yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (293)
  • medya (5)

  1.

  2a-1 dalgalı düz arası saçlara sahibim. ama hiçbir zaman pırasa düzlüğünde değiller.

  en büyük püf noktası dimdik karşıya bakıyorken kesilecek saç tutamını aşağıya doğru gerip tuttuğunuz yerinden 90 derece ileriye çevirip öyle kesmektir. sağ ve sol taraf farklı boyutta kesmezsiniz böylece. onun dışında 90 derece çevirirken saçlar elinizden kayarsa arkalar elinizden alta kayar. önde kalan tutamları kısa arkadakileri uzun kesmiş olursunuz.

  yeni başlarken çekiniyorsanız saçınızı ikiye ayırıp iki yandan tokayla toplayarak da kesebilirsiniz. youtube'da videoları mevcuttur.

  ya ben şöyle bir kat atayım falan derdinde değilseniz rossmann'daki uygun fiyatlı for your beauty saç makası işinizi görür.

  2 kasım 2015 17:38

  2. Ben liseye, kız kardeşim ortaokula gidiyordu. Tutturdu abla kuaföre gidelim, bana kahkül kestirelim diye. Ben de artist artist "ne gerek var yaa gel ben keserim" dedim. Neyse aldım makası elime, kızın saçının ön kısımlarını taradım, elimle çekerek tutuyorum, dikkatlice kesmeye başladım. Tam "ayy çok gü..........." diyecektim ki elimde tuttuğum saçı bıraktığım an yukarı doğru çekildi ve tam olarak (link: https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSBekd7FEsK3Tiog0fU-7DhQHSvOdsJCNf6hK4ctZxd1vH8AAq5jA şu) şekli aldi. Tabii kızcağız aynaya baktığı an ağlaya ağlaya benimle kavga etti. Çıt sesimi çıkaramadım tabi, ya ama bebeğim çok güzel oldu desem de inanmadı, kim inanır ki, aynadaki görüntü resmen kınalı yapıncak..

  Neyse o saç uzayana kadar benimle konuşmadı, hala hatırladıkça bana sinir olur :)

  Aslında bu olay (gbkz: süslülerin salaklıkları)nın da konusu olabilirdi..(gizlinot: swh)

  2 kasım 2015 19:41 2 kasım 2015 19:45

  3. kendimi bildim bileli kahkülüm var aklım erdikçe alnımın tamamını kapatmaktan vazgeçip yandan ayırımlı kullanıyorum ama çok hızlı uzuyorlar, 25 senelik ahir ömrümde bunları güzel kavisli kesen bir kuaförle henüz rastlaşamadığımız için bende kendim kesiyorum. öyle özel bir makasım falan yok. kuaförlerin kullandığı ucu jilet olan nesneden ilham alarak bayanlara özel tek kullanımlık tıraş bıçaklarının ön kısmındaki plastik korumayı kırıp jilet kısmını açıkta bırakıyorum.ilk kullanımı olduğu için keskinliği fevkalade zaten. ıslatıp ince bir tarakla parmaklarımın arasına alıp tek hamlede kesebiliyorum. ve bu kavisi kuaförler neden yapamıyor bilemiyorum.

  dikkat edilmesi gereken nokta o jiletin keskinliği. eğer ucu biraz olsun körleşmişse saç uçlarınız semsert oluyor

  2 kasım 2015 20:10 2 kasım 2015 22:05


  4. lisedeyken perçemlerimi kendim kısaltmak istedim aldım makası çok da güzel oldu derken aklıma nerden estiyse favorilere takıldım bunlar da uysun perçemin akışına diye deli gibi vurdum makası sanki ömrü billah perçemli kalacağım ne zor uzamıştı ya kulağımın arkasına sıkıştırmaya çalıştıkça tekrardan öne atıyordu kendini. ayy efkarlandım düşününce..

  2 kasım 2015 20:35

  5. creaclip adlı aparatla kolaylaşan şey. ucuzlarını aliexpresste bulabilirsiniz.

  (link: http://i18.photobucket.com/albums/b123/limboleo/Blog/CREACLIP-3.jpg şöyle ki)

  2 kasım 2015 21:35

  6. 3. sınıfa giderken kendi kendime yaptığım çılgınca eylem. o zamanlar nasıl özendiysem bilmiyorum, kahkülüm olsun diye yanıp tutuşuyorum. anneme söyledim bekle dedi o da ama sabredemiyorum. gidip gelip etrafında dolaşıp saçımı kesmesini söylüyorum o da kendi işlerini yapıyor filan erteleyip duruyor beni. neyse ben gittim banyoya saçımı ayırdım kestim. tabiki hem yamuk hem de anlım kabak gibi açık. moralim bozuldu sinirlendim kendi kendime ve o tutamı makasla kökünden kestim. bu kadarını kaç çocuk yapmıştır bilmiyorum. nasıl bir mantıkla yaptım hatırlamıyorum. okul dönemiydi ve ben o seneyi o kadar zor geçirdim ki anlatamam, kabustan da öteydi. yaptığım salaklığın misliyle cezasını çektim çok şükür (gizlinot: ahaha) sonuç itibariyle bir daha kendi kendime yapmayacağım saç kesme eylemi :)

  9 kasım 2015 12:43

  7. 1 sene önce yaptım hala da aynı saçla devam ediyorum. Sağ taraf çok azcık daha uzun gibi ama ben farkediyorum bunu sadece. Becerikliyseniz tek hamlede yapmaya çalışın derim. Kuaföre gidip hem çok fazla kısaltıp hem para vermektense evde kesmek iyidir bence.

  9 kasım 2015 15:04


  8. Benim de dün duştan çıktıktan sonra nemli saçıma bildiğiniz kırtasiye makasıyla uyguladığım işlem. Saçlarım kıvırcık olduğu ve çok absürt kesmedikçe belli olmayacağını düşündüğüm için uçlarından 2 parmak kestim gitti.

  Kuaföre gitsem küt kesilmiş bir saçla çıkardım kesin. Tekrar aynı boya gelmesi de 10 yıl sürerdi. Kıvırcık saç uzamıyor zira :( (gizlinot: benimki uzamıyor en azından ) (gizlinot: uzamayan saç yapmışlar )

  10 kasım 2015 03:26 10 kasım 2015 03:28

  9. bir kere yaptıktan sonra bende alışkanlık haline gelen eylem. saçlarım seyrek ve ince telli olduğu için kesmesi kolay ve kısa sürüyor, bazen banyoya el yıkamak için girip 5cm uçlardan alma işlemini de aradan çıkarıyorum. evet yamuk oluyor evet kuaförde 'kim kesti saçlarını ?' sorusunu soruyorlar ama nothing is perfect :)

  10 kasım 2015 06:29

  10. geçen haftasonu kuaförüm şehirdışında olduğundan ve canım macerayı hiç çekmediğinden (gizlinot: o yeah kuaförler kuaförlerimiz) yaptığım eylem. sırtımın yarısına gelen saçlarımı 'lob' kesim yaptım, çoğunluk jilet kullandım. kat falan da kestim :p beğendi herkes, bakalım çarşamba günü de omuz hizasına kısaltmayı düşünüyorum eki eki

  22 kasım 2015 22:37 22 kasım 2015 22:37