sürmekle birlikte "kıl"ları kökünden aldığınız için bi sonraki uzama işleminde ince zayıf çıkmaya başlayan "tüy"leriniz oluyor, artık gönül rahatlığıyla ağdaya geçebilirsiniz. tüyler uzarken tekrar kıllaşmaya başlamadan ince ve zayıfken ağdaya geçerseniz artık çok rahat edersiniz..

püf nokta: eldivenle alma sırasında "çok yoruldum kalanı da yarın alırım" diye düşünmemek gerek çünkü bi süre sonra o bölge uyuştuğu için aşağı kısımlar daha acısız alınıyor.. yarıda bıraktığınız alma işlemine ertesi gün devam edemeyebilirsiniz..

püf nokta 2: yumuşak, yapış yapış, çekerken deriyi de sündüren ağdalar bu bölgeyi çok acıtır. sürünce donan, cezveli sir ağdalar var. ben şu an onu kullanıyorum, bu bölge için en uygunu ve en pratiği o. sür bir kaç saniye sonra çek, o kadar..

26 ekim 2015 07:45 26 ekim 2015 10:02

6. 12-13 yaşlarındayken annemin ev ağdasını elime tutuşturup beni banyoya kilitlemesinden sonra fobim haline gelmiş uygulamadır. kolumu koparsanız gıkım çıkmaz, dayanırım ama kukiletanın acısına dayanamıyorum. bağırıyorum diye ağda salonundan kibarca kovulmuşluğum, "tamam ben vazgeçtim istemiyorum" diyerek yarıda bırakıp kaçmışlığım vardır. tıraş bıçağından da illallah geldi senelerdir. en sonunda kukumu kökünden kestirip rahatlayacağım.

26 ekim 2015 09:29

7. 3-4 sene önce komple lazer epilasyon yaptırdım. bacaklarım ve bikini bölgem o kadar azaldı ki şu an 3-4 ayda bir sir ağda yapıyorum. koltuk altım buralara nazaran daha sık çıkıyor.

ama bikini bölgesinde kesinlikle lazeri öneriyorum. çeşitli makinalar var bence hepsi olabilir, sonundaki rahatlığa değer. tekrar başlayıp tamamen bitirmeyi hedefliyorum kısa zamanda. tavsiyemdir lazer süslüler.

26 ekim 2015 12:30 ed.27 ekim 2015 07:56

8. philips lumea ile oldukca kolay olandir. agdaya gore de oldukca az acitiyor.

26 ekim 2015 13:14

9. Lazer epilasyon baya baya azaltıyor ki daha tüm seanslarımı bitirmedim henüz. Yıllarca jiletle aldım. Lazer sayesinde banyo sürem yarı yarıya kısaldı.

26 ekim 2015 19:40

10. japon kadınlarının yapmadığı epilasyon türüdür. kesin bilgi.

bu arada bu iş için istanbul'da temiz ve acısız ağdacı bilenlerin başlığı şenlendirmelerini dilerim.

26 ekim 2015 20:06