yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.2
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • oylar (25)
  • medya (3)
  4

  52. bu maskeyi belli aralıklarla 3. kullanışım. ayaklarımın birinde yıllardır geçiremediğim küçük nasır vardı. onu ilk iki kullanımda tamamen yok edememiştim. sonra eczaneden aldığım salisilik asit solüsyonuyla önce o nasırlı deriyi incelttim. sonra bu maskeyi bir daha yapıp son rötuşu atayım dedim. ilk iki maske deneyimimde maskeyi 3 gün boyunca kullanmıştım. bu defa ilk kullanımdan sonra ağzını açık bıraktığım için içindeki sıvı kurumuş, sadece 1 defa bekletmiş oldum. bu nedenle ayaklarımın derisi kalkmasına rağmen soyulmak bilmedi. kendim soydum büyük bir kısmını. ve şu an ayak tabanımda hassasiyet oluştuğunu hissediyorum. bastıkça yanıyor ayaklarım. bunun yanında ilk ikisinden daha bebek poposu gibi oldu ayaklarım. hassasiyet beni korkuttuğu için bu maskeyi bir daha yapmayı düşünmüyorum. bunun yanında faydalı olduğu apaçık. size önerim maskeyi ilk kullanımdan sonra muhafaza edin ve 3 gün boyunca kullanın. kesinlikle kendi elinizle soymayın, soyulmasını sabırla bekleyin. yaşadığım hassasiyet için önerisi olanları mesaj kutuma beklerim..

  19 eylül 23:21

  5

  51. Bu akşam uyguladığım ve ayağımda 1,5 saat beklettiğim maske. Girdiyi gün be gün güncelleyeceğim.

   1.gün: his olarak hafif bir ölü deri hissi var ayağımda

  2.gün: fark yok

  3.gün: fark yok

  4.gün: Sadece görüntü olarak ufak çatlaklar var ayak tabanımda

  5.gün: fark yok

  6.gün: fark yok

  7.gün: hafiften gerginleşen ölü deri hafiften soyulmaya başladı.

  8.gün: ayağımın hem altında hem de üstünde soyulmalar başladı

  9. Denizde ve duşta daha fazla soyuluyor kuru iken pek dökülme yapmıyor

  19 ağustos 00:00 31 ağustos 00:18

  50. an itibariyle ayağımda olan soyucu maske. ayaklarımı asit kovasına daldırmış gibi hissettiğim için korkmuyor değilim. öldürmezse editliycem.

  edit: hala soyulma yok ayaklarım kuru kuru duruyor.

  edit: günlerini takip edemesem de ayaklarım tamamen soyuldu, topuklarımdaki o kalın beyaz deriler gitti çok memnun kaldım.

  27 temmuz 20:43 11 ağustos 15:41


  49. çok etkili bir ayak soyucu. kullandıkta 15 gün sonra tamamen kendi kendine soyuluyor. ancak bu süreç içerisinde kesinlikle elle soyma işleminin yapılmaması gerekiyor. başta kurumuş ve ayakları yapışmış gibi bir görüntü verip bir parça korkutsa da sakin olmakta fayda var. zira ben ilk 10 gün, ayağım hep öyle kurumuş ve buruş buruş mu kalacak diye epey bir korkmuştum.

  6 ayda bir kış ve yaz başları yapıyorum. çokca menunum. tavsiye ederim

  7 temmuz 14:58

  48. exfoliating olanını aldığım ayak maskesi. Bugün deneyeceğim. Ayağımın durumu özetle şu şekilde; topuklarım, tarak kemiğimin tam orta noktası ve serçe parmağımın altındaki kemiğin çıkıntısı kalınlaşıp sertleşmiş bir deriye sahip, onun dışında normal yumuşaklıkta sayılabilecek bir ayak derim var. ilk gün 90 dk uygulamayı, ikinci gün ara vermeyi, üçüncü gün tekrar 90 dk uygulamayı düşünüyorum. Üzerinde yazıldığı gibi dört günlük ya da on günlük bir uygulamaya ihtiyacım yok şimdilik. Uygulamadan sonra bu girdiyi editleyeceğim.

