yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. Mottosu “Oğlan bizim kızım bizim çatlasın kaynanası” olabilecek cinsel yönelim.

  Amerikalı yazar ve seksolog alfred kinsey “erkekte cinsel davranış” eserinde cinsel yönelim skalası hazırlamış ve heteroseksuellik ve homoseksuelliği iki uca koyarak ortadaki gri alanın yani çoğunluğun biseksüel olduğunu iddia etmiştir.

  28 ekim 2014 11:32 28 ekim 2014 17:42

  2. henüz kimse "iiiiiuuuuu pislikler allah, peygamber" diye dalmamış başlığa, acaba ben mi dalsam?

  biseksüelliğin tanımı yukarıda güzelce yapılmış lakin bir de son dönemlerde çok moda olan "ben biseksüelim" mevzusu vardır ki; piyasada "ben biseksüelim ki" diye gezen bir sürü vatandaşa denk gelebilirsiniz, gelirsiniz de, gelince inanmayınız.

  28 ekim 2014 17:35

  3. sevişme özgürlüğünün her iki cinsi de kapsayan alanı. birazdan, süpaneke inşala dinimiz aminci arkadaşlar, sözlüğün ne kadar çirkinleştiğini beyan edecekler, içindeki tanrıçayı şımartan lady canlar, cinsellik gibi pis kaka şeyler duymak istemeyecekler. tabi bu bastırılmış cinsellikler nerede patlıyor hepimiz biliyoruz. kaynıyla kaçan, komşunun kocasını ayartan 3. sayfa haberleri, kadın cinayetleri, evlilik programları, hep bu pis cinsellik yorumcusu tiplerin kafasındaki insanlarla dolu. c,nselliğini yaşayan tatmin olan bir bireyden bu tarz işler beklenmiyor haliyle.

  28 ekim 2014 17:42


  4. genel yargı aksine biseksüel olmak aynı anda hem bir kız hem de bir erkek arkadaşa sahip olabilmek değildir.

  bir insan yetiştiriliş tarzına göre hayatını şekillendirir, küçüklüğünden itibaren hiçbir şekilde tercihlerine karışılmazsa bahsi geçen şahsın bir hemcinsinden de hoşlanması kaçınılmaz olacaktır.

  bu arada etiketleri gerçekten hiç sevmiyorum, gidip heteroseksüel başlığı mı açayım ne yapayım sözlük...

  28 ekim 2014 18:26

  5. (link: http://www.suslusozluk.net/n/63411/ (no:47959))

  Burada lafa gireceğim de neden erkeğe aşık olmak için programlanıyoruz da kadına aşık olunca içimizde bir şeyler kırılıyor? Eğer doğuştan cinsiyetsizsek ve birinden hoşlanacağımıza da kendimiz karar veriyorsak neden erkekten hoşlananlar hemen çevre tarafından böyle büyütülmüş, zorlama altına alınmış gibi olunuyor? Ya da biseksüeller yada homoseksüeller bu kadar farklı, bir şeyler kırabilen insanlar gözümüzde? Ben nasıl bir kadın olarak erkekten hoşlanıyorsam, gayet hür kararımla o da aynı şekilde hemcinsinden veya hem hemcinsi hem karşı cinsinden hoşlanabilir. Bunun bir şeyleri kırmakla alakası yok ki. O da en az benim kadar normal biri. Bunun programlanma falan dinlediğini düşünmüyorum. Sonuçta hislerine engel olamazsın.

  28 ekim 2014 19:47

  6. Denemeden bilinemeyecek bir şey bence. Şimdiye kadar hetoroydum. Ama hiç bir kadınla sevişmedim ki. Ya daha zevkliyse ve ben ondan sonraki hayatımda erkek kadar bir kadını da arzulayabilirsem. Ve hatta sadece kadına ilgi duyarsam. Çok kafaya takmamak lazım bence bunları. Kendi adıma saygı duyarım o kadar.

