yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • oylar (12)
  • medya (0)

  1. Bez kullanma derdinden kurtaran, bulaştığı yerden sir agdanin tersine kuruyunca kolayca çıkan ağda. Cihazıyla birlikte aldım hassas cilt için olanı kullanıyorum. Kullanımı bence kolay, özellikle hassas bolgelerde rahatça kullaniyorum, yapısı gereği her yere surulebiliyor. Cildim çok hassas ama herhangi bir sivilcelenme ya da yaralanma yaşamadım. Alımı başarılı. Kotu yanı, sadece ağda almaya kalkarsanız bana gore ağda pahalı geldi ilk basta eliniz alışmadan önce bol bol sürdüğünüz için cabuk bitiyor. Bir de mutlaka agda çubuğu alın. Acısız ağda diyorlar, ağda acısız olmaz. Sir ağdaya gore deriye daha az yapisiyor deriyi daha az acitiyor. Buna rağmen kıl alımında herhangi bir performans eksiği göstermiyor. Bezli agdalara gore daha uzun zaman alıyor. Sürüp birkaç saniye icinde çekiliyor. Oneririm, ben seviyorum giderek de elim alisti.

  16 mart 2018 02:43

  5

  2. Bildiğimiz kalıp sir ağdadır aslında, hani şu güzellik merkezlerinde genital ya da dudak üstü için kullanılan ve genelde yeşil olan ağdadan. Ancak nedense yeni bir icatmış gibi koydular önümüze..

  Ben vivet'in boncuk ağdasını genital(gizlinot: Nam-ı diğer paket) bölgemde denedim. Ağdayı içindeki cezvemsi aparatın içinde direkt ocakta erittim kısık ateşte. Ocağı 1-2 dk içinde kapatın, erimeyenler olursa bile o sıcaklıkla eriyor merak etmeyin.

  Gelelim kullanıma: yıllarca genital bölgeme bu ağdayı yaptırdığım için mantığına hakimdim. Nedir bu mantık, çok ince sürülmez, çekerken de taş gibi olması beklenmez eğer fazla beklerseniz ve ağda çok katılaşırsa canınız aşırı yanar. Birkaç defa deneyince uygun çekme kıvamını anlayacağınızı umuyorum (gizlinot: Hoş benim son agdacim birtürlü anlayamadi ve beni kendi agdami yapma yoluna itti sağolsun )

  Bir de sürme kıvamı meselesi var, ağda eridiğinde çok sıvı oluyor o şekilde sürerseniz hem yanarsınız hem de her yeri ağda yaparsınız. Biraz soğumasını bekleyin kıvamı bal gibi olacak. Yani cildinize sürerken sağa sola akmayacak. Ocakta ısıtmanın zorluğu olarak tekrar tekrar isitmaniz gerekecek çabuk soğuyan bir ağda malûm ve tek kötü yani bence bu..belki ısıtma aparatiniz vardır o zaman rahat edersiniz.

  Eski agdacım bu ağdanın yüz, genital gibi yumuşak derili bölgelerde iyi sonuç verdiğini söylerdi, kendisine katılıyorum. Roll on sir ağda varken bacağı bu ağda ile almak pratik değil bence.

  1 ekim 2018 11:56

  3. Kullandığım en pratik ağda çeşidi. Kuaföre gidip 1 saat boyunca anadan üryan, 2 80 uzanmak ardından da 100 lira verip çıkmak ağır geldiği için ben bu işi yaparım dedim ve ağda denemelerine başladım. Siri biliyordum denemiştim ve kesinlikle benim gibi bir beceriksize göre hiç kullanışlı değildi. Zor temizleniyordu ve çok yapışıyordu. Aynı zamanda cildimi çok tahriş ediyordu. Şekerli ağdayı denedim. Sire göre çok daha kullanışlı geldi bana, aynı zamanda cildimi neredeyse hiç tahriş etmiyordu ama o da çok yapış yapıştı. Yaparken kış mevsiminde bile kan ter içinde kalıyordum ki yaZı düşünemiyorum. 

  en sonunda agiss markasının boncuk ağdasını aldım ve resmen rahata kavuştum. Kullanımı çok kolay, cildi tahriş etmiyor ve kılları çekme konusunda gerçekten başarılı. Zaten cilde sürdükten kısa süre sonra kuruyor sonra bezsiz çekiyorsunuz ve ayrıca cilde çok yapışmadığı için ciltten temizlemesi de çok kolay. Sir ve şekerli ağda gibi değil kesinlikle. 

  Ben bundan sınra boncukçuyum, size de tavsiye ederim. 

  2 haziran 2019 14:48 2 haziran 2019 14:49


  5

  4. "acısız ağda" denildiğini görüp "aaaaa acımıyormuuuuş" diyip almaya niyet etmiştim (gizlinot: yine de acıyormuş arkadaşlar :'(). boncukları avuç avuç eritmek gerekir, çabuk biter diye düşündüğümden, ankara'da denk geldiğim bir güzellik fuarında 1 kiloluk kovasıyla 45₺'ya alıp ısıtıcısına da 30₺ verdim. biraz fazla almışım sanırım malum bacağa falan uygulanmıyor daha çok koltuk altı, bikini bölgesi ve bıyık için kullanıyorum. şimdilik memnunum, evde pratik bir kullanım sağlıyor. alacaklara öneririm ama internetteki fiyatları biraz pahalı geldi, siz de benim gibi denk gelirseniz standından veya mağazasından (gizlinot: eğer varsa öyle bir yer :D) alabilirsiniz.

