yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • medya (0)

  14. kaygı bozukluğum için 5 mg ile başladığım, 2 gündür 10 mg olarak devam ettiğim ilaç.

  13 gün oldu henüz faydasını görmedim gibi, emin de değilim.

  ama bugün ellerimde bacaklarımda bi titreme var gibi, belki yan etkisidir.

  doktorum zaten 3 hafta sonrasında net etkisini görmeye başlarsın demişti. iyi olmaya o kadar ihtiyacım var ki.. merakla bekliyorum.

  22 mayıs 2023 15:48

  13. Depresyon tedavisinde gerçekten etkili olan ilaçtır. İnsana kendini müthiş hissettirir. Yeniden mutluluk hormonu salgılatır. Diğer antidepresanlar gibi iştah açmaz. Çok faydasını gördüm.

  13 ağustos 2022 17:46

  12. Depresyonum nedeniyle almaya başladığım ilaç. Düşük dozla başlayıp devam ettim. Bu ilaçla beraber rexapine de başlamıştım ki cipralexe göre rexapin kat kat ağır bir ilaçtı.  ilk günler mide bulantısı yaşadım ama çok hafifti, daha çok sabaha doğru. Sonra geçti. Cipralex iştahıma etkili olmadı ama rexapin kaynaklı 5 kilo aldım, rexapini bıraktığım gibi de verdim. İlaçların kilo aldırmasından korkmamak gerek. Şu an sadece cipralexle devam etmekteyim. Uyku hali yapmadı, bağımlılık yapmadı, içmediğimde yokluğunu hissettirmedi. Ailem ilaç kullanmama çok takılmıştı, sürekli ne zaman bırakacaksın ilaçsız da olur falan. Genel olarak depresyon geçirmemden utandıkları için çok tınmadım ama toplumda ilaç korkusu var nedense. İçiyorsun bitiyor. Akıl sağlığı da önemli. Ne içtiğim ilaçtan utanırım, ne durumumdan. Sonuçta bunlar sizin depresyon nedeniyle olan enerjisizliğinize, sevdiğiniz işleri bile yapsanız iyi olur enzimlerin, hormonların salgılanmasında problemler başladığı için veriliyor. Bu vücuttaki düzen ilaçla tekrar eski haline getiriliyor. 

  12 eylül 2021 07:42


  11. Daha önce hiç böyle bi ilaç kullanmayan piremses bünyemi ilk günden işlevsiz hale getiren ilaç.

  Korkunçtu. Yüksek bi doz da değil. sabah 10 mg olanını ikiye bölüp yarım içtim. Öğleye doğru aşırı kötü oldum. Sersem gibiydim,  Başta bacaklarımın dermanı kesildi, yere çöktüm, sonra etrafta her şey bulanıklaşmaya başladı, insanları fark ediyorum ama cinsiyetlerini bile seçemiyorum. Kulaklarım uğuldadı, görüş kabiliyetim %10a falan düştü muhtemelen. Yürürsem açılırım diye yürüdüm,yürüdüm biraz,  iyice kapandı görüşüm. Duvarlara falan tutunarak, dayanarak ilerlemeye başladım.

  Buz gibi terledim, boynumdan, alnımdan bonxuk boncuk ter akıyor, bi yandan da aşırı üşüyorum.

  Gözüm öyle bi karardı ki İyi misin diye yanıma gelen erkek arkadaşımı tanımadım öyle söyleyeyim. Yanıma geldiğinde söylediğim ilk şey göremiyorummuş zaten, o da aşırı korktu. 

  Koluma girdi, dışarı çıktık, maskemi indirdim, bu kez midemden bi öğürme isteği geliyor. Kusmama ramak kalmıştı, kusmadım. En son hatırladığım şey arabadayken umarım eve gidene kadar ölmem dediğimdi. 

  Normalde de hipotansifimdir, ayağa kalkınca falan alışığım göz kararmasına ama böylesini ilk kez yaşadım. Tansiyonum mu düştü, şekerim mi düştü tam olarak emin olamıyorum ama kötü bir deneyimdi. İlacı kullandıkça yazarım yine.

