sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (0)

1. Benim için bu kategoriye giren iki tane köpük var.

İlki malesef sadece almanya dm'lerde satılan ve 250 ml'si 1 € bile olmayan "balea Volumen Effekt Schaumfestiger" adındaki köpük. Bileydim sadece bir valize bunu depolar gelirdim, saçı kurutmaması, hacimin doruğuna vardırması, bukleleri mükemmel göstermesi, kokusu, fiyatı.. Her şeyiyle on numara köpük. Almanya'ya giden gelen olursa bir 10 kutu falan isteyeceğim, kendisi bir harika.

İkincisi ise tr'de de satılan (bkz: syoss curl control saç köpüğü) Balea kadar kendine aşık etmese de bence şu an piyasadaki en kaliteli köpüklerden birisi. Yine saça verdiği hacim, sertleştirmeme, buklelerin şeklini koruması vs. hepsi çok güzel. Ara ara yeni köpükler denesem de mutlaka elimde bulunduruyorum, çok seviyorum.

16 şubat 2017 21:42

2. Watsons'tan nefret etsem de watsons saç köpüğüne bayılıyordum fiyat performans açısından çok iyiydi.pembeli olanı (şuan kaç numara olduğunu hatırlamıyorum) en son 2 tane stok yapmıştım ve bitti :/ boykot olayını gurur meselesi yaptım köpük için bile gidip almayacağım,Isana turuncu şişedeki köpüğü de hiç beğenmedim dalgalı saçlarımı resmen söndürdü.taft markasının saç spreyini beğenmiyorum köpüğü hem vasat hem de iki üç kullanımdan sonra sıvılaştı.bir de syoss'a şans vereceğim...

20 mart 01:15 20 mart 11:54

3. Permalı ya da kendiliğinden kıvırcığa yakın saçlar için urban care pembe kapaklı olandır. bulunmadığında turuncu kapaklı olan da idare eder ama pembesi harika. Saçı kazık gibi yapmadan iyi şekillendirir, kalıntı da bırakmaz, misler gibi de kokar. Normalde saç bakım köpüğü ama şekil verme işlevi de var benim ince telli saçlarımda. Kalın telli saçları tam tutmayabilir, emin olamadım ama ince telli saçlara tavsiye edebilirim. Son bir senede altı yedi şişe bitirmişimdir. İndirimde stokladığım nadir ürünlerden biridir.

20 mart 01:31


4. benim için (gbkz: not your mother's) köpüğü idi. o markanın her şeyi vardı bende, hepsini de çok severek kullandım.

20 mart 16:13

5. en iyilerden biri olduğu konusunda iddiada bulunamayacağım ama hem oldukça iyi hem de uygun fiyatlı bir alternatif için isana'nın turuncu şişedeki saç köpüğü denemeye değer.

21 mart 00:26

6. dalgalıdan kıvırcığa dönük ve kuru saçlarıma en iyi gelen, şaşıracaksınız belki ama, akat gardi markasına ait (link: https://www.cosmetica.com.tr/tr/p-akat-gardi-sac-kopugu-extra-hold-200-ml-22789 şu) köpük. fiyatı da çok uygundu yanlış hatırlamıyorsam. banyodan sonra ıslak saçlarımı ellerimle açıp bu köpükten yeteri kadar uyguluyorum ve güzel bir sonuç alıyorum. kesinlike tavsiye ederim.

isana turuncu şişeli kıvırcık saç köpüğü bana iyi gelmedi. birkaç saat sonra buklelerim söndü ve saçlarım yapış yapış oldu. bu yüzden tavsiye etmiyorum.

morfose markasının milk therapy köpüğü mis gibi kokuyor ve saçlarımı ağırlaştırmadan şekillendiriyor. ona da bir şans verilebilir.

21 mart 15:57 21 mart 16:58

7. benim için (link: http://www.schwarzkopf.com.tr/tr/brands/hairstyling/got2b/twisted-bukle.html budur)

buklelerimi gerçek anlamda belirginleştiren tek köpük.

schwarzkopf kalp ben :)

21 mart 16:31


8. İsana'nın köpüklerini çok beğeniyorum. Saça kattığı hacim, yapışkan hissinin olmayışı beni kendisine bağlıyor.

23 nisan 13:22

9. Başlığı açan ve tam bir köpük manyağı olan biri olarak elimden geçmiş en iyi köpükleri şöyle bir yorumlamak istedim.

Saçlarım kıvırcık, kalın dalgalı, ince telli ve sönmeye meyilli. 

(gbkz:Schwarzkopf Got2b bukle belirginleştirici köpük): sanırım bunu 6 ya da 7.kez falan aldım. Şu an elimde bulunan en sevdiğim köpük. Saçları ağırlaştırmaması, hacim vermesi, sertleştirmemesi ve şeklini koruması on numara beş yıldız. Kokusu portakal bildiğimiz. Hoş bir kokusu var ancak saçta bir süre sonra yapay bir kokuya dönüşüyor. Onun dışında indirimde önceden 16 liraya alırken şu an kendisi indirimle 32 lira oldu. Kalbim çok kırık, elimdeki biterse napacağım bilmiyorum.

(gbkz:Syoss Curl control saç köpüğü): got2b'den önce baya severek bunu kullanıyordum. bukle belirginleştirmesi, şeklini koruması çok iyi ancak bu köpükle saçlarım bir iyi bir kötü benim. Saçları sertleştirmiyor kesinlikle ama bazen saçlarım daha evden çıkmadan kafama yapışmış olurken bazense 2 gün havada geziyor. Bir de bazen tiftik tiftik yapıyor saçımı anlamadım. Yine de güzel bir köpük. Kokusu da güzel. Yine indirimde 30 liraya ulaştı :( migrosta 16 liraya görmüşlüğüm var.

(gbkz:John frieda frizz ease bukle belirginleştirici köpük): başlarda bunu çok sevdim, özellikle kışın kardan yağmurdan nemlenip elektriklenen saçımı çok güzel yatıştırıyordu ancak kullandıkça bi garipleşti köpük. Bukle belirginleştirmesi muazzam, çok güzel de tutuyor saçı ancak hacim isteyenleri yarı yolda bırakır. Bu indirimde 45 küsür olmuş, hayatta almam gayrı ama güzel köpük hakkını yemeyelim.

(gbkz:Urban care style guide elastik curl bukle belirginleştici köpük) (pembe yazılı olan) : bu köpüğü de çok severek kullanıyorum. Hatta elimde devamlı dönen got2b ve urban care. Biri bittikçe öbürünü alıyorum. Bu got2b'ye göre biraz daha dokulu bir saç bırakıyor. Bukle belirginleştirmesi bence got2b'den bir tık daha iyi ancak hacim konusunda got2b alır. Şeklini korumak konusunda ikisini de eşit görüyorum. Hindistan cevizi kokuyor, kokusu çok güzel. Ancak bilin bakalım nolmuş ? İndirimde bu da 30 küsür olmuş.

Denediğim daha çok köpük oldu ancak şu an en sevdiklerim bunlar. Sıralamam gerekirse benim için:

got2b>urban care>syoss>john frieda

Ciğerimi söktün dolar.

2 ekim 15:04 2 ekim 20:00