yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  1. Tam ismi Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı Yağ olan mucizevi bir ürün. Çok temiz içerikli değil, içerisinde petrol türevi olan likit parafin barındırıyor, güneş korumasına da sahip değil. Ancak içinde bulunan havuç, kakao özleri ve hindistan cevizi yağı, argan yağı ile harika renkte bir bronzluk sağlıyor. Kokusu sayesinde kendinizi ısırmak isteyebilirsiniz çünkü fırından yeni çıkmış kek gibi kokuyor.

  Kullanımına gelecek olursak, güneşe çıkacağınız ilk gün bunu sürerseniz kıpkırmızı bir şekilde eve dönmeniz olası. Güneşi kendine öyle bir çekiyor ki 1 saatte bile 3. Dereceden yanık olabilirmişsiniz gibi.

  Ben şu şekilde kullanıyorum:

  Tatilimin ilk 2 günü yanına bile yaklaşmıyorum. Vücut güneşe alışmaya başladığında sadece ve sadece bacaklarıma uyguluyorum, ancak altından 50 faktörlü bir güneş kremi uyguluyorum. Güneşte yarım saatten fazla kalmıyorum bu yağ varken. Sonraki günler yüzüm hariç yine tüm vücuduma uygulayıp (altından tabi ki yine 50 faktorümü sürerek) yine yarım saatten fazla güneşe çıkmıyorum. 6. 7. Güne geldiğimde artık çikolata rengine ulaşmış oluyorum ve son kez kırkpınar güreşçileri gibi yağlanıp dayanabildiğim kadar yatıyorum güneşte (bu zaten maksimum 1 saat oluyor) ve ta-taaam kışa kadar açılmayan tam yerinde rengi olan bir bronzluk. Akşamları da bolca kendimi nemlendirdiğimi belirtmeme gerek yok herhalde.

  Ben açık buğday tenliyim, ama beyaz tenlilere hiçbir şekilde önermiyorum bunu. Güneş koruması kullanılmadan sürülmesinin sonuçları felaket, oldukça dikkatli kullanılması gereken bir ürün.

  Spreyli bir şişede geliyor ve annemle biz 1 haftada bitiremiyoruz bereketli bir ürün çünkü az az kullanılması gerekiyor, genelde kalanını akşamları elbise etek giydiğimde bacaklarım parlasın ve güzel koksun diye kullanıyorum.

  Fiyatı bu sene 35-40 lira civarıydı gratislerde. Koruma faktörü içeren versiyonu biraz daha pahalı. Ancak indirimlerde şans verilmesi gereken bir ürün diye düşünüyorum, neler denedim böyle güzel bir bronzluk görmedim daha önce.

  19 temmuz 2017 10:42

  2. ben beğendim bu yağı. BRONZLASMAYA KATKISI OLDUĞU KESİN,BEN NORMALDE ISTAKOZ OLMADAN BRONZ MODA GECEMEZDİM,BRONZUN YANDNA YEMİŞİ DİYEYİM YİNE MİLLET KAPKARA GELDİ TATİLDEN :/ AMA KENDİMCE GÜZEL YANDIM BENCE,KOKUSU SUPER İÇERİK LEŞ,ADI EDA TAŞPINAR TABİKİ.ZATEN BU TUR URUNLERDE ÇOK İYİ BİR İÇERİK BEKLEMEMEK LAZIM,NETİCEDE BRONZLASTIRICI,YAKICI YANİ,

  3 eylül 2018 15:35

  3. benim gibi beyaz tenli güneşi hiç çekmeyenlere kullanın derim. evet içeriği temiz değil, güneşten de korumuyor fakat ben sadece hiç bronzlaşmayan bacaklarıma sürüyorum.

  hawaiian tropic de denedim, hiç ama hiç bir işe yaramayan, miiiiissss kokan bir ürün.

  eda taşpınar'ın yağı en bronzlaşmayan tenlerde bile işe yarıyor kesin bilgi ;) tatil gününüz azsa ve sizin acilen bronzlaşmanız gerekiyorsa mutlaka edinin!

  1 temmuz 2019 09:33


  4. Geçen sene bembeyaz tenime sürüp bozcaada güneşine yattığımda 1.derece güneş yanığı oldum ve bütün vücudum ödem topladı.Bronzlaştırmak bir yana o kadar kızarttı ki hiç birşey sürmesem bu kadar ağır bir yanık olmazdım günlerce ağladım ağrımdan ve yattığım yerden kalkamadım, hatta oy vermeye gittiğimde sırasını bana verenler oldu halime acıyıp lol.Kısacası hiç bir işe yaramayan yağdır.

  1 temmuz 2019 14:31 1 temmuz 2019 14:35

  5. (bkz: eda taşpınar beyaz ten bronzlaştırıcı)

  (bkz: eda taşpınar yoğun bronzlaştırıcı yağ)

  (bkz: eda taşpınar bronzlaştırıcı koruyucu yağ)

  1 temmuz 2019 23:46

  6. Öncelikle içerisinde güneş koruması bulunmayan güneş yağıdır. Bunu bilerek kullanmak gerekiyor. İçerisinde havuç, shea ve hindistancevizi yağları var, bu da bronzlaşmanın dengeli ve renk olarak düzgün olmasını sağlıyor.

  Üründe güneş koruması sağlamayacağı şeklinde, ambalajın önünde veya arkasında bir uyarının olmaması tüketiciyi yanıltıyor. Bence bu duruma bir el atılması lazım. En azından ambalajın üzerine buna yönelik bir ibare konulması gerek.

  Ürüne gelecek olursak, kalıcı bronzlaşmaya etkisi kesinlikle yüksek. Geçen yıl bir veya iki defa kullanmama rağmen 4 ay kadar bronz kaldım. Ben altına güneş kremi sürüp 10 dakika cildimin emmesini bekledikten sonra bu yağı uygulamıştım. Özellikle bacaklar beyaz kaldığı için bacak bölgeme yoğun olacak şekilde sürmüştüm ve omuzlarımla bacaklarım hemen hemen aynı renk olmuştu. Aynı zamanda bronzluğun rengi de insanı tatmin ediyor. Ben bronzlaşmıyorum, kararıyorum diyen tanıdıklarıma direk tavsiye ettiğim bir ürün oldu. Cildiniz ışıl ışıl ve oldukça sağlıklı görünüyor.

  Garnier'nin bronzlaştırıcı yağından sonra buna geçmiştim ve bundan daha fazla memnun kaldım diyebilirim. Tek sıkıntısı güneş koruması içermemesi. Spf içeren güneş yağları daha pratik oluyor. Bu ek bir uygulama gibi. Bir de sürekli tazelemek gerekiyor, suya girince hemen dağılıyor. İçeriği pek temiz değil fakat zaten kendi açımdan topu topu bir hafta kullanacağım için dert etmiyorum. Kullanım süresi 12 ay fakat yağlı güreşçiler gibi herkesi vıcık vıcık etmeme rağmen halâ yarısı duruyor. Tek kişi kullanırsa bitecek bir ürün değil. Genel olarak memnun kaldım. Tavsiye ederim.

  26 temmuz 2019 12:13