yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

  1. Evlenmeden sevişmem anlamına gelir. Ama bazı şeyler evlendikten sonra da yapılmamalıdır. Mesela ben evlendikten sonra da "s" kelimesini kullanmam, hızlıca yapar çıkarım.

  S kelimesi dedim, yani "f word". Çünkü burası kadınlar kulübü değil, biz daha modern ve bilgiliyiz ;))))

  7 nisan 2015 19:00

  2. "Ben istemezsem, evlensem de olmaz !" diye kendimce değiştirdiğim absurd söz kalıbı.

  7 nisan 2015 19:03 7 nisan 2015 19:04

  3. Katılmadığım görüş ama sonuçta bir görüş ve herkesin cinsel hayatı kendisini ilgilendirdiğinden evlenmeden cinsel ilişkiye girmeyen kadınlarin bu seçimine de saygı gösterilmesi gerektiğini düşünüyorum. herkesin doğrusu kendine.

  7 nisan 2015 19:37


  4. Herkese gore degisir tabii oldukca kisisel bir tercih. Ne yapani ayiplamak ne de yapmayani zorlamak dogru degil.Ama bakirelik konusuna fazlaca takildigindan daha baska yollarla iliskiye girenler de var. Bu da bir tercihtir yine de bazi saglik sorunlarina yol acabilecek iliskilere girmektense hic girmemek daha iyi.

  7 nisan 2015 19:46 7 nisan 2015 19:47

  5. Özellikle bakireliğin çok önemsendiği hatta kutsallaştırıldığı toplumlarda kadınların, kendini garantiye (!) (gizlinot: nasıl bir garantiyse bu) (nasıl ki evlilik diye bir kavram varsa, boşanmak diye bir kavram da var) almak için kendileriyle cinsellik yaşamak isteyen erkeklere söyledikleri söz öbeği. herkesin kukusu kendine tabi isteyen istediği gibi kullanır -veya kullanmaz-. Yalnız şu da bir gerçek ki, seks doğaldır ama evlilik yapaydır. Yani sonradan eklenmiştir topluma, ama cinsellik insanın var oluşuyla başlar. Bir de örnek vereyim yakın bir erkek arkadaşım, 26 27 yaşlarında, 2,5 senedir nişanlı, 24 yaşında bakire bir nişanlısı var (arkadaşımdan önce öpüşmemiş bile) kız evlenmeden olmaz diyor, arkadaşım da en geç 15 günde bir "ivy çok fenayım dayanamıyorum" der, sonra da çalıştığı iş yerinden birileriyle yatar arada. Anlatır bana Pişmanım ama dayanamadım diye. Bu tabi ki yaptığını haklı çıkarmaz neticede bilerek alıyorsun kızı, ama evlenmeden olmaz diyenler yarın öbür gün başlarına gelirse de şaşırmasınlar derim (erkeği tutmak için az da olsa bir şey yapın anlamında değil bu söylediğim, sadece, cinselliği eğer sizle yaşayamıyorsa başka yerlerden karşılıyor başka biriyle yaşıyor olabilir dikkat edin diyorum) herkese mutlu cinsellikler bol orgazmlı çok zevkli seksler diliyorum efendim.

  8 nisan 2015 13:43

  6. cevap:sen bilirsin.

  Genellikle kadının kendisi istemediği için değil,toplum baskısından, kuvvetle muhtemel ailesinden, o erkekle olur da ayrılırlarsa bakire olmayışını diğer bir erkeğe kabul ettiremeyip bir daha kimseyle birlikte olamayacağından korktuğundan dolayı söylenen söz. Böyle böyle kocasıyla dahi cinselliği rahatça konuşamayan, kendi isteklerini dile getiremeyen, kocası tatmin oluncaya kadar tatmin olan kadınlar yaratıyor toplum.

  8 nisan 2015 15:12

  7. ne zaman evlenceksiniz sorusuna yakındı diyorsun ama herkes sanıyoki erkek kaçıyor evliliktenç halbuki baba kızı vermiyo ki kolayca acaba her baba mi zorluk çıkarıyo yoksa biz mi en zor durumdayız?

  6 mayıs 2015 15:14


  8. boşanmak 0.o

  yani evlenmeden olmayacak/olamayacak tek şey boşanmak bence, boşanmak için önce evlenmek lazım gelir değil mi.. yandı devreler

  (gizlinot: şu devirde bak hala)

  24 ekim 2016 14:50

  9. (link: https://www.suslusozluk.com/erkek-sevdi%C4%9Fi-kad%C4%B1nla-yatmaz?i=643243 erkek sevdiği kadınla yatmaz) başlığından hareketle bu konuda da bir şeyler yazmak istedim. bir insanın evlenmeden karşısındakiyle cinsellik yaşamaması kendi tercihidir tamamen, lakin şöyle de bir durum var; evlendikten sonra eşlerden biri diğerinin asla kabul etmeyeceği bazı cinsel isteklerde bulunabiliyor. sonuçta iki tarafta haklı oluyor. çünkü biri istemediği bir şeyi yapmak zorunda kesinlikle değilken diğerinin de cinselliği mutlu olabileceği şekilde yaşaması en doğal hakkı. o yüzden evlenmeden önce en azından istekler, beklentiler açık şekilde konuşulmalı diye düşünüyorum. bu sebeple biten çok evlilik var çünkü.

