sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (20)
 • medya (0)

1. yurdum kadınının oldukça sık kullandığı bir replik.

genellikle 'bakirelik' kavramını fazla önemsedikleri için ille de meşrulaştırılmış seks isterler. neler kaçırdıklarını anlatarak uyandırmak lazım gelir.

7 nisan 2015 18:54

2. "Ben istemezsem, evlensem de olmaz !" diye kendimce değiştirdiğim absurd söz kalıbı.

7 nisan 2015 19:03 7 nisan 2015 19:04

3. Katılmadığım görüş ama sonuçta bir görüş ve herkesin cinsel hayatı kendisini ilgilendirdiğinden evlenmeden cinsel ilişkiye girmeyen kadınlarin bu seçimine de saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. herkesin doğrusu kendine.

7 nisan 2015 19:37

4. Herkese gore degisir tabii oldukca kisisel bir tercih. Ne yapani ayiplamak ne de yapmayani zorlamak dogru degil.Ama bakirelik konusuna fazlaca takildigindan daha baska yollarla iliskiye girenler de var. Bu da bir tercihtir yine de bazi saglik sorunlarina yol acabilecek iliskilere girmektense hic girmemek daha iyi.

7 nisan 2015 19:46 7 nisan 2015 19:47

5. Özellikle bakireliğin çok önemsendiği hatta kutsallaştırıldığı toplumlarda kadınların, kendini garantiye (!) (gizlinot: nasıl bir garantiyse bu) (nasıl ki evlilik diye bir kavram varsa, boşanmak diye bir kavram da var) almak için kendileriyle cinsellik yaşamak isteyen erkeklere söyledikleri söz öbeği. herkesin kukusu kendine tabi isteyen istediği gibi kullanır -veya kullanmaz-. Yalnız şu da bir gerçek ki, seks doğaldır ama evlilik yapaydır. Yani sonradan eklenmiştir topluma, ama cinsellik insanın var oluşuyla başlar. Bir de örnek vereyim yakın bir erkek arkadaşım, 26 27 yaşlarında, 2,5 senedir nişanlı, 24 yaşında bakire bir nişanlısı var (arkadaşımdan önce öpüşmemiş bile) kız evlenmeden olmaz diyor, arkadaşım da en geç 15 günde bir "ivy çok fenayım dayanamıyorum" der, sonra da çalıştığı iş yerinden birileriyle yatar arada. Anlatır bana Pişmanım ama dayanamadım diye. Bu tabi ki yaptığını haklı çıkarmaz neticede bilerek alıyorsun kızı, ama evlenmeden olmaz diyenler yarın öbür gün başlarına gelirse de şaşırmasınlar derim (erkeği tutmak için az da olsa bir şey yapın anlamında değil bu söylediğim, sadece, cinselliği eğer sizle yaşayamıyorsa başka yerlerden karşılıyor başka biriyle yaşıyor olabilir dikkat edin diyorum) herkese mutlu cinsellikler bol orgazmlı çok zevkli seksler diliyorum efendim.

8 nisan 2015 13:43

6. cevap:sen bilirsin.

Genellikle kadının kendisi istemediği için değil,toplum baskısından, kuvvetle muhtemel ailesinden, o erkekle olur da ayrılırlarsa bakire olmayışını diğer bir erkeğe kabul ettiremeyip bir daha kimseyle birlikte olamayacağından korktuğundan dolayı söylenen söz. Böyle böyle kocasıyla dahi cinselliği rahatça konuşamayan, kendi isteklerini dile getiremeyen, kocası tatmin oluncaya kadar tatmin olan kadınlar yaratıyor toplum.

8 nisan 2015 15:12

7. herkesin popisi kendine tabiki, lakin aklıma sex and the city'deki samanthanın güzide bir lafını getiren bir durum bu:

"honey, before you buy the car, you take it for a test drive."

dediğim gibi bu benim düşüncem, herkesin fikri kendine.

