yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (1)

  1. vegan bir ürün.içerisinde okaliptus,misvak,nane içeriyor.sls,florur,titanium dioxide,florur içermiyor.1 aydır kullanıyorum verdigi beyazlıktan memnunum.

  29 haziran 2018 12:53

  2. avrupa vegan ve vejetaryenler birliği tarafından verilen v-label sertifikasına sahip bitkisel içerikli diş macunu.

  içeriği şu şekilde:

  aqua, sorbitol, hydrated silica glycerin, xylitol, polysorbate 20, cocamidoproply betaine, disodium, phosphate, aroma, xanthan gum, menthol, thymol, stevia rebaudiana extract, mentha piperita oil, eucalyptus globulus leaf oil, salvadora persica bark / root extract, phenylpropanol, caprylyl glycol, propanediol, tocopherol.

  kutu üzerindeki açıklamalar da aşağıdaki gibi yazılmış:

  - diş minesine zarar vermeden temizler ve dişinizin doğal beyazlığını korur.

  - içeriğindeki misvak özü ile diş ve diş etlerinizi güçlenmesine yardımcı olur.

  - okaliptüs özleri ile çürüklere, plaklara ve diş enfeksiyonlarına karşı savaş açar.

  - formülündeki doğal nane yağı ve mentol ile gün boyu ferah kalmanızı sağlar.

  - şeker ve/veya yapay tatlandırıcı içermez! %100 bitkisel stevia kullanılmıştır.

  - sls, florür, paraben, titanium dioxide, gluten, şeker ve renklendirici içermez!

  yaklaşık iki haftadır kullanıyorum. dişlerim oldukça hassas olmasına rağmen bu iki haftada hiçbir rahatsızlık hissetmedim. tam tersi diş etlerimi rahatlattı diyebilirim. aşındırmaya karşı etkisi indiana'da therametric technologies inc. labratuvarlarında test edilmiş ve ada ve iso tarafından belirlenen limitlere göre aşındırma yapmadığı onaylanmış. ben en yumuşak kıllı diş fırçasıyla kullanıyorum ve bu iki haftada dişlerimde herhangi bir aşınma ya da hassaslık belirtisi görmedim. dediğim gibi sızlama sorunum da olmadı. daha uzun kullanımlarda bu durum değişir mi bilemiyorum, değişirse mutlaka belirtirim.

  renklendirici içermediği için beyazımsı, grimsi, açık-miskavımsı (gizlinot: swh) bir rengi var. kokusu bence tam kararında, ne çok keskin ne çok belirsiz ve oldukça ferah. misvak misvak kokuyor ama rahatsız edici değil, nane yağı ve okaliptüs yağı kokuları ile dengeleniyor.

  ben 'beyazlatma' gibi bir etkisini göremedim, zaten böyle bir söz vermiyor. ancak çok fazla kahve ve çay içen birisi olarak dişlerimin kendi rengini daha uzun süre koruyor gibi geldi bana.

  fiyatı (link: http://www.eyupsabrituncer.com/dogal-misvak-ozlu-dis-macunu-750-ml-f kendi internet sitelerinde) 13,50 tl olarak verilmiş. umarım zamlardan etkilenmez.

  hayvanlar üzerinde deney yapmaması, içeriğinin diğer diş macunlarına kıyasla temiz olması ve dişlerime beklemediğim kadar iyi gelmesi nedeniyle bu zamana kadar en sevdiğim diş macunu oldu. şimdilik başka bir diş macunu kullanmayı düşünmüyorum.

  ilgili medya:
  1
  20 eylül 2018 21:39

  3. kullandığım diğer macunlar adeta dilimi soyuyor gibi hissediyorum. bu macun hem hassas, hem dişlerimin beyazlığını gün boyu korudu hem de içeriği temiz. dişleri de güzel temizliyor, çok beğendim. hem de yerli marka bundan sonra hep bunu alacağım sanırım.

  21 eylül 2018 09:37


  4. Doğal içerikli diye aldığım, tadı berbat, temizlemesi normal ama dişlerde sararma ve hassasiyet yaratan diş macunu. Normalde beyaz olan diş tonum bunu kullandığım süre içinde değişti, dişleri boyadığını düşünmeye başladım. Ayrıca soğuk hassasiyeti yaptı, dişlerimi fırçaladıktan sonra serin hava bile sızıya sebep oluyor. Bir ay kadar şans verdim ama maalesef olmadı.

  22 aralık 2018 21:24

  5. İlk kullandığımda gerçekten beğenmiştim. Fakat 1 aylık kullanımın ardından çürüğe neden oldu. Bunu bitkisel kaynaklı olmasına bağlı yorumluyorum çünkü dişlerimdeki tortuları temizlese de diğerlerine pek bir fayda sağlamamış gibi. Dişlerim sararması da cabası.

  Belki normal bir diş macunu yanında ara sıra kullanılabilir.

  27 ocak 2019 20:17

  6. yarı saydam jel gibi bir yapısı var, rengi sarımtrak. köpürmesi için diğer diş macunlarına göre az bi şey daha fazla kullanmak gerekiyor. tadı çok keskin, biraz yakıcı.

  hiçbir sorunu olmayan, inci gibi dişleri olan kişilere uygun bir ürün bence.

  devamlı çay, kahve, sigara içen, diş taşı problemine yatkın birisi olarak günlük iki fırçalamanın sadece birinde bunu kullanıyorum.

  25 ekim 2019 21:21

  7. Tadı ve kokusu berbat diş macunu.

  Ben açıkçası birkaç defa kullanıp evin diğer üyelerine bıraktım, hiç sevmedim çünkü.

  Köpürmemesi filan değil, bildiğiniz sarımsağımsı bir koku bırakıyor. Zaten ağzımın kokmamasını istiyorum, neden koku yapan bir macun kullanayım ki?

  Misvağın kullanım amacı diş fırçası gibi olması, temizlemesi. Eskinin diş fırçası kısaca. Biri gidip diş fırçası tadında ve kokusunda bir şey çıkarmıyor, çünkü bu aşırı mantıksız olurdu. Ama misvaklı diş macunu var?

  Bayağı nefret ettim yahu. Eyüp Sabri Tuncer'in ürünlerini normalde çok sevdiğim için almıştım. Keşke almasaydım.

  25 ekim 2019 22:33