yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (201)
  • medya (12)

  201. Hayatımda 20 yıla yakın bir yeri olan, belki de ilk sanal - sosyal mecra. Eski entelektüel, bilgiye yönelik, ileri görüşlü politik yapısı ve eğitimli insanlarına olan ilgimden dahil olmuştum. Büyüdüğüm yerde bu tip insanlar azdı, ben anadolu irfanının yetiştirdiği ergenlerin arasında boğuluyordum, o yaşlar için sebeplerim geçerliydi. hesabımı kapatıp etkileşimden tamamen uzak kaldığım şu son 1 seneye dönüp baktığımdaysa bana kattığı minik birkaç şeyin dışında götürdüğü binlerce şeyi görüyorum. Ne idüğü belirsiz, sokakta aynı hizada yürümekten korkacağınız insanların sizi hastalıklı fikirlerine maruz bıraktığı bir yer burası artık çoğunlukla. Seviyesi vasatlaştıkça da gerçek hayatta kendinizi uzak tutmayı başarabildiğiniz hastalıklı insanların mekanı haline gelmiş olduğu bir gerçek. Artık olabildiğince girmemeye, maruz kalmamaya; vaktimi ve zihnimi bu çirkin diyaloglara harcamamaya çalışıyorum. Tüm kadınlara da aynısını öneririm. Bence bu mecradan kazanacağımız bir şey kalmadı.

  3 temmuz 15:39

  200. engellemeden sonra aktifliği ciddi oranda düşmüş. futbol ve siyaset başlıklarından ciddi şekilde anlaşılıyor. Buna rağmen çaylakları yazar yapmamak için diretiyorlar. 15k sıralamada olan hesabım 20k'lara yükselmiş.

  10 mart 2023 15:22

  199. seçim öncesi girmeyi tamamen bıraktığım mecra. içerisinde o kadar gerizekalı, vatan, millet, devlet ve kadın düşmanı salak sapık var ki, ben bunlarla aynı siyasi duruşta duramam diye az kalsın siyasi düşüncemi değiştirecektim. kapalı kalması hayırlı bir durum aslına bakarsak..

  ''make süslü sözlük great again''

  8 mart 2023 09:40


  198. Eksikliğini günden güne daha da fazla hissettiren yer. Google da neye bakacak olsam önce yanına eksi yazar yorumlara göz atar bir fikir edinirdim. Şimdi bir yanım hep eksik:(

  6 mart 2023 12:54 6 mart 2023 12:55

  197. twitter'da işleyişini bilen kişilerin söylediğine bakılacak olursa bu dönemde varlığını sürdürebilmek için girdileri sildirmiş, başlıkları kaldırmış, içine trolleri de almış, dolayısıyla iktidarın dediklerine harfiyen uymuş fakat içindeki onca trollüğün, cinsiyetçiliğin, ırkçılığın ve başka fobikliklerin yol açtığı kirlilik yüzünden değil de hâlâ kral çıplak diyebilen girdiler yüzünden kapatılmış olan sözlük. alın size düşünce özgürlüğüne müdahale. peşinen belirtmek isterim ki ekşi sözlük'ten hiç hoşlanmam hatta depremin olduğu gün oradaki girdileri eleştirdiğim bir tivitim yürüdü. ama kavramları yerli yerinde kullanabilmeliyiz, yeri geldiğinde sevmediğimiz bir platform, bir kişi için bile olsa da.

  23 şubat 2023 13:49

  196. birkaç ay kaldı. Gidecekler. Yaptıkları hiçbir şey sinirime dokunmuyor artık.

  23 şubat 2023 07:21

  195. Kapatılmıştır

  22 şubat 2023 23:35


  194. küfür yerim diye yazmaya korktuğum bir sözlük açıkçası... (belirtmem gerekirse burada da anonimden hiç kimseden küfür yememe sebep olacak şeyler yazmıyorum. her şeye agresif çıkış yapan kitleyi ise ayrı tutuyorum.) ekşi'de farklı bir dinamik var. kadın düşmanlığı zaten diz boyu, ve bu kadın düşmanlığını da hem erkeklerin, hem de kadınların her yerde yaptığını biliyoruz. dolayısıyla cinsiyetin belli olduğu anda zaten dezavantajlı konumdasın. buna bir de herhangi bir konuda fikrin olabileceği gerçeğini eklersek, mesaj kutun açık oldukça illa ki birilerinden bir çıkış gelecek... ve bu da asla her zaman medenice bir fikir belirtme formunda gerçekleşmeyecek. kimse ruh hastasının tekinden, hele de şahsıyla ilgisiz sebeplerle küfür yemeyi sevmez elbette. demek istediğim ben böyle şeyleri artık eskiden olduğu gibi kaldıramaz oldum...

  ekşi harici geçmiş sözlük yazarlığı dönemimde, kendimi korumak adına peşinen çok argo kullanan bir yazardım, "bana bulaşmayın, yoksa ağzınıza s*çarım" tüm üslubumun alt tonuydu. bugün çoktandır artık duruldum ve devreye tekrar artık öyle bir tutum koyabileceğimi düşünmüyorum. rahat olmak istiyorum... kendi halimde, herkese zararsız şekilde takılsam bile, hıyarın tekinin günlerden bir gün nick altıma gelip o veya bu şekilde hakaret edeceğini biliyorum. böyle hallerde muhtelif şahsiyetlerle saç saça baş başa girdiğim günlere de hiç geri dönmek istemiyorum.

  21 şubat 2023 22:53 21 şubat 2023 22:55

  193. böyle bir dönemde bile içerisinde trollük yaparak halkı nefrete sürüklemeye çalışan bir grup troller bulunuyor içerisinde. bu trollerdeki bu kötülüğün kaynağını, bu kötülük yapabilme motivasyonunu merak ediyorum. her şey para mı?

  10 şubat 2023 22:02

  192. Şu anda erişilemiyor. Umarım Twitter gibi erişim engeli gelmemiştir buraya da.

  8 şubat 2023 23:49