sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (80)
  • medya (7)

  1. Görülmesi gereken kadındır. Sanırım Türkçe'nin tembelliği yüzünden ya da insanların, hala saç rengi ve ten rengi mi bu sıfata sahip olur bilinmiyor. Bu yüzden böyle bir belirsizlik var. Yabancı misal çözmüş olayı. Olive skin, brown, dark, fair skin vs. Her duruma özel anlatımı var. Adamlar tonu tarif ediyor.

  Ten olarak içlerinde bulunduğum insandır. Türkiye'de çoktur fakat nedense kendisi de esmer tenli bile olsa "kara" ve bunun gibi şeylerle aşağılama girişimi görülür. Neyin kafası anlamadım hala. Nasıl ezik bi milletiz çözemedim.

  19 ağustos 2014 02:31

  2. her başlıkta yazdım dolgun yuvarlak hatlı kadın ve esmer kadın beğendiğimi, duymayan kalmadı artık. ben çok olduğunu düşünmüyorum türkiye de bence türkiye de buğday ten daha sık rastlanılır bir şey, öyle yanık yanık duran tam esmer insan daha nadir sanki.ya da benim yaşadığım yerle alakalı olabilir bu tespitim.

  güzel kadındır, seksi kadındır, çekici kadındır, makyaj yakışır, makyajsız da güzel olabilen kadındır.

  ayrıca ben de anlayamıyorum türkiye'deki esmerlik durumunu. beyaz tenliyim (fondöten de ivory rengi genelde) ancak koyu kahve saçlı ve simsiyaaaahhh kaşlıyım. soranlara esmerim diyorum, herkes de beni esmer biliyor. haa şu açıklamayla esmer ama beyaz tenli dipnot gibi ne komik dimi :D:D

  son günlerde rouccutane sağolsun beyazlıktan kurtuldum ben de esmer buğday arası bir şey oldum, iyi yanları da yok değil şu meretin.:D yalnız benim esmerlik çirkin bir esmerlik oldu çünkü esmer sarı yeşil mor ve kırmızı renklerini bölgesel olarak karıştırın işte benim şu anki halim :D:D

  19 ağustos 2014 02:43

  3. ülkemizde sarışın insanlara göre daha dezavantajlıdır.

  mesela sarışın mavi gözlü bir türk kızı itici , anlamsız ve soğuk bir ifadeye sahip olsa bile etrafındaki insanlar tarafından çok güzel diye diye büyütülüp, bir yaşa geldikten sonra sırf sarışın olduğu için etrafında onu pohpohlayan ve farklı hissettiren erkekler olacaktır.

  -oğlum kız çok güzel lan sarışın renkli gözlü, balık etli...

  +oooo!!!!

  ama türkiye'de esmer bir kızın (buğday tenli, koyu renk saçlılar da bu grupta) güzel olarak algılanması için önce yüz hatlarının ortalamanın üstünde fark edilir seviyede olması + vücudunun da güzel olması gerekir.

  -işte balık etli esmer bir kız (gbkz: ama) yüzü çok güzel.

  +hımm

  işte o "ama" kelimesini farkında olmadan hepimiz kullanıyoruz.

  "koyu esmer ama güzel" , ifadesini sık duyarken "sarışın ama güzel" lafını hiç mi hiç duymayız güzel ülkemizde. sonra gelsin röfleler gitsin dip boyaları...

  3 nisan 2015 22:00 3 nisan 2015 22:00

  4. şeftali tonlarında bir allık ve bronz göz makyajı ile harika görünen kadın

  3 nisan 2015 23:21

  5. eğer esmerden kasıt saç rengiyse saçı kömür teni beyazsa efsanedir

  4 nisan 2015 00:34

  6. bir erkek arkadaşım (gizlinot: sevgilim değil ) sarışın kadına dikkat çeker ama esmer kadın hasta eder demişti.

  çevremdeki çoğu erkeği gözlemlediğimde de; sarışın kadınlar -iskandinavlardan bahsetmiyorum onlar çok başka bişey- girdikleri her yerde kendilerine baktırıyorlar evet, ama esmerler onlara daha çekici ve daha gizemli geliyor.

  not: sarıya dönük bir kumralım.

