sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (164)
 • medya (11)

164. katalogdaki ruj renkleri ve gelen ruj asla birbirini tutmuyor.

12 nisan 11:10

163. katalog üzerinden satış yapan türk kozmetik firması.

hakkında çok bir şey bilmiyorum. yıllar önce her nasılsa üye olmuşum.

geçenlerde aradılar, üyeliğim olduğunu ve bana katalog göndermek istediklerini söylediler. ben de buyursunlar dedim.

az önce de elime geçti, kuzenlerimden birinin şampuanını kullandığını ve sevdiğini biliyorum. elimdeki tek veri bu. kataloğu inceledim. klasik, renkli kozmetik, bakım şeysleri falan.

benim ilgimi çeken vücut bakım ürünleri, balsamlar ve şampuanı (kuzen sebepli) oldu. içerikleri bitkisel. at kestanesi, zencefil,biberiye, jojoba yağı vb. şeyler bulunuyor-muş. fiyatları da makul. bi' şans vermeye karar verdim bu alandaki ürünlerine. yorumlarımı da ilerleyen günlerde yazarım.

12 nisan 00:20

162. bende katalogtan sipariş vermeyi sevmeyenlerdenim..

bir kere arkadasıma gittim. Farmasi üyesiymiş. Yapıştı da yapıştı. yok bu cok iyi ayyy sen o rimelleri nasıl kullanıyorsun bunların içeriği daha temiz falan, o pis şeyleri sürme yüzüne dedi. Diş macunuma bile laf etti. saçım çok dökülüyormuş sürekli şampuan önerdi. Gerçekten insanı satış temsilcileri o kadar çok yoruyor ki. İnsan almak istemiyor bile.

11 nisan 14:58

161. oldum olası katalogdan ürün almayı sevmem ama yaptık bir hata işte.

Geçen günlerde yazmıştım 2 ürün sipariş ettim deneyeceğim diye.

ürünler geldi. Bir adet nude renk?! Ruj, bir adet te kontür olarak kullanabilmek adına kahverengi allık sipariş etmiştim.

Fakat paketi açmamla sinir krizine girmem bir oldu! Kataloglarda ışıklar neticesiyle renkler biraz değişik çıkıyor ama bu Farmasi’nin olayı bambaşka!

Nude ruj, kiremit renginde. Kontür niyetiyle kullanacağım allık ise bildiğiniz şeftali renkte!

Bir daha asla sipariş vermeyeceğim markadır kendisi. Teşekkürler.

 *kimsenin bu yanılgıya maruz kalmaması için medyaya sipariş ettiğim ürünler ile gelenlerin görsellerini de bırakıyorum. Ol ile işaretlediklerm söylediğim renkler.

** farmasi aşıkları ve satıcıları eksilemeye başlamış mesaj yoluyla saldıranlar da cabası ama doğruyu söylemekten vazgeçmeyeceğim :d

ilgili medya:
2
10 nisan 15:21 11 nisan 14:56

160. Markayı sevenler tarafından eksileneceğimin farkında olarak yazıyorum. Ürün kaliteleri hakkında yorum yapamam, güzeldir belki. Ama avon veyahut oriflime'dan farklı olarak ponzi sistemine benzer bir satış stratejisi takip ettiklerini düşünüyorum. Üye yapma, üye olanlara sipariş verdirtme şeklinde ilerliyor. Ekstrem bir benzetme yaptığım düşünülebilir. Lakin herbalife da aynı strateji ile ilerledi. betting on zero adlı belgeseli şiddetle öneririm bu aşamada. Instagram, facebook ve daha pek çok web sitesi bu markaya üye olma linkleri ve davetleri ile dolu. Gerçekten ilginç.