8 nisan 2015 19:34

8. ne zaman evlenceksiniz sorusuna yakındı diyorsun ama herkes sanıyoki erkek kaçıyor evliliktenç halbuki baba kızı vermiyo ki kolayca acaba her baba mi zorluk çıkarıyo yoksa biz mi en zor durumdayız?

6 mayıs 2015 15:14

9. boşanmak 0.o

yani evlenmeden olmayacak/olamayacak tek şey boşanmak bence, boşanmak için önce evlenmek lazım gelir değil mi.. yandı devreler

(gizlinot: şu devirde bak hala)

24 ekim 2016 14:50

10. (link: https://www.suslusozluk.com/erkek-sevdi%C4%9Fi-kad%C4%B1nla-yatmaz?i=643243 erkek sevdiği kadınla yatmaz) başlığından hareketle bu konuda da bir şeyler yazmak istedim. bir insanın evlenmeden karşısındakiyle cinsellik yaşamaması kendi tercihidir tamamen, lakin şöyle de bir durum var; evlendikten sonra eşlerden biri diğerinin asla kabul etmeyeceği bazı cinsel isteklerde bulunabiliyor. sonuçta iki tarafta haklı oluyor. çünkü biri istemediği bir şeyi yapmak zorunda kesinlikle değilken diğerinin de cinselliği mutlu olabileceği şekilde yaşaması en doğal hakkı. o yüzden evlenmeden önce en azından istekler, beklentiler açık şekilde konuşulmalı diye düşünüyorum. bu sebeple biten çok evlilik var çünkü.

bir diğer konuda kadının cinsellik yaşamaya hakkı yokmuş gibi bakılması, ayıplanması bu sebeple istenmemesi. kadının cinselliği, erkeğe bir ödül veya kadının kullanılması şeklinde değerlendiriliyor. modern gözükmesine rağmen bu düşüncede olan fazlasıyla kadın-erkek var, çünkü küçük yaştan itibaren çevre tarafından bu düşüncelerin empoze edilmesi söz konusu. iki tarafında isteğiyle gerçekleşen ve mutlu olunacak bir şeyden rahatsız olmak hiç akıl karı değil halbuki. isteyen tabi cinsellik yaşamaz evlenmeden. fakat bunu "kadın için de erkek için de doğru bulmamak" kimseye kalmış değil. Bana göre normal olan, çiftlerin her konuda uyumlu olduğunu görmeleri sonucu evlilik yapmaları zaten. dini konularla ilgili düşünceler de herkesin kendi sorumluluğundadır. her konuda olduğu gibi bu konuda da kimse sormadan, insanlara bir şeylerin dikte edilmeye çalışılması fazlasıyla irite ediyor beni.

Edit: niçin yazdığım girdilerden birini sürekli biri üzerine alınmak zorunda anlamıyorum. Ayrıca kimse hiç kimse için herhangi bir şeyi "doğru bulmuyorum" diyemez zaten bu yalnızca kendisini alakadar ediyorsa. "Kendim için doğru bulmuyorum" denebilir yalnızca. Bunu tartışmam bile. Burası herkesin kendisini ifade edebildiği bir alan o yüzden düşüncelerimi yazıyorum. Aydın olmaya değil insan gibi düşünmeye çalışıyorum sadece. Keşke herkes yapabilse.

Edit 2: ben cinselliği ikisi içinde doğru buluyorum demedim asla. En azından problem çıkmaması için konular konuşulmalı diye düşünüyorum dedim. Konuşmak ile cinselliği aynı kefeye koyuyorsanız şaşırmam zaten de aksi doğru değildir yine demedim. Kişisel konularda genel yargılarda bulunmak içi boş insanların işidir zaten. Okuduğunu anlamayan cahil insanlara laf anlatmak boş olduğu gibi. Genelleme yapmadım yapmam da asla bu tip konularda. gözlerinizle okumanızı tavsiye ederim. Kimin kimin beyni ile yazdığını tahmin etmek zor olmuyor bu devirde zaten.

9 eylül 2017 23:12 10 eylül 2017 01:31