  4 nisan 2015 01:05

  7. Fiziksel güzellik yüzdeki altın oranla, vücuttaki oranla ve ölçülerle ilgili bir şeydir. Bir insan sırf esmer ya da sırf sarışın diye daha güzel olamaz yani. Esmerlerin de sarışınların da çok güzelleri de var, fazla güzel olmayanları da. :) Tanıdığım hemen hemen bütün esmer kadınlar sahiden güzeller, bana mı öyle denk geldi bilmiyorum. Saçlarını sarıya ya da kızıla boyatmasınlar ama. (çünkü doğal kızıllar da doğal sarışınlar da beyaz tenlidir bu yüzden esmer tende bu renk saçlar çok çiğ duruyor.) Zaten muhteşem siyah ya da kestane rengi saçlarla arz-ı endam etmek varken neden farklı görünmeye çalışırlar anlamıyorum. Saç boyası da, makyaj da, kılık kıyafet de mevcutta olan güzelliği ortaya çıkarıyorsa işe yarıyor, bozuyorsa hiçbirinin değeri yok.

  7 ocak 2016 01:15

  8. saçlarım koyu ama beyaz tenliyim, sanırım esmer kadın grubuna girmiyorum. ama ben esmer tenli kadınları çok seksi ve egzotik buluyorum açıkçası. yazın bronzlaşınca kendimin çok hoşuna gidiyorum mesela bu nasıl bir cümleyse. her uzvum daha güzel gözüküyor sanki bronzken. çok güzel ya bence, çukulata gibi. şarkısı bile var "derdime derman işte (link: https://www.youtube.com/watch?v=CCcV3E2-2Ag çokolat kız)" diye. (ybkz: swh)

  7 ocak 2016 02:04

  9. Nc25 im, esmerim, 44 beden değirmen tekeri gibi popom var, kıllarım yüzünden bir elimde lumea ile geziyorum. Yine de güzelim, bakıyorum kendime ciddi ciddi güzelim. Kendime göre bu yargım, çünkü seviyorum kendimi. Bir sarışının bir esmerin ya da kızılın sevebileceği gibi. Herkese komplekssiz ve baskalarini yerin dibine sokmadan kendiyle mutlu olabilecegi günler dilerim efendim.

  Edit: işte bunlar hep sansür.

  7 ocak 2016 12:18 7 ocak 2016 21:40

  10. belki kendim de esmer olduğumdan mütevellit (koyu kestane saç, açık-orta buğday ten, ela göz) her zaman çok daha samimi daha güzel gelmişlerdir bana. kadını da erkeği de. değil türkiye, dünya güzellik yarışmasına gönderilen adaylar dahi hep esmer kadınlardır. iskandinav ülkelerinden yarışmaya katılanlar bile ya ortadoğu asıllılar oluyor ya da artık saf iskandinav olarak en koyu tondaki sarışın-kumral. ben kendime çok fazla insan içinde filan güzelim vs diyemem utanırım, doğru d abulmam ama ben kendimi beğeniyorum ne bileyim, çeşitli yabancı ülkelerde bulunduğum sürelerde de (özellikle almanya, danimarka) esmer kızlara milletin dibinin düştüğünü gözlemledim. nasıl ki buraya gelen sarışın erasmus kızlar filan baya popi yaratıyor orda da bana erkekler dünyanın en güzel en tutkulu kadınıymışım gibi davranırdı ahahha. algısal bir şey yani aslında.

  örneğin kırmızı ruj esmerde de güzel duruyor sarışında da. ama farklı duruyor. ben yine esmere daha çok yakıştırıyorum ten rengi ayırt etmeksizin. yine dore, bakır tonlarında makyaj da epey yakışıyor. hele kırmızı elbiseleri, beyaz elbiseleri en çok esmer kadın iyi taşıyor.

  7 ocak 2016 12:31 7 ocak 2016 12:31