  1. Gün (uygulama sonrası) edit: öncelikle belirteyim ki, (yazar: jessica jones) süslümün uyarısına göre dört - on kere uygulama olayı çeviri hatasıymış. maske bir kez uygulanıyormuş ve etkiler dört ile on gün arasında gözlemleniyormuş. Buradan kendisine teşekkürü borç bilirim.

  Maskeyi uyguladıktan 15 dk sonra serinlik hissini hissetmeye başladım, başta ayaklarım olmak üzere odam ve banyom naneli sakız koktu. 90 dk tuttuktan sonra ayaklarımı yıkadım ve ayak tabanımın suda kalmış gibi hafifçe buruştuğunu fark ettim. şimdi ayaklarım çoraplı ama ferahlık ve üşüme hissi devam. Bakalım soyulma ne zaman başlayacak.

  9. gün editi: ayaklarım 4. Günden beri deli gibi soyuluyor. tam işe yaramadı derken bir yılan gibi deri değiştirdiğimi hissediyorum. Soyulma önce topuk ve tarak kemiği gibi kemikli yerlerden başlayıp içe doğru devam etti, iki gündür ayağımın üst kısmı da soyulmaya başladı. özellikle topuktaki kuru bölge ile parmaklarımda tırnak kenarlarımdaki kalın deriyi atmasına çok sevindim. Tarak kemiklerimden birindeki nasırımsı oluşum gitti, diğeri hafif azaldı. Soyulma tamamen bittikten sonra güzel bir ponza + pedikür ile mükemmel ayaklara kavuşacağımı düşünüyorum. Kısacası ben memnun kaldım.

   

  7 şubat 20:19 17 şubat 18:17

  1

  47. Exfoliating olanını dört gün arayla iki kere olacak şekilde 90 dakika uyguladım. Diğer süslülerin de dediği gibi ilk başta işe yaramadığını düşünüyorsunuz ama sonra soyulmalar başlıyor. Soyulma sürecindeki görüntü pek hosuma gitmese de sonuç beni memnun etti. Ayaklarım pürüzsüz ve yumusacık oldu. Ara ara sepete ikişer üçer atacağım bir ürün

  24 ocak 21:07

  5

  46. daha önce hiç bu tarz bir maske kullanmadığım için uzun süredir exfoliating olanını denemek istiyordum, gratis indiriminde 12,5tlye bulunca hemen anneme ve kendime aldım. öncelikle içinden gerçekten devasa poşetler çıkıyor ve açar açmaz yoğun bir mentol kokusu yayılıyor. ben hem maskeyi sabitlemek hem de hareket edebilmek için üstüne çorap giydim. ilk başlarda çok hafif bir yanma hissettim daha sonra ayaklarım ciddi anlamda üşümeye başladı. yaklaşık bir buçuk saat bekledikten sonra maskeyi çıkardım ve ayaklarımı yıkarken tekrar hafif bir yanma hissettim. iki gün sonra aynı şekilde maskeyi tekrar yaptım fakat bu sefer bir saat anca dayanabildim. maskeyi ilk uygulamamdan 4 gün sonra ayağımın altı küçük küçük soyulmaya başladı. 8. günde artık büyük parçalar halinde soyuluyodu ve 10. günde sanki deri değiştiriyormuşum gibi ayağım tamamen soyuldu. maskeyi yapalı iki hafta olmasına rağmen hala ayağımın üstü ve parmaklarım dahil bütün ayağım soyulmaya devam ediyor. annem bu sürece bizzat tanıklık ettiği için dayanamadı üç gün önce o da maskeyi yaptı. ancak onda henüz soyulmalar başlamadı. maskeyle ilgili tek sıkıntı evin içinde olabildiğince çorapla durmaya çalışıyorum ama çorabımı çıkardığım anda her yer ölü deri oluyor. daha ne kadar böyle devam edecek merakla bekliyorum. eğer ayağım yaza kadar tekrar sertleşirse kesinlikle maskeyi tekrar uygulamayı düşünüyorum.

  19 ocak 03:27


  45. benim aldığım soyulabilen versiyonu idi. 2 senedir her sene 1 adet alıp bot giymekten zarar gören topuklarım ve sertleşmiş deriler için uyguluyorum. ilk 3 gün hiçbir etkisi yokmus gibi geliyor, 4. Gün ve sonrasında ufak soyulmalar başlıyor, bence abartıldığı kadar soyma özelliği yok ama ayağı rahatlattığı doğru. kalınlaşmış deride pek başarılı değil. ben gratısın sadece kendi bünyesinde bulunan markalara özel indiriminde 9 tl gibi bir fiyata almıştım. 