  10 eylül 2021 15:35

  10. Bugün itibariyle 3 gündür kullandığım antidepresan ilaç. Doktorum ilk hafta 10 mg'ı kırarak 5 mg içmemi söyledi. İlk üç günde şunu söyleyebilirim belki placebo bilmiyorum, sinirimi bozan düşünceler yine geliyor aklıma ama önceden saatlerce düşünüp kendimi doldurduğum şeyleri şimdi uzun süre düşünemiyorum bile, kafam başka bişeye kayıyor hemen ki bu güzel. Yalnız ilk hafta vücudun ilaca alışma süreci oluyormuş, aldıktan itibaren 2-3 saat kafam bayaa ağırlaşıyor, mide bulantım pek olmadı ama gece zor uyuyup sabah 6da tavşan gibi açıyorum gözlerimi. Zaman geçtikçe editlerim burayı

  7 mayıs 2020 16:01

  9. İlk bir hafta kullanımım boyunca bana ciddi baş ağrıları yaşattığı için doktorumun vakit kaybetmeden değiştirdiği ilaç.

  Ben alışma süreci sanmıştım ama önemliymiş baş ağrısı. Yeni başlayacak olanların aklında bulunsun.

  16 haziran 2018 01:10

  8. Depresyon tedavim için doktor gözetiminde kullandım kızlar. Başlangıçtaki en belirgin etki mide bulantımdı. On günden sonra geçmişti bulantılar. Sonrasında işe yaradı mı derseniz, evet kısmen. Üç aya yakın kullandım. 20 mg kullanırken kendiliğimden pat diye bıraktım. Çünkü dayanamadım artık. Zaten seyrek olan saçlarımı deli gibi döktü, banyoda elimden su gibi akıyodu artık. Bıraktığımda herhangi bi çarpıntı vs.  hissetmedim ama ilginçtir on günden sonra ekstra duygusal bi insan oldum. Umrumda olmayacak şeylere hemen doluyor gözlerim ya :(

  15 haziran 2018 23:38 16 haziran 2018 00:05


  7. Uzuuuun seneler kullandığım ankisiyetimi biraz toparlatan ilaç. Şimdi başka bişey kullanıyorum ama artık bıraksammı diyorum.

  15 haziran 2018 22:55

  6. Her gün 15mg şeklinde aldığım , dünyaya ve sorunlarıma "hallederiz ya" diye baktığım bir dünyaya kavuştum.

  Başlamam doktorumun "bunlar senin kaygıların" demesiyle oldu. Artık işler o kadar çığrından çıkmıştı ki , mantıklı düşünemiyordum. Neyse ilk hafta hatta ilk gün içtiğimde damarlarımda yanma yüzünden sabah uyandığımda kolumu içinde su bulunan viledaya soktuğumu biliyorum. Sürekli ağlama krizleri, üzgün oluyorsunuz kafayı bir şeye takıyorum tak kusuyordum. O kadar zayıfladım ki.. yarım kurabiye ve çay ile kahvaltım bitiyordu. İştah sıfır.. 3.5 ay hatta 4 ay keyifsizlikten kahve bile içmedim. İlk iki hafta bir halt olmadı yani. Hatta etkilerinin çok uzun vadede hissettim. Tak diye rayına.girmedi herşey. Tabi bunda benim artık bazı insanlari hayatımdan çıkartmam ve hayatı akışına bırakamayan ben (!) Bunun olması gerektiğini kendime aşıladim.

  Kullandığım için pişman değilim. Ağustos dan beri kullanıyorum sınavdan sonra birakırım muhtemelen şuan yan etkilerini kestiremedigimden gözüm yemiyor. Bende herhangi bir baş dönmesi veya göz kararması falan yapmadı. Tek başına gözlemlediğim artık kimseye birşey hissedemiyorum. Aşık olamıyorum hı bu durum işime devam geliyor açıkçası.

  11 nisan 2017 11:17

  5. iki sene kullanıp bıraktıktan sonra altı ay kendimi gayet iyi hissettim. ama sonra bazı hayat koşullarının değişmesi ile depresyonum, panik atağım artarak tetiklendi. kalp çarpıntısı, mide bulantısı, sürekli kötü bir şey olacak korkusu, hayatın anlamsız gelmesi. 10 gün önce tekrar başladım cipralexe ve hayata döndüm. etkisini çok çabuk gösteren bir antidepresan. çok zor duruma düşülmedikçe antidepresan kullanılmamalı ama bazen öyle zamanlar geliyor ki antidepresan kullanmak hayat kurtarıyor. hem kendimin hayatını, hem etrafımdakilerin.

  30 temmuz 2016 06:29