girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

1. Özellikle bayanlarda çok kötü olan bir görüntüdür. Maalesef "bakımlı" olduğunu iddia eden bayanlarda da mevcuttur. Dirsekteki siyahlık yapıdan gelen bir özellik değildir, Kirdendir! Dirsekleri beyazlatmanın en ucuz ve pratik yolu yarısı kesilmiş limonu banyo esnasında dirseklere sürtmektir. Tabii ki ilk denemede etkili sonuç alınamaz. Düzenli aralıklarla banyoda dirsekleriniz için limon kullanırsanız bu kötü görüntüden kurtulmuş olursunuz..

8 nisan 2014 11:19 ed.24 nisan 2014 23:33

2. dirseklerini sert bir zemine dayayarak çalışan herkesin ihmal etmeden uygulaması gereken bakım.

çünkü dirseklerini masaya koyarak bilgisayar kullanan, dirseğini dayadığı elinin üzerine başını yaslayıp diğer eliyle not tutan ya da yüzüstü yatıp dirseklerinden güç alarak kitabını tutup okuyan insanların dirsek kısmındaki deri zamanla sertleşmeye mahkum maalesef. aynı şey dizler için de geçerlidir mesela: en basit örneği yer silerken dizlerini yere koyan kadınların dizlerinin sertleşmesidir.

burada önemli olan bu sert deriye nazik davranmak. bu bölgedeki ölü ve sert deriyi atmak için ponza taşı kullanılmamalı mesela (kullanmayın zaten, canınız acır). onun yerine düzenli uygulanan (cilt tipine göre haftada, 15 günde veya ayda) kese ya da scrub'la ovmak çok daha iyi sonuç verecektir. arkasından da sürülecek bir nemlendirici yeterli olacaktır kanımca.

bunun yanında eğer renk değişiminden dertliyseniz limon ile ovmak oldukça iyi sonuçlar veriyor açıkçası. hatta geceden yarım limonun içine birkaç damla zeytinyağı damlatıp bu şekilde ovarsanız, üzerine de bir bezle/tülbentle dirseğinizi sarıp yatarsanız hem renk açma hem de yumuşatma işlemini bir arada yapmış olursunuz (sabah da ılık sabunlu suyla yıkayıp krem sürmek lazım tabi). düzenli kullanımda oldukça işe yarıyor bu dediğim şey.

10 nisan 2014 12:05

3. nemlendirme ve temizliğine çok dikkat etsem de, dirseklerimde koyuluk var. hatta diz kapaklarımda öyle.

16 şubat 2015 01:00


4. Öğrencilik hayatından sonra masa başı işte çalışmanın getirisidir ne yazık ki dirseklerde koyulaşma ve sertleşme. Her banyoda kuru kese ve ardından bol nemlendirme işlemi en iyi sonucu almayı sağlayacaktır.

16 şubat 2015 11:48

5. (gbkz: watsons)'dan aldığım ayak kremini dirseklerime sürüyorum. balm gibi yoğun bir yapıda olduğundan oldukça iyi nemlendiriyor. ama evde vazelin varsa vazelin de sürebilirsiniz.

16 şubat 2015 19:13

6. kadın , erkek kimde görürsem hoşlanmadığım şeydir. İnsan vücudu kabuk bağlar da nasıl farketmez yahu ?eğer muhabbetim varsa bir şekilde söylemeye çalışırım çünkü gerçekten çok kötü bir görüntü.

Diyelim ki başa çıkamıyorsunuz. Bir kaç gece yatarken zeytinyağı ya da vazelin sürün, parmak kısmı kesilmiş çorabı oraya kadar çekin ve uyuyun . İmkan varsa da sabah duşa girip keseleyin ya da lifle biraz bastırarak ovun, bunu birkaç gün yapın ve temiz dirseklere merhaba deyin.

17 şubat 2015 16:59

7. Shea yağı sürerek yaptığımdır. her gün sürmememe rağmen verdiği yumuşaklık 3-4 gün boyunca gitmiyor.

17 şubat 2015 18:11


8. oriflame'in ayak maskesiyle yaptığım bakım

18 şubat 2015 01:42

9. yves rocher in onarıcı vücut losyonu ile yaptığım bakımdır. çok kuru ciltleri bile onarıp besleyen zengin içerikli bir ürün. verdiği nem hissini uzun süre hissedebilirsiniz. içinde organik karite, soya, hindistan cevizi, ve kolza yağları var.

18 şubat 2015 15:45

10. vücut peelingi kullanırken (ben haftada 2 kere yaparım) odaklanmanız gereken yerlerden biri dirseklerdir. Dirsek dışında ben dizlerime ama özellikle kalçama ve baldırların arkasına da yoğunlaşıyorum. Düzenli peeling ve nemlendirmeyle kuruluk ve pul pul olmalarından kurtulup bakımlı dirseklere sahip olabilirsiniz.

14 eylül 2015 12:40 5 ekim 2015 19:39