  8 ocak 18:13

  1

  44. Benim aldığım eksfolyasyon yapan versiyonu değil, normal ayak maskesi. Güzel nemlendirir, yumuşatıyor ama sadece günü kurtaran bir ürün daha fazlası değil. İçerisinde salisilik asit var demişler, asıl alma sebebim buydu çünkü dermatologlar deri kalınlaşmasıyla giden hastalıklarda keratolizis yapsın diye salisilik asit kullanıyorlar. Gelgelelim bu ürüne salisilik asit koymamıslar bence sadece koklatmıslar çünkü incecik bir soyulma bile yaşamadım maalesef. Pedikür masrafından kaçayım diye aldım ama sonuç olarak yine tıpış tıpış pediküre gittim,yumuşatma işini zaten scholl ayak kremim de çok güzel yapıyor ayrıca tek kullanımlık değil. Sonucu olanını belki denerim ama ben bu ürünü tekrar satın almam

  11 ekim 2019 18:53 25 şubat 17:55

  43. gratislerde satılan cettua markasının kelimenin tam anlamıyla deri değiştirten ayak maskesi.

  öncelikle ayaklarım için ilk defa bu tipte soyucu bir maske kullandığımı belirteyim. bu maskenin burada bu denli beğenildiğini görünce bir deneyeyim diyerek 15 lira gibi bir fiyata satın almıştım. ürün çorap gibi ayağa giyilen iki poşetten oluşuyor ve poşeti açtığınız an vicks gibi bir mentol kokusu alıyorsunuz. paketin üzerinde ürünün 4 ila 10 gün boyunca kullanılması gerektiği yazıyor ancak ben aynı ürünü 4 gün üst üste kullanma fikrini pek benimseyemedim ve ayaklarımın o kadar da kötü durumda olmadığını düşündüğüm için ürünü 1 kere kullandım ve ayaklarımda 90 dakika boyunca tuttum. ayaklarınız buz kesiyor önce onu söylemem gerek (gizlinot: swh) kesinlikle ayaklarınızı buz dolu bir kovaya sokmuşsunuz gibi hissettiriyor. ben maalesef ki maske ayaklarımda olduğu süreçte hareketsiz kalamadığım için ayaklarıma çorap giymek durumunda kaldım ama poşetlerin buna elverişli olduğunu söyleyebilirim, dilerseniz poşetlerin üzerine çorap giyebilirsiniz çünkü poşetleri tutturmak için koydukları bantlar poşetleri tam anlamıyla tutamıyor zaten. 90 dakikanın sonunda poşetleri çıkardım ve soyulmaları beklemeye başladım.

  bende soyulmalar 3. ya da 4. günden itibaren başladı. ürünün üzerinde soyulma sürecine müdahale etmememiz gerektiği, ölü derilerin kendiliğinden soyulacağı yazıyor. gerçekten de ölü deriler ufak kalıplar halinde soyulup dökülmeye başlıyor. bunun biraz pis bir süreç olduğunu söyleyebilirim, özellikle çorap giymediğimiz şu yaz günlerinde bastığınız her yer dökülmüş ayak derisi oluyor, bu da pek hoş bir görüntü değil (gizlinot: swh)

  ayağımın soyulan derilerden tamamen arınması yaklaşık olarak 10-11 günü buldu diyebilirim. süreç bittiğinde ise kesinlikle ürünün de vaat ettiği gibi bebek poposu kıvamında ayaklara kavuşuyorsunuz. genel olarak ayak tabanımın tamamının, özellikle de topuklarımın çok daha pürüzsüz ve pembe renkte olduğunu söyleyebilirim.

  ben bu kadar güçlü soyuculukta bir ürün olması nedeniyle sürekli olarak kullanılacak bir maske olduğunu düşünmüyorum. çok çok kurumuş ve sertleşmiş ayaklarınız yoksa bu ürünü senede 1 kere kullanmak yeterli gelecektir bence. özellikle yaza girmeden ya da tatile gitmeden 10 gün önce kullanırsanız sizi hem o yaz hem de bütün sene idare edecektir.

  14 ağustos 2019 20:55