  bir diğer konuda kadının cinsellik yaşamaya hakkı yokmuş gibi bakılması, ayıplanması bu sebeple istenmemesi. kadının cinselliği, erkeğe bir ödül veya kadının kullanılması şeklinde değerlendiriliyor. modern gözükmesine rağmen bu düşüncede olan fazlasıyla kadın-erkek var, çünkü küçük yaştan itibaren çevre tarafından bu düşüncelerin empoze edilmesi söz konusu. iki tarafında isteğiyle gerçekleşen ve mutlu olunacak bir şeyden rahatsız olmak hiç akıl karı değil halbuki. isteyen tabi cinsellik yaşamaz evlenmeden. fakat bunu "kadın için de erkek için de doğru bulmamak" kimseye kalmış değil. Bana göre normal olan, çiftlerin her konuda uyumlu olduğunu görmeleri sonucu evlilik yapmaları zaten. dini konularla ilgili düşünceler de herkesin kendi sorumluluğundadır. her konuda olduğu gibi bu konuda da kimse sormadan, insanlara bir şeylerin dikte edilmeye çalışılması fazlasıyla irite ediyor beni.

  Edit: niçin yazdığım girdilerden birini sürekli biri üzerine alınmak zorunda anlamıyorum. Ayrıca kimse hiç kimse için herhangi bir şeyi "doğru bulmuyorum" diyemez zaten bu yalnızca kendisini alakadar ediyorsa. "Kendim için doğru bulmuyorum" denebilir yalnızca. Bunu tartışmam bile. Burası herkesin kendisini ifade edebildiği bir alan o yüzden düşüncelerimi yazıyorum. Aydın olmaya değil insan gibi düşünmeye çalışıyorum sadece. Keşke herkes yapabilse.

  Edit 2: ben cinselliği ikisi içinde doğru buluyorum demedim asla. En azından problem çıkmaması için konular konuşulmalı diye düşünüyorum dedim. Konuşmak ile cinselliği aynı kefeye koyuyorsanız şaşırmam zaten de aksi doğru değildir yine demedim. Kişisel konularda genel yargılarda bulunmak içi boş insanların işidir zaten. Okuduğunu anlamayan cahil insanlara laf anlatmak boş olduğu gibi. Genelleme yapmadım yapmam da asla bu tip konularda. gözlerinizle okumanızı tavsiye ederim. Kimin kimin beyni ile yazdığını tahmin etmek zor olmuyor bu devirde zaten.

  9 eylül 2017 23:12 10 eylül 2017 01:31

  10. Madem buna da belirteyim.

  Evlilik öncesi cinsel ilişkiyi iki taraf için de doğru bulmuyorum. Ve doğru bulanları irite edici de bulmuyorum. Modern görünümlü olup da başkasının fikrini abuk sabuk yerlere çekenler ne olacak peki sözlük? Bunun ne modernlik ne de yozlukla hiçbir alakası yok. Aydın olmak sevdiğiyle yatıp yatmamak kriterleri ile ölçülecekse yandik.

  Herkes herkesin fikrine saygı duymak zorunda malesef.

  Not: kadın ve erkek için dogru bulmuyorum demek kimseye kalmamışsa; ikisi için de doğru buluyorum demek kimlere kalmış o zaman!

  İnsanlar birilerinin fikri üzerine yorum yaptıkları zaman mecburen karşı tarafa cevap verme hakkı doğuyor. Ekstradan insan olan saygı gösterir ; ancak malesef ki genelleme yapacağım; ama bu konuda tırnak içinde aydın düşünenler karsit düşünceye karsi daha toleranssiz. Ben kendim için doğru bulmuyorsam sizler de kendiniz için doğru bulun o zaman ve milyonlarca modern görünümlü olup bekareti önemseyen kız safsatalari/elestirileri yapmayın lütfen. Burada herkes kendi fikrini yazıyor. Ben anneannemin beyniyle yazmıyorum bunlari. Hayır onun beynini ödünç almadım.

  Sözde Aydınlara güzelleme1:

  Sanırım insanlar tikirdamayi doluluk saniyor. Ancak kimlerin tikirdagini çok iyi biliyoruz. Gözleri ile okuma tavsiyesi çok guzel; ama insan kendisi uygulamiyorsa başkalarına verdiği tavsiyeler boş lakirti. Tıpkı diğer yazılanlar gibi.

  Anneannecigim en azından görmüş geçirmiş birinin beyni ile yazıyorum. Ergenlikten yeni çıkmis 0 km bir beyinle değil.

  9 eylül 2017 23:33 10 eylül 2017 01:18