yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. ilk gördüğümde beni dumura uğratan, üzerinden kimlikleri çıkmamış cesetlerin açık açık yayınlandığı ve hassas olanların kesinlikle girmemesi gereken site. 

  çok yavaş ve genelde hata verip tıklanan çoğu şeyi aç(a)mıyor nasıl kalitesiz bir alt yapısı varsa. buna rağmen bu yaz neredeyse tüm boş zamanımı burada harcadım diyebilirim. kriminal olaylara ve adli tıbba ilgim olduğu için sık sık ziyaret ediyorum. bulunan kimliği belirsiz cesetlerin fotoğrafları, yanlarında bulunan eşyalar, boy, kilo, saç ve göz rengi gibi bilgilerle beraber burada yayınlanıyor. yakını kaybolan ve öldüğünden şüphelenen insanlar için yararlı fakat bir o kadar da psikolojiyi alt üst eden bir hizmet. 

  yalnız şunu fark ettim, burada kimliği belirsiz diye yayınlanan çoğu insanın kimliği sonradan belirlenmiş; hatta katilleri bile yakalanıp hapse atılmış ancak yine de fotoğrafları sayfadan hala kaldırılmamış. dikkatimi çeken bir diğer şeyse, ağrı doğubeyazıt’ta belli bir yerde sürekli benzer profildeki insanların vahşice öldürülüp atıldığı. bu noktada sık sık 25-30 yaşlarında erkek cesedi bulunuyor, bu durumla alakalı hiç haber yapılmamış olması bana çok ilginç geliyor.

  11 ağustos 2019 05:29

  2. Kesinlikle 18 yaş altı tarafından ulaşılmaması gereken,e-devlet şifresiyle giriş yapılmasının gerektiğini düşündüğüm platform. Sahipsiz cesetler kaydedilmiş ve ailelere ulaşılmaya çalışılıyor anladığım kadarıyla. İnterpol tarafından bulunan var,cinsiyeti dışında bilgi girişi yapılmamış cesetler var. Fotoğraflar kesinlikle rahatsız edici,dediğim gibi çocukların böyle bir sayfaya kolayca ulaşmaması gerekiyor. 

  11 ağustos 2019 06:23

  3. Aptal merakıma yenik düşüp baktım şimdi evleneceksen gel mustafa apaçı dansı izliyorum unutabilmek için.

  11 ağustos 2019 22:16


  4. ben de merakına yenip düşüp açanlardanım ama fotoğraflar tam anlamıyla hafızadan çıkmayacak şekildeler. zaten normalde de ödlek bir insanım uzaktan birinin ölüm haberini alsam dahi etkilenirim. koca gün oturdum o fotoğrafları inceledim şimdi evde flaş açık geziyorum. ayrıca siteye bu kadar kolay giriş sağlanması gerçekten kötü. sadece on sekiz yaşından büyük müsünüz sorusunu evet olarak işaretleyip bütün dehşet verici fotoğraflara ulaşabiliyorsunuz. hayatımda en korktuğum ölüm şekli boğularak ölmekti. orada boğulmuş insan fotoğraflarına rastlayınca korkum kat ve kat arttı.

  site çok yavaş açılıyor ve bence sitede yazan bilgiler üstün körü, sadece yazmış olmak için yazmışlar gibi. daha detaylı bir anlatımı olmalıydı her insanı birbirinden ayıran özellikler vardır. mesela dövmesi gibi. sonuçta insanlar ulaşamadığı eş dostlarını bulmak için o platforma başvuruyor. bilgiler daha bilgi verici ve açık şekilde doldurulmalı.

  11 ağustos 2019 22:54

  5. varlığından burada haberdar olup merakıma yenik düşüp benim de baktığım kimliği belirsiz cesetlerin olduğu site. şöyle ki, ölüm konusuna ilgili olduğumdan mıdır nedir beni düşündüğüm kadar korkutmadı gördüğüm manzara. asıl korkunç olan gerçekten o cesetlerin var olması. yani ölüyorsun ama kimliğin bulunamıyor, ya da kimliğin bulunuyor ama hiçbir yakının bulunamıyor. bunu düşünmek bile beni ürpertiyor. ben sayfayı uzun uzun incelemedim ama ben de bir sayfa içinde birkaç tane ağrı/doğu beyazıt’ta bulunan cesetleri gördüm ve şaşırdım açıkçası. üstte bir yazar da bahsetmiş bu durumdan. şöyle ki bu sitenin varlığı iyi bir şey mi kötü bir şey mi çözemedim. bu siteye gerçekten bakmak zorunda kalanlar vardır belki, çok zor, allah yaşatmasın kimseye. cesetlerden ceset seçmek büyük bir travmadır. ama bir de bu siteye erişim çok kolay yani, elini kolunu sallayan bakabiliyor. buna bir kısıtlama getirilmeli bence ne bileyim boş zaman aktivitesi olarak görülmemeli bu. son olarak şunu da söylemeden edemeyeceğim. burada yüzlerce cilt bakımı, güzellik tüyoları, saç bakımı, kaş bakımı vs her şeyi konuşuyoruz, dikkat etmeye çalışıyoruz. ama o sitede gördüğüm cesetlerden sonra öyle anlamsız geliyor ki bu dış görünüşe önem verme çabası. sitenin benim için ürpertici olan bir diğer yanı da buydu. oraya bakıp hayatımızın pamuk ipliğe bağlı olduğunu görmek, ne kadar güzel olursak olalım, son nefesten sonra yüzümüzün tanınmayacak hale gelecek olması. neyse, üstüne çok düşünülürse bu site psikolojiyi fena halde bozar. zaten fotoğraflar çok yavaş açılıyor, bu bile arkadan gerilim efekti veriyor. uzak durmak en iyisi.

  29 ağustos 2019 23:56

  6. Tek kelimeyle korkunç.insan insana neler yapabilir gözler önüne seriyor.

  allah hiç kimseyi kötü insanlarla karşılaştırmasın.

  Özümüzde ne kadar vahşiyiz.fotoğrafları görünce farkettim.

  minicik bebeğin donmaya terkedilmesi,insanların kaslarının görünür dereceye gelene kadar yanması,kan,vahşet her şey var.

  Korkunç gerçekten.yani gözünü karartan karşımıza çıkabilecek bir vahşi istediğini yapabilir.biraz da şiddet pornografisi olduğunu düşünüyorum.e-devlet şifresiyle girilmeli.her isteyen ulaşamamalı.

  23 kasım 2019 01:51 23 kasım 2019 01:56

  7. şikayetler ve öneriler dikkate alınmış, bir süredir giriş yaparken ad soyad, tc kimlik numarası ve doğum yılı soran sitedir.

  15 ocak 02:32