  7 nisan 2020 16:17

  5

  5. Yıllardır evde sir ağda ile kendim alıyorum yüz bölgesindeki tüyleri. Önceden kalıp halinde alıyordum ve cezvede ısıtarak kullanıyordum ama onu kırması ölüm gibi geliyordu. Şimdi bu boncuk ağdalar oldukça iyi. İstediğin kadar kullan gerisini koy kenarda sakla. Bez gerektirmemesi de oldukça iyi.

  7 nisan 2020 16:24

  5

  6. En sevdiğim ağda. veetin hazır ağdalarını kullanırdım hep. ama ağda derinliği bantlarda kalın olmadığı için pek verimli olmuyordu ve en son geçen sene aldığım 80li kutuya 85 tl gibi bir para verdim. Yapış yapış olması da cabası. Boncuk ağdalar f/p açısından oldukça başarılı. siyah ve pembe renkli olanlarını denedim. Bir acı farkı olduğunu düşünmüyorum. Ama tercihim pembeden yana çünkü siyahı kullanırken zift sürüyormuşum gibi hissediyordum. Isıtıcısı, spatulası ve ağdasıyla alınacaksa toplu paketler çok daha uyguna geliyor. vi-vet markasının 250 gramı genelde 10-15 tl arasında bulunabiliyor. Bir öneri olarak aşırı derecede ısıtmadan bal kıvamında, çok ince olmayacak şekilde sürerseniz ve tamamen katılaşmasını beklerseniz tamamını çekebilirsiniz. Biraz deneme gerektiriyor. Çok yoğun tüylü olmayan bir yere sürerseniz de tekrar ısıtıp aynı seans içinde tekrar kullanabilirsiniz.

  8 nisan 2020 13:58

  7. Her markası iyi olmayan ama çoğunlukla kullanışlı olan ağda. Diğer bütün ağda çeşitlerinden daha iyidir. Bez derdi yoktur. Açıkçası ben ağdayı pek beceremiyorum ama bu ağda diğerlerine göre daha kolay. O yüzden bence kaliteli bir markanınki alıp denenmelidir. Başlayan bir daha bırakamaz.

  8 nisan 2020 23:48


  5

  8. bugün ilk defa denemeye karar verdiğim ağda. yüzümü iple alıyorum normalde ama çok uzun sürüyor ve ip elimi çok acıtıyor bitene kadar. bende makine olmadığı için kullanmadığım bi kasede benmari usulü erittim :d bütün yüzüm 10 dakikadan kısa sürede bitti. hem sir ağda gibi deriniz elinizde kalacakmış gibi değil, hem tüm tüyleri gayet güzel alıyor. benim cildim hassas olmadığından tahriş vs. yaşamadım, bittikten sonra aloe vera sürdüm kızarıklık bile olmadı. keşke daha önce keşfetseymişim. kullandığım ağda agis marka bu arada, a101'den almıştım te ne zaman 10 tl falandı, kullanmak anca aklıma geldi :>

  28 nisan 2020 16:29

  5

  9. bugün alıp deneyimlediğim ağda.smoothly pembe pudralı ağdayı denedim.kolumu ve yüzümü aldım.ilk sefer denediğim için kırdığım,alamadığım tüyler oldu ama ona rağmen yüzde 70 alındı.veet soğuk ağda bantıyla da bu kadar alabiliyordum.iyi aldığını söyleyebilirim.en şaşırtan kısmı acısı oldu.reklamlardaki gibi hiç acımadı vs değil ama belirgin bir şekilde daha az acıdı.ağda bandını çekerken derim acırdı,irkilirdim ama bunda sadece saliselik kıl kökü acısından başka bir şey hissetmedim.derim kızarık kalmadı.o yönden baya sevdim.bir de bir avuç ağdayı defalarca kullanabilirsiniz çünkü kullandığınız ağda donuyor sonra tekrar makineye atıp eritiyorsunuz yine kullanabiliyorsunuz aynı performansla.bu yönden de ekonomik.bir kutu aylarca yeter gibi.en ekonomik ve acısız ağda yöntemi diyebilirim.

  12 şubat 2021 18:13

  5

  10. artık yıllardır kullanan biri olduğum için yorum yapabilirim. ben tam bir üşengeç insan modeliyim, o yüzden her duşta jilet mi ayda bir

  kez ağda mı deseler süphesiz ağdayı seçerim. tabi ergenlik döneminde annemin beni bu nimetle tanıştırmasının da bunda büyük bir payı olabilir. neyse, kesinlikle büyük rahatlık. deriyi çekme kuvvetinden dolayı sarkmalara erken merhaba diyeceğimizi söyleyen birçok içerik mevcut olsa da ben 10 senedir sürekli ağda kullanan biri olarak ben de çok belirgin bi durum olduğunu söyleyemem. Tüy köklerim kesinlikle azaldı; bu ince çıkmasıyla vs alakalı değil bildiğiniz bazı bölgelerde artık tüy çıkmıyor. Pürüzsüzlüğünü, uzun ömürlü ve ekonomik olmasını seviyorum, acı hissiyatı bence kağıt ağdalarla aynı ama daha net bir şekilde daha fazla  tüyleri alıyor. kısacası memnum olduğum hede. 

  13 şubat 2021 01:41