yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • medya (0)

  1. (bkz: Manikür)

  26 mart 2015 16:36

  2. sadece manikür değil, el-tırnak bakımı, hijyeni ve güzelliğine yönelik uygulamaların, ev yapımı ya da çeşitli markalara ait maskelerin, peelinglerin, memnun kalınan kremlerin tamamının dahil olduğu bakımdır. bir kadının yaşının ellerinden belli olması(gizlinot: öyle diyolar ya hani :p ), ellerimizin hep göz önünde olması, ojeden, frenchten öte duru ve zarif ellerin gerçekten güzelliğe güzellik katması düşünülünce çok da elzem bir başlıktır.

  pamuk eller klavyelere süslüler! ellerimizin güzelliği, bakımı için sakladığımız minik sırlarımızı burada paylaşırsak ellerimiz de (gbkz: süslü) olacak :)

  edit: kız neyini beğenmedin, tamam sen paylaşma.

  21 şubat 2018 18:08 21 şubat 2018 18:18

  3. ellerinizin bakımlı ve güzel olmasını istiyorsanız ilk işiniz parmak boğumlarındaki ve elin direkt üzerindeki tüyleri almak olsun, bu duruma karşı çıkacak ya da isteyen istediği gibi gezer mantığıyla yorum yapacaklar varsa da hiç yapmasın. peelinglere, kremlere isterseniz milyarlar harcayın ama o siyah tüyler gerçekten yaptığınız tüm bakımı geride bırakıyor. 

  21 şubat 2018 19:35


  4. El bakımında çok takıntılıyımdır ve hiç aksatmadan yaparım.

  - Haftada bir kendi yaptığım peelingle ellerimdeki ölü derilerden kurtuluyorum. Bebeksi yumuşaklık çok hoşuma gidiyor.

  - aklıma geldikçe el kremi sürerim. Salondaki orta sehpada bile sürekli el kremi bulunur. 

  - haftada bir manikür yapıyorum. Her gün yatmadan önce tırnaklarım temiz olsa bile içlerini temizlerim. 

  - parmağın üstündeki kılları sevmediğim için kollarımdaki kılları alırken onları da alıyorum fakat 2 ayda bir falan alıyorum. 

  22 şubat 2018 09:39

  5. Bir kadının yüzü ne kadar diri ve bakımlı olursa olsun, ellerine bakarak yaşı anlamak mümkün. Bu cümleyi 10' ar kere gördük hepimiz ama önlemek için ne yapılır pek bilmiyoruz. Ben şimdilik yüzüme güneş kremi sürerken fazlasını elime yediriyorum. Yatmadan el kremini Boca ediyorum. El için de anti-aging ürünler kullanmak için uygun zamanı araştıracağım.

  1 mayıs 2018 09:24

  6. Şu an yurtta kaldığımdan mütevellit yapamıyorum fakat yazın el bakım rutinim şu şekildeydi:

  -Dayanabileceğim sıcaklıkta sıcak suyu,çok az zeytinyağını,(fazla olunca elden arınmıyor yağlı yağlı hissettiriyor), birkaç damla menekşe yağını bir kaba koyuyorum

  -Ellerimi on beş dakika kadar o suda bekletiyorum. Tırnak etlerim yumuşuyor, tırnaklarım yumuşuyor işim kolaylaşıyor.

  -Ellerimi kuruladıktan sonra tırnaklarımı keseceksem kesiyorum, yumuşadığı için daha kolay kesebiliyorum. Kesmeyecek biraz kısaltacaksam istediğim şekli alabileceği gibi törpülüyorum.

  -Oje süreceksem önce güzel nemlendiren bir el kremiyle ellerimi daha da nemlendiriyorum hem de tırnak etlerimi geriye itiyorum. 

  -Ojemi sürüyorum. 

  1 mayıs 2018 15:01

  7. ziaja' nın keçi sütlü kremi bu aralar el bakımımı tek başına sırtlanmıştır. nemse nem, yumuşaklıksa yumuşaklık hepsini sağlıyor. 9 liraya almıştım rossmanndan, kütikülleri de yumuşatıyor.

  1 mayıs 2018 16:35


  8. Elimin vıcık vıcık krem olmasını sevmediğim için önce sürüp biraz bekleyip elimi yıkıyorum.

  halbuki bulunduğum şehrin havası çok kuru ve krem küpüne batsam ancak kurtarır beni.

  1 mayıs 2018 21:51

  9. Devamlı yaptığım eylem. Ellerimi çok seviyorum ve insanlarda ilk baktığım yerlerden.

  Sıcak suyla yumuşatma işleminin tırnaklar için yararlı olmadığını öğrendiğimden beri, önce tırnaklarımı limonla ovalıyorum. Suyuna da damlatabilirsiniz. O sarı görüntüyü yumuşatıyor çünkü, biraz bekletikten sonra ılık suyla yıkıyorum.

  Tırnak etlerimi o manikür zimbirtisiyla iyice temizledikten sonra, kenarlarına ya vazelin ya da herhangi kalın bir krem sürüp bekliyorum( kullanmak istemediğiniz lip balmları böyle değerlendirebilirsiniz) İyice yedikten sonra yıkıyorum.

  Törpüleyip, şekil veriyorum. Uzun süre kare kullandıktan sonra oval şekline döndüm.Çevremden daha çok iltifat aldım.

  Tırnalarımın altına baz sayılabilmesi ve ince ojelerde tek katta renk alabilmek için beyaz, tercihen besleyici olan( essence, sally hansen, flormarda da vardı bildiğim) bir oje sürüyo rum.

  Üzerine asıl ojemi geçip,kurutuyorum. Acil işiniz varsa, bir kaba soğuk su koyup daldır-çıkar şeklinde kurutabilirsiniz.

  Kuruduktan sonra kremleniyorum,ellerim hazır.

  Çok uzun kullandığım için bu bakımı aksatmadan en fazla 2 hafta da bir tekrar ediyorum.

  2 mayıs 2018 09:24

  10. Çaba göstermeye gayret ettiğim eylem. Elleri güzel olanlara hep özendim ama ben o kısma pek giremiyorum açıkçası. Birincisi ellerim kıllı bildiğiniz kıllı parmaklarım dahil ben makine ile alıyorum ancak benim kıl köklerim her zaman belli olur kolum bacağım (gizlinot: Çaresi varsa bilgilerinizi beklerim böyle tüyleri yolunmuş tavuk gibi duruyor ) o yüzden elim dümdüz çıkmıyor kökler nokta nokta görünüyor. Bunun dışında ellerim küçük parmaklarım kısa. Tırnaklarım çok güzeldi ancak ben ergenliğe yeni girerken elimde törpü hiç eksik olmadığı için bozdum. Ve bunların yanında engel olmaya çalışsam da tırnak kenarındaki derileri istemsiz soyuyorum.

  Yine de bakımım şöyle;

  Ellerimi sık sık alırım makine ile. Çünkü o kıllı görüntüyü sevmiyorum.

  Bolca el kremi sürerim zaten gün içinde sık sık.

  Tırnaklarımı uzatmayı sevmem o yüzden beyaz kısmı hafif görünecek şekilde ve düz bir biçimde kesiyorum ve bilinçli bir şekilde törpü geçiyorum üzerinden.

  Deri yolma işlemini eskiden daha çok yapardım şimdi çok çirkin durduğu için az çok engel oluyorum en azından sadece başparmakları yapıyorum hedefim hiç yapmamak.

  Sabuna dikkat ediyorum çünkü elimi çok kuruluyor mutlaka yıkadıktan sonra kremlerim.

  Çok bakımlı değiller ama bu şekilde toparlıyorum.

  2 mayıs 2018 11:09 2 mayıs 2018 11:13