  29 ekim 2014 01:20

  7. Hakkinda yazilanlari okuyunca dehşete düştügüm cinsel kimlik.

  Öncelikle ;

  sizin çevrenizde bir kaç ergen ben biseksuelim yeaa dedi diye , biseksuellik moda haline geldi şeklinde genelleme yapma hakkina sahip değilsiniz.

  hatta o ergen olarak nitelendirdiginiz ve amacinin sadece dikkat cekmek oldugunu dusundugunuz gençlerde gercekten biseksuel olabilir.

  Malesef biseksuellik ülkemizde arada kalmişlik olarak nitelendirilmekte hatta hakkinda "oglum bunlar nefes alsin yeter diyo lan,oh valla " gibi bir görüş söz konusu. Sanilanin aksine biseksuellik ne midesizliktir ne de ben biseksuelim yaee diye övunulebilecek bir malzemedir, biseksuellik bir cinsel kimliktir.ben hetoroseksuelim demekle ayni şeydir

  atlanilmamasi gereken diger nokta biseksuellerin kadin ya da erkege hetoreseksueller gibi aşık olabilecegidir. Yani bilinenin aksine biseksueller kadin ya da erkeğe sadece seks objesi olarak bakmazlar onlara gercekten yoğun duygular beslerler. Sen sevgiline aşik oldugunda midende kelebekler ucusuyor ya işte biseksuellerin senden tek farki o kelebegin cins ayrimi yapmadan ucusabilmesi. Yani insana kadin erkek degilde insan olarak bakabilmek aşik olabilmek biseksuellik.

  Sadece hetorseksueller değil lezbiyen ve gay bireyler tarafindan da dişlanir genelde biseksueller, lezbiyen veya gay oldugunu itiraf edemeyip ben biseksuelim dedigi sanilir kişinin. Korkak olarak adlandirilir cogu zaman. Ama hayir ! Bir biseksuel asla arada kalmaz kime aşik olduğunu gayet iyi biliyordur. Bir erkeğin zekasi ve bir kadinin estetik guzelligi cezbeder bazen ki bundan doğal ve guzel bir sey yoktur.

  son olarak ;

  butun halklar Lgbt bayragi altinda toplanmali diyorum ve homofobiklerin eksileyecegini bile bile

  Yasasin LGBT !

  29 ekim 2014 14:43


  8. normal birşey. bir kadın bir erkek hoşlanabiliyorsa pekala bir kadın hem kadından hem erkekten hoşlanabilir, sevebilir, sevişebilir. toplumun malesef bize giydirmeye çalıştığı kılıflar sayesinde hala birçokları tarafından ibne, oğlan, lezboş vs gibi iğrenç yakıştırmalar yapılmakta ve sonu gelemeyecek gibi görülmekte. ama 2 cinsten hoşlanmaları onları insan olarak değersizleştirmez, hissettikler budur ve açık açık bunu yaşayıp saklamayanlara büyük saygı duyulması gerekir. özellikle böyle bir toplumda 2. plana atılma olasılığına karşı o kendilerini pek beğenen, kadın döven, yere tüküren, hayvanlarla ilişkiye girmeye çalışan insan müsvettelerinden daha mert daha yüreklilerdir. 12-13 yaşlarında kızlarla 70 yaşındaki erkekler evlenince namuslu olunuyorda 2 cinsten hoşlanınca mı olmuyor. ben kendi adıma saygı duyuyorum, ve umarım ileride daha hoşgörülü bir toplum olabiliriz.

  29 ekim 2014 16:21

  9. Heteroseksüel ve homoseksüellerin tepki göstermesinin sebebi açık değil mi? onlar aza kanaat ediyor, biseksüeller hepsini istiyor. (ybkz: asdasd)

  kıskandığım azınlık keşke içim alsa da kızlardan bıkınca erkeklere, onlardan bıkınca tekrar kızlara dönsem. (ybkz: şaka tabii ki insan sevdiğinden bıkar mı)

  29 ekim 2014 17:07 29 ekim 2014 17:08

  10. (yazar: pink jedi) 'a hak veriyor ve arttırıyorum (link: http://www.iflscience.com/editors-blog/study-suggests-women-are-all-bisexual-or-gay-almost-never-straight buyrun efenim)

  3 şubat 2016 01:08