yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • medya (0)

  1. (yazar: acemimakyaj) uktesi. 

  Ali atay ve feyyaz yiğit'in elinden çıkmış senaryosuyla inanılmaz bir film. Daha önce ölümlü dünya izlemişseniz ne dediğimi anlayacaksınız, eğer izlemediyseniz sinamalara gitmeden önce onu bir izleyin zaten ister istemez cinayet süsüne bilet alırken bulacaksınız kendinizi. sizi zeki esprileri güldürecek karnınızın ağrımasına sebep olacak muhteşem bir film gerçekten. Uzun zamandır vizyona bekliyordum süslüler koşun koşun gidin bana teşekkür edeceksiniz :))

   (bkz: ölümlü dünya)

  (gizlinot: Mermer merve merver merme mevrer merme swh)

  28 ekim 2019 09:58

  2. cumartesi günü mall of istanbul'da ali atay ve feyyaz yiğit'in katılımıyla izlemiş olduğum filmdir.

  Ölümlü dünya'yı zaten en fazla ne kadar sevilebilirse o kadar sevmiştim. İki kere sinemada, üç-dört kere de netflix'te izledim.

  Şunu içtenlikle söyleyebilirim ki ali atay yönetmenlik ve senaryo anlamında her filminde kendisini birkaç tık ileriye taşıyor. Üç filminin üçünde de her gelen öncekinden daha iyi. Bu anlamda olumlu gelişimini gururla seyrediyorum bir seyirci olarak.

  Yine çok iyi yazılmış ve çekilmiş bir hikaye izledik. Oyunculuklar zaten tam yerinde. Görsellik harikulade. Mizahlarına alışkın olmam ne derece etkili olmuştur bilemem ama ben karnıma ağrılar girene kadar güldüm. Birtakım cinayetlerin çözülmesinden gelişen bir hikaye sululuğa girmeden bu kadar güzel aktarılabilirdi.

  İkinci defa gideceğime eminim zaten. Ölümlü dünya'yı hiç bu kadroyla alakası olmayan arkadaşlarım bile çok çok sevdi. Eminim bu da çok sevilecektir. Yolu açık olsun

  28 ekim 2019 13:10

  3. Bugün izledim ve işin özeti ne yazık ki beğenmedim.

  Bilmiyorum belki ölümlü dünya seviyesinde bir iş beklediğim için böyle düşünüyorum ama gerçekten beğenmedim.

  Verdiği mesaj çok güzeldi, çok anlamlıydı ama bir şeyler eksik kalmış sanki.

  Ölümlü dünyayı sinemada 2 kez evde ise sonsuz kez izledim; bunu evde bile tekrar izleyeceğimi sanmıyorum.

  Ha hiç mi gülmedim, elbette bazı yerlerinde çok güldüm yine de beklentimi karşılamadı.

  biraz daha durum komedisi beklerdim onlar daha çok argo sözcük komedisi yapmış.

  5/10 veriyorum.

  30 ekim 2019 19:58


  4. ben çok eğlendim, bayağı absürd komedi olmuş, durum komedisi seviyorum zaten en son gülse'nin filmine bu kadar gülmüştüm, sinemada izlediğime pişman olmadığım filmlerden oldu. bütün sinema salonu da kahkahalarla gülüyordu ama daha ilk haftadan niye salon 8'e taşınmış anlamadım. bazı şakalar belden aşağı idi ama aşırı çirkin bir espri anlayışı yoktu bence.

  binnur kaya da aşırı tatlı değil mi ya, bu kadın hollywood oyuncusu olsa her sene emmy oscar ne varsa adaylıkları, ödülleri olurdu, çok doğal bir oyunculuğu var.

  filmin müzik seçimlerine de bayıldım, kötü eleştirileri takmayın aşırı beklenti içine de girmeyin, seyredin keyifli vakit geçirirsiniz.(link: https://www.youtube.com/watch?v=77ygz-MC6_8 tık)

  31 ekim 2019 12:59

  5. Büyük bir beklenti içerisinde gitmiştim ancak vasatın altında bir filmdi, feyyaz'ı aşırı abartmışlar; film repliklerinin %90'ı ona aitti ve bunaldım. Saçma ve yersiz cinsel espriler, gereksiz çıkışlarla dolu bir filmdi. 

  31 ekim 2019 22:40

  6. Tıraş bıçağı esprisi(?) Recep ivedik'te olsa iğrenç bir film derdik filmi ali atay yapınca wow diyoruz. Popüler kültür işte.

  1 kasım 2019 06:23

  7. aşırı güldüğüm bir film. ölümlü dünyada da bu kadar eğlenmiştim ve gittiğime pişman olmadım. açıkcası yeri geliyor recep ivedik'e güldüğüm yerler de oluyor. karşılaştırma yapmak anlamsız. belden aşağı sahneleri de asla rahatsız etmedi. hele bilgisayarın başında 4 kişi ne yazacaklarını konuştukları sahne de gülmekten kişnemeye başlamıştım. ölümlü dünya ya da feyyaz yiğit seviyorsanız tam da size hitap eden bir film olabilir. tavsiye edilir.

  1 kasım 2019 09:39


  8. Filme iyi desen olmuyor kötü desen olmuyor aklımı karıştırdı ama kesinlikle beklentimin altındaydı.

  --Spoiler olabilir--

  Cengiz Bozkurt'un tiplemesi her zamanki gibiydi yani adam Erdal bakkal olarak kaldı bence.Tepkileri bazı yerlerde çok aşırıydı.Uğur Yücel desen sanki hiç olmamış tam güleceğim adamı görünce bir ciddileştim resmen.Diğer karakterler iyiydi ama Feyyaz gerçekten fazlaydı.(tiplemesi çok kötüydü bence.)

  Cinsel esprilerin bu kadar ön planda olmasını beklemiyordum yani sürekli s*k beni vs tabirler de bir yerde abartı geldi.

  Ben en çok iyi polis/kötü polis sahnesinde güldüm orası iyiydi bence.

  Filmin sonunu beğendim ama yalnızlığa güzel vurgu yapılmış.

  Gidip izlenir mi derseniz izlenir ama olmasa da olur gibi.

  Dipnot: filmi cinayet süslü diye hatırlıyordum birde ben.

  Not2:Bu girdi bir gülen yüz yüzünden kabine gitmişti gerçekten ölçüsüz anlayışınız bu mu?

  6 kasım 2019 00:02 19 kasım 2019 20:30

  9. gayet beklentimi karşılayan bir film oldu. Cinsel espriler türk bir filmde yoğun olduğunda neden eleştirilir anlamıyorum açıkçası. İzlediğimiz netflix komedileri hollywood filmleri cinsel şakalarla dolup taşıyor. bunu aynı şeye benzetiyorum; dirty talkta ingilizcenin güzel türkçenin pis gelmesi gibi... saçma buluyorum o yüzden.

  6 kasım 2019 14:52

  10. Hayatımda hiç bu kadar gülmemiştim. Karakter komedisi gibi bir havası vardı. her karakter ayrı ayrı komikti. Espriler cinsel değildi bana kalırsa. Bel altı espri yapılmış gibi değildi. Metne o kadar yoğurulmuş ki durum komedisi denebilir cinsellik içeren konuşmalara. Filmde hiçbir sevişme sahnesi yoktu. Gereksiz ayrıntılar yoktu.

  Uğur yücel ne kadar ağırlığını koymuş olsa da filme, her karakter ayrı ayrı çok başarılıydı. Ben en çok salih karakterine güldüm. Cengiz bozkurt döktürmüş. Hayatımda en beğendiğim karakteri bu oldu. Gül gül öldüm diyebileceğim bir film olmuş. Çıktığımda resmen gülmekten acıktığımı, yorulduğumu hissettim. Ilaç gibi geldi.

  Tabi bütün bunlar mizah anlayışıyla ilgili. Ali atay'ın kalemini çok beğeniyorum yönetmenliğini de sevdim. Absürd komedisine de kara mizahına da bayıldım. Leyla ile mecnun absürd komediydi katıla katıla gülerdim, birlikte izlediğim bazı insanlar da hiç gülmezdi.

  Oyuncu kadrosunun güzelliği, sadeliği ve en önemlisi çok mühim bir konu olan Faili meçhul cinayetlere ilgi çekip tepkisini belli etmesi enfesti.

  Yaratıcılığına bayılıyorum gerçekten. Tekrar tekrar izleyebileceğim nadir filmlerden.

  Sadece bu filmin gişesinin düşük olması beni üzdü, keşke daha çok insan izlese dedim. Tabi gişe ile kalitenin bir doğrusallığı yok...

  14 kasım 2019 21:06