sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • medya (1)

1. güneydoğu anadolu bölgesi'nin içinde yer alan, yaklaşık 9000 yıllık geçmişi olan şehrimiz. (gizlinot: wikipedia)

diyarbakır'ı pek merak etmiyorduk, ilgimizi de çekiyor sayılmazdı. 'bir gidelim ya, görmedik demeyiz' demiştik. gittik. gidince de dönmek istemedik.

o kara taşlarıyla o kadar güzeldi ki 'allahım, burasının böyle anılıyor, içinde bunca kötü olay oluyor olması bu kentin ruhuna aykırı' demiştim kendi kendime.

kiliseleri, camileri, müzeleri, on gözlü köprüsü, hanları, surları çok güzeldi. benim tanıştığım insanları çok kibar, yardımsever ve çok içtenlerdi. şoförleri manyak gibi araç kullanıyordu bir de. otobüsün, minibüsün içinde düşme tehlikesi geçirtiyorlardı insana. (gizlinot: swh) bunu hep gülümseyerek anıyorum.

hiçbir beklentim olmadan ve seveceğimi bile düşünmeden gittim, aşık olup geri döndüm. kimse inanmadı ama içimde sızı olarak kaldı diyarbakır, keşke daha güzel bir kaderi olsaydı.

25 ocak 2016 00:33 25 ocak 2016 01:24

2. Ablamın bu yıl öğretmen olarak atandığı il. Çok duyardık ama kulak kabartmazdık haberlerine, ilgimizi çekmezdi doğal güzellikleri. Şimdi nerde diyarbakır duysak içimiz gider. Canımız orada çünkü. şehrin iç huzuru sağlansa gidip gezmeyi de çok istiyorum.

25 ocak 2016 10:03

3. Belediye eşbaşkanlarının dün gece tutuklandığı bahtı kara şehir. Yok sayılışı resmileşti sadece o kadar.

31 ekim 2016 09:59

4. belediye başkanı bir vatan haini olan şehir. belediyenin halka hizmet etmesi üzerine tahsis edilen kaynakları asfaltın altına mayınlar döşemek için kullanan, pkk'ya yardım ve yataklık eden bir belediye başkanının tutuklanmasından daha doğal ne olabilir? darısı diğerlerinin başına.

31 ekim 2016 14:02

5. Eşbaşkanları teroristmis.

Zarok tv'de de çocuklara terorizm aşılanıyordu zaten.

Cumhuriyet gazetesi de teror propagandası yapıyor, darbeci onlar.

Can Dündar, Aslı Erdoğan ve niceleri de terorist.

Yapmayın n'olursunuz ya. Bakın cumhuriyet gazetesine de baskın yaptılar bugün. Karşıt düşüncede ne kadar insan varsa içeri atacaklar, ne kadar gazete- dergi varsa kapatacaklar.

Bu ateş hepimizi yakar. Göremiyor musunuz?

31 ekim 2016 15:28

6. tuzu kuru batılıların fütursuzca terörist ilan edebildiği bir belediye başkanı olan şehir.

yahu siz neden medyaya, yazılı tarihe bu kadar körü körüne inanacak kadar safsınız?

ps: doğma büyüme, kütüğüm dahil ankaralıyım.

31 ekim 2016 23:18

7. Teröristlerle sarmaş dolaş kucaklaşan ve bunu yaparken yüzündeki mutluluk, gurur (!) bariz bir şekilde görülebilen başkana sahip şehir.

1 kasım 2016 01:02

8. Çoğu yerde medyanın söylediğine inanmadan önce kırk kez düşünen insanımızın söz konusu diyarbakır ve çoğu doğu illeri olunca medyayı nasıl ağzı açık dinlediğini görünce anlıyoruz ki hakkındaki düşünceler algılar değişmeyecek. Kaldı ki olan sorunlar için konuşalım, ateşin ortasındaki insan sizin kadar konuşmuyor teröreröreröre diye. İsterseniz bunun üzerinE biraz düşünün. Mecbur kalmasanız asla gitmeyeceğiniz görmek dahi istemeyeceğiniz şehirlerin durumuyla çok ilgili gibi davranmasanız daha samimi bulabiliriz sizi. Daha ilk cümlenizden anlaşılıyor konuya ne kadar yabancı olduğunuz. Öyleyse konuşmayın? Her konuda konuşmak zorunda değilsiniz ki bir zahmet diyarbakır şırnak hakkari mardin hakkında da konuşmayıverin. Anlamak zor.

Edit: şehri şehir gibi algılayıp bizzat kendisinden bahsetmiş arkadaşlara teşekkür ederim ayrıca. Bir şehrin aslında ne olduğunu hatirlattiklari için. Belediye eş başkanlarından daha önemli ayrıntılarını konuştukları için.

1 kasım 2016 09:55 1 kasım 2016 22:28

9. Gitmeyi çok istediğim, erkek arkadaşımdan dolayo muhtemelen ikinci memleketim olacak şehir. Tek diyeceğim şudur ki arkadaşlar, hiç bişey televizyonda bize anlatılan gibi değil. Diyarbakır insanı, insana bir değer veriyor ki baş üstünde taşıyorlar insanı.

Ayrıca filmlerde kitaplarda falan kadınların çektiği zorluklar anlatılır Diyarbakır da. Halbuki Diyarbakır insanı kadına verdiği değeri kimseye vermiyor bunu da kendi gözlerimle gördüm :)

1 kasım 2016 13:54

10. ne Diyarbakır anladı beni ne de sen oysa ne çok sevdim ikinizide bilsen.eskişehir-ankara ortak yapımı olan ben bu şehri nedense çok seviyorum.yemeklerini havasını,tekrar yemeklerini..hatta ciğerini.diyarbakıra gidecekler kesinlikle orada ciğer yemeliler..önyargısız gidip ordan dönerken sevip sevmediklerine karar vermeliler.

tanım:birçok türküye konu olmuş türkiyenin güney doğusunda bulunan il.

1 kasım 2016 14:08

ilginizi çekebilecek benzer başlıklar