5 nisan 20:36 5 nisan 20:38

159. kuaförümün zorlayarak ve her defasında ürünlerini tanıtmaya çalışmasından bıkarak üye olduğum firma. şunları söylemeliyim ki dışarda alternatifi bulunmayacak ya da vazgeçilmeyecek bir ürünü olmadı benim için. birkaç kez alışveriş yapmama rağmen ufak tefek kağıt testerlardan başka bir şey göndermediler. makyaj malzemelerini de sadece katalogdan görüp almak pek mantıklı gelmedi. biraz uzunca olacak ama belki fikir edinmek isteyen olabilir diyerek kullandığım birkaç ürünü yorumlamam gerekirse; ilk olarak meşhur bb kreminden başlamak istiyorum. abartıldığı gibi farklı bir özelliği yok, hatta bir iki kez kullandıktan sonra yüzümde sivilce bile çıktı, ben de kullanmayı bıraktım, elbette sivilceler başka nedenlerle çıkmış olabilir ama cildimi hiç güzel ve rahat hissetmedim. mat ojesi gerçekten iyi değildi, ne sürümü rahattı ne de kalıcılığı iyiydi. şampuanları kimyasallardan uzakmış gibi yansıtılsa da içeriği çok temiz değil. el kremlerini normal buldum. aromatik sabunlarına diyecek bir şeyim yok gayet beğendim ama fiyatları uçuk. diş macunlarının daha önceden kullandığımız macunlardan (sensodyne paradontax) daha büyük bir etkisini ailece görmedik. konsantre yumuşatıcısını diğer yumuşatıcılara nispeten içeriği daha temizdir diye aldık ama annem hiç beğenmediğini söylüyor. yüzey ve çok amaçlı temizleyicisi amway ürünlerine benzetilmeye çalışılmış ama annem bir amway değil olamaz da diyor yine. at kestanesi balsamı bence çok kısa süreli etki ediyor. çay ağacı yağını da beğendim gerçekten akne lekelerine etkisi var, bu serinin toniğini the body shop çay ağacı toniğine benzetip almıştım ama kesinlikle o kadar etkili değil. dr. tuna serisi aktif karbon siyah maskesinin ise hiçbir işlevi yok yüz kıllarımızı çekip canımızı acıtmaktan başka. white correct aydınlatıcı leke giderici serisi de aynı şekilde işlevsiz hatta cildi inanılmaz kurutuyor. şimdilik kullandığım ürünlerden aklıma gelenler bunlar. umarım işinize yarar.

5 nisan 19:57

158. ismini hatırlayamadığım, bebek ürünlerinin doğallıyla ilgili paylaşım yapan bir instagram hesabının farmasi bebek şampuanın içindeki kimyasalları açıklamasıyla farmasi’den iyi para yiyen instamomlar ve direk firmanın kendisi hesaba saldırmıştı. profesyonelliğe gel. tamam doğallını vurgulayıp satış yaptığınız ürünler de gayette kimyasal çıkabilir utanın kenara çekilin. inkar edemeyip, ürünleri savunamayıp çirkince saldırmak niye? 

24 mart 21:18

157. Vfx pro makyaj bazı ve fondötenini almıştım indirimde denk getirip. Çok beğendim yapısı duruşu aşırı güzel. Kapatıcılığı da öyle. Ama bir anda fiyat artırması ve ürünlerinin de aslında o kadar da iyi olmadığını farketmemle bıraktım artık alışverişi. Dermatolojik ürünler kullanmayı düşünüyorum artik.

24 mart 20:57

156. bir markanın kaliteli olup olmadığını satış yollarından anlarım ben. sen hiçbir yerde ürünlerini satmayıp bunu insanlar aracılığı ile yap. distribütörler de yine halktan insanlar olsun. onlar sözde kâr etsin ama ne eczanede ne de mağazalarda bulun... ben öyle markaya marka demem. 

bir kere adı, pharmacy’den geliyor ama eczanelerde yok. siz madem bu kadar kalitelisiniz, eczanelerde neden yoksunuz? mağazalarda neden yoksunuz? neden saçma sapan insanlara sattırıyorsunuz ürünlerinizi?

bu satış yöntemini görürseniz topuklayarak kaçın. (Bu istisna şimdilik new-well markasında var. Sanırım başlarında nüfuzlu insanlar var ki drugstore mağazalara kadar girdiler. Oralarda satış yapabiliyorlar. Ama kalitesiz kere kalitesiz.)

lisedeydik, avon alıyorduk. bilmiyorduk. ama şimdi bilinçlendik. tüm bunlara rağmen farmasi alan insanlar varsa ya distribütörlüğünü yapıyordur ya da parasını boş yere saçmak istiyordur.

söz konusu avukatların da yaptığı profesyonellik dışı hareket ile marka hakkındaki görüşlerim sağlamlaştı. böyle markalara para kazandırmayın. söz gelimi kaliteli ürünler yapsalar da kazandırmayın. distribütörlüğünü sıradan vatandaşa yaptırıp kâr oranlarını arttırıyorlar ve parayı cebe atıyorlar. ne mağaza parası ne reklam parası... tüm her şeyi o sıradan vatandaşlar yapıyor zaten. e oldu canım o zaman. diğer markalar boşuna reklam parası döküyor, eczanelere ya da mağazalara gönderiyorlar ürünlerini çünkü. bir akıllı sizsiniz.

24 mart 11:30 24 mart 11:31

155. Bugüne kadar tek bir farmasi ürünü satın almadım, tesadüfen bu başlığa ve özellikle de görsellere baktıktan sonra kendimi kutladım, bundan sonra bilinçli olarak hiç farmasi ürünü almamaya karar verdim. bunu da buraya yöneticileri, avukatları okusun diye bırakıyorum: güya imaj yöneteceğiz diye kendi kurumsal hukuk gücünü bireylerin ifade özgürlüklerini baskılamak için kullanan, kendisinden tiksindiren markadır. Herhalde tiksinmek mevzuatımızda herhangi bir suç kapsamına girmiyor. Başıma bir şey gelecekse de keyif benim değil mi: farmasi'den tiksiniyorