sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (25)
 • medya (0)

1. Ya birlikte büyümüşlerdir ya da kadın gerçekten erkek kişisi tarafından beğenilmiyordur.

Üzgünüm, kızlar ama bunun dışında maalesef öyle bişey yok. Er kişilerinden duyduğum muhabbetler ve kişisel deneyimlerim sonucu erkekler karşı cinse sadece en yakın arkadaş gözüyle bakamıyor. Ha arkadaş olduğun kişisel menfaatin olduğu durumlar oluyor. Onunda dışında olmuyor.

Eşcinsel erkekleri tenzih ederim

23 mart 2017 19:16

2. böyle başlıklar gördüğümde şunu düşünüyorum, şimdi böyle bir başlığı arabistanda falan açtığını düşün, insanlar ne yazardı? peki şimdi de isviçrede falan açtığını düşün, insanlar ne yazardı? hangisine daha yakınız?

23 mart 2017 19:53

3. bilmem nesi olan kadın şeklinde açılan bir başlık daha. açık konuşayım öyle bir kadın modeli varsa ben de onlardan biriyim. evet en yakın arkadaşlarımdan biri uzun yıllardır bir erkek. iyi ki de öyle olmuş, öyle bir arkadaşa sahip olmaktan her zaman çok mutlu oldum, arkadaşlığımızdan da hep çok keyif aldım. ee ne oldu yani, şimdi bu benim bir erkek tarafından beğenilip sevilmediğimi mi gösteriyor, yoksa bizim sadece iyi birer arkadaş olduğumuzu mu? eyvah ki ne eyvah onun da sevgilisi var benim de. ne yani Şimdi potansiyel bir tehlike miyim ben onun için? al sana çok bilinmeyenli bir denklem..(gizlinot: swh )

erkekler de kadınlar gibi çok iyi bir arkadaş, altını kalınca çizmekte fayda görüyorum sadece 'arkadaş' olabiliyor tabii ki. her kadın-erkek arkadaşlığının farklı noktalara çekilmesi kadar saçma bir şey yok. Yakın arkadaşın, iyi bir arkadaşın cinsiyeti olmaz bana göre. İnsanları buna göre ayırmak ve onlar üzerinden çıkarımlar yapmak da bana tuhaf ve aynı zamanda da çok yanlış geliyor hele ki günümüzde.

23 mart 2017 20:20

4. tanım: en yakın arkadaşı kadın olan kadından hiç bir farkı olmayan kadın

23 mart 2017 21:26

5. Yaa biz de diyoruz ki neden erkek arkadaşlarımız var .. meğer beğenilmiyormuşuz süslüler ahsgdjsklgfd (gizlinot: :dd )

23 mart 2017 22:15

6. bütün gün dışarıda deli gibi koşturuyorsun, hayatta kalma mücadelesi veriyorsun, üretiyorsun, yazıyorsun, çiziyorsun sonra sözlüğe bi giriyorsun karşına çıkan ilk başlık bu işte bu yüzden sözlükten kopabileceğimi sanmıyorum dünyanın bir yerlerinde işsizce, güçsüzce, vasıfsızca oturup böyle genellemeler ve önermeler üreten insanlar var ve bu durum, beni yoran ama eğiten her şeye şükretmemi sağlıyor, karmam az buçuk iyiyse hep böyle insanları görüp öyle olmamak adına verdiğim mücadele sayesinde. neyse başlıktan çok da kopuk bi girdi olmasın tek sorum biseksüel insanlar ne oluyor en yakın arkadaş kadın da olsa erkek de olsa bu kişinin çirkin olduğu anlamına mı geliyor?

23 mart 2017 22:34

7. olmasa daha iyidir, en yakın arkadaş kurumu karşı cinsler için fazla yakın . kendi adıma hiç ikiyüzlülük yapamıcam. ben nasıl eşimin en iyi arkadaşının bir kadın olmasını istemiyorsam benim de erkek olmasın.

23 mart 2017 23:27 23 mart 2017 23:58

8. en yakin arkadasim erkek. resmen kardes gibi olduk. annem de cok sever. gelir bizde kalir, ben onun annesiyle babasiyla surekli iletisim halindeyim. nisanlim tanistirmisti bizi onun da cok yakin arkadasi. cogu kiz arkadasimdan da cok cok daha iyi. kiskanclik yok, arkadan konusup duyulmalar yok. benimle kozmetik alisverisine bile gelir sepet tasiyici olarak(gizlinot: swh ). kardes yani otesi var mi? daha nasil o gozle bakilir ki? bagmaz dusuncelerinizi arkadasligimizdan bari uzak tutun. bu arada yeri gelince insanlari yeterince modern olamamakla elestiren insanlarin arkadasligi cinsiyetcilikten hala arindiramamis olmasi, o guya kocaman ozguvenin arkasinda tukurukler sacarak cekirdek citleyen mahallenin gülü fadimenin ifsadir.

24 mart 2017 00:24 24 mart 2017 00:29

9. Çok istediğim şeydir. Aşırı da normal bir şeydir. Bu yaştan sonra iş hayatına atılınca acaba olur mu derim bilmiyorum. Bu zamana kadar olursa olurdu. Lise ve üniversitede erkek olan arkadaşlarım oldu. Çok iyi çocuklardı gerçekten. Kadınla erkek arkadaş olamaz yalanına inanmıyorum. Yeri geldi kız arkadaşlarına hediye tavsiyesi verdim yeri geldi ben anlattım tavsiye istedim. Ama hiçbiri benim en yakın arkadaşım değildi. Yakın arkadaş olmak bambaşka bir şey. Şu an yakın kız arkadaşım da yok mesela. O nedenle buna sahip olanlar kaybetmesinler.

Neden yakın erkek olan arkadaş güzeldir. Çünkü kompleksleri bir kadına göre daha azdır. Mesela istediğiniz kadar şaka yapın, hepsi demiyorum ama, birçoğu şaka kaldırır. Üstüne alınıp, günü gelince sizin bir açığınızı bulup, size alttan alttan laf sokmaz. Burada gereksizce erkekleri yüceltmek istemem. Kadını da yüceltmiyorum. Sadece erkekler ilişkilerinde daha rahatlar. Onları 5 ay arama sorma 5 ay sonra oo naber derler ama kadınlar olarak biz öyle miyiz? Bazen kız arkadaşlarımla iletişimlerimde yorulduğumu hissediyorum bu nedenle. Beni bu gereksiz kin gereksiz kıskançlık ama dışarıdan baksan can ciğer görünmek, bu maskeler yoruyor.

Kız arkadaşlarımla Saatlerce anlamsız şeyleri konuştuğum oldu ve genelde güzel vakit geçirdim. Onlar olsun. Ama Isterdim ki bir de erkek olan yakın arkadaşım olsun. Aramızda garip kıskançlıklar olmasın, yanındayken istediğimi söyleyebileyim, bana biraz akıl versin, ben biraz ona akıl vereyim, şu kız/erkek senin iyiliğini düşünmüyor desin...

24 mart 2017 11:44

10. Iyi bir dostun gelip geçici iliskilerden daha anlamli oldugunu düşünüyordur. Erkekleri sevgili olunabilecekler ve olunamayacaklar olarak sınıflandirmamistir. Velhasıl normal bir insandır.

24 mart 2017 12:17