yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (30)
  • medya (0)

  1. benim burcum.bariz boğa kadını olarak söyleyebilirim ki emir vermeyin,tanışır tanışmaz 40 yıllık arkadaşınız gibi konuşmayın dingin yapısı gereği çok itici durursunuz.üzerinde sakin diye hakimiyet kurmaya çalışmayın biriktirip fena patlar şaşar kalırsınız ve sakin güvenini kaybetmeyin tamamen siler atar.

  7 ağustos 2014 13:06

  2. aslan burcunun hiç anlaşamadığı burçtur boğa inatçılıkları ön plandadır ama çok iyi sır tutarlar sevmek zorunda olduğun burç çünkü annem boğa burcu

  7 ağustos 2014 13:38

  3. huzur veren kadınların burcu. her ne kadar içinde güven problemi yaşayan bir kız çocuğu olsa da huzuru için yaşar bu kadın. boğazına düşkündür. o yemek yerken iştahlanırsınız. elinin lezzeti olan kadınlar vardır ya hani, tam onlara uyar bu laf. pasaklı olabilir, dağınık olabilir ama yaptığı yemek kötü olmaz asla. boğazına hakim olamazsa kısa sürede aşırı kilo alabilir. kendine düşkünlüğünden aynı hızla da verebilir. tembeldirler. sefa pezevengi denen tabir en çok bunlara uyar. yesin, içsin, ...sın evden çıkmasın üzülmez. bu gezmeyi sevmediği anlamına gelmesin. sever ama gece mesaisi yoktur pek. enerjisi düşer geceleri. ya da haftanın 3 günü kolunuza girip avm gezmeyi sevmez. farklı yerleri görmek ister, farklı yemekler tatmak ister. sanata aşıktır.

  kendi kendine yeter. duvar da boyar, musluk da tamir eder gerekirse.

  "prenses" ya da kırılgan değildirler. inatçıdır. ama inat konusunda oğlak burcundan şöyle ayrılır; boğa kendini korumak için inat eder. bir şeyi zorla yaptıramazsınız. kuru inat, bilmediğini iddia etme vs değildir yani.

  samimi ve gevezedir lakin bu yönünü sadece çok yakınları bilir. tanışır tanışmaz neşeyle yoğun sohbetlere dalmaz pek tanımadığı insanlarla. süzer ve izler, dinler daha çok.

  negatiftirler. her olayın en kötü sonucunu kurarlar kafada hayalleri yıkılmasın diye.

  ilişkiye başlamadan sonucunu düşünürler. yarını düşünmekten anı yakalayamaz ..çar kalırlar genelde. geçmişte yaşar.

  garanticilik zarar verir bu kadınlara. hata yapmamak için aşırı çabalarlar. tüm ilişkilerinin temelinde güven yatar. güvenemeyeceği biriyle hiçbir kulvarda samimi olmaz çevresinde tutamaz (faydalanabilecek olsa dahi). değişime kapalıdır boğa kadını. cesur değildir çoğu zaman. kazanacaklarını düşünmeyip, elinde olanları kaybetmemek için harekete geçmez. sabit fikirlidir. kalıpları, duvarları vardır. onları değiştirmek çok ama çok zordur; çoğu zaman nafile çabadır.

  melankoliktir ama sadece yalnızken ağlar. ağlamanın zayıflık olduğuna inanır saçma bir şekilde.

  aşırı sadıktır. seviliyor ve seviyorsa başka adamları göz ucuyla bile görmez. aldatıldıysa, aldatıldığını düşünüyorsa ya da sevmiyorsa durum böyle olmaz elbette. ayrıldığında ardına bakmayandır boğa. çünkü o ufak bi' kavga ya da trip sonucu ayrılmaz. sonuna kadar zorlar ve artık devam edemeyeceğinden emin olup bitirir. terketmesine rağmen aranandır çünkü her kadın onun gibi karşılıksız sevemez. ilişkisinde anne gibi olduğundan çok kaybeder.

  zor sinirlenir. onu gerçekten sinirlendirmek çok zordur. o anda karşısında durmak istemezsiniz zira ispanyadaki boğalar gibi size saldırabilir. gözü bir şey görmez, kırar döker mahveder. aklınıza gelmeyecek lafları duyarsınız. aşırı kinlidir, unuttum dese de yalan söylüyordur, asla unutmaz. politik olamaz pek. ağzına geleni 2 kere düşünüp söyleyebilenlerden değildir. bu yüzden de kalp kırar çok.

  7 ağustos 2014 19:30


  4. annemdir. bildiğim kadarıyla boğa burcu kadınları çok güzel yemek yaparmış. test edildi ve onaylandı. ne kadar boğa kadını tanıyorsam hakikaten çok güzel yemek yapıyorlar. dikkatimi çeken diğer özellikleri ise bence çok uysal insanlar olmaları. hep böyle sakin sakin tatlı tatlı konuşuyorlar.

  12 eylül 2014 10:52

  5. (yazar: persephone) çok güzel anlatmış. bende boğa burcuyum ve söylediklerinin %98'i bende olan özellikler. ek olarak güzel olan herşeye düşkündür.

  12 eylül 2014 11:21

  6. Kendimimdir efenim.Her türlü özelliğini taşıdığımı itiraf etmeliyim,yine de -özellikle iştah ve kiloya dair cilvelerinden yaka silksem de-kişilik ve zevk sahibi bir burç olduğunu düşündüğümden seviyorum bu burca mensup olmayı.Evden bir hafta çıkmasam gık demem,İnat konusunda evet bazen aşırıya kaçabiliyorum ama bu inat;kendi fikrimi kabul ettirmeye ya da dediğimi yaptırmaya yönelik değil daha çok yapmak istemediğim bir şeye zorlandığım zaman ortaya çıkıyor.Emir kipi konusundaki hassasiyet hakkında söylenenlere katılıyorum.Makul bir şekilde rica edilmiş her talebi yerine getirebilecekken zorundaymışım,mecburmuşum hissi veren her eylemden kaçarım.Çok uğraşmamak lazım bizim burcumuzdaki hatun kişilerle.Öfke ve nefret konusunda kontrolü yitirebiliyoruz malum.Ama sadakat ve güzel olan herşeye düşkünlük bence burcumun diğer tüm olumsuz taraflarını dengeliyor.

  22 eylül 2014 21:55

  7. Hiç anlaşamadığım, koşarak uzaklaştığım burç. Feci kıskanç olurlar, en yakın kız arkadaşlarını bile kıskanırlar, her şeyini sizinle kıyaslarlar, acaip lükse ve paraya düşkünlerdir hiç kendi hayatlarını beğenmezler, yemeye acaip düşkündürler, dünyayı kendi etrafında dönüyor zannederler bla bla

  22 eylül 2014 23:14


  8. Sakin, tam dişi, sabit fikirli kadındır.

  ▪Sakin yapısından dolayı sinirlendiğini pek göremezsiniz ama sinirlenince ortalıkta olmamak en iyisi. yavaş ve düşünerek hareket eder.

  ▪Damak tadı gelişmiş insanlardır. Yeni şeyler tatmak, enfes bir aksam yemeği yemek onlar için hayattan keyif alma yollarından birisidir. Bir diğer zevkli şey ise iyi bir sekstir.

  ▪Hayatında ani değişiklik yapmayı sevmez. Değişikliklere zor adapte olur.

  ▪duru bir güzellikleri vardır. Makyaj konusunda Abartıdan hoşlanmaz.

  ▪kaliteyi ve lüksü sever. Buna rağmen tutumludur.

  12 kasım 2014 15:09

  9. bence bizi alan yaşadı :) bir erkek daha ne isteyebilir ki?? yemek bizde, sadakat bizde, estetik anlayış bizde, dayanıklılık bizde, neşeli mizaç bizde (neşeliyiz çünkü yaşamdaki dünyevi zevklere diğer insanlardan daha fazla düşkünüz, yaşamın tadını alıyoruz) .. birazcık inat olmuşuz çok mu?

  16 ocak 2015 12:17

  10. Yükseleni akrep olan bir boğa burcu olarak şunu söyleyebilirim ki en iyi özelliğimiz sabır arkadaş. Sabır taşı olsa çatlar derler ya biz çatlamayız yada belli etmeyiz mi desek. İnatçılığımızın,tembelliğimizin, vurdumduymazlığımızın üstüne de kimseyi tanımam bu kadar kötü huyumuzun yanında sevdi mi sonuna kadar canından çok seven,karşısındakine kıymet veren, kötü gün dostuyuz aynı zamanda. Biz neysek oyuz ben hiç dalavereci boğa görmedim. Bazen fazla dürüstlükten başımıza iş gelebiliyor gerçi. Para sevdiğimiz söylenir ama parayı sadece istediğimiz şeylere sahip olmak için güç unsuru amaçlı isteriz. Öyle lider olayım insanlara hegemonya uygulayayım gibi bir derdimiz de yok. Ha bi de çoğumuz oburuz bazılarımız kilo problemleri de yaşar. Yemeğe düşkünlüğümüz zevk düşkünlüğümden gelir her türlü güzel koku ilgimizi çeker. Dışarıdan buz gibiyken içimiz 5 yaşında kız çocuğu gibi. burçlara inanmamak mümkün değil her boğa aynı özelliklere sahip valla.

  Seviyorum boğa burcu olmayı açıkçası. :)

  6 mart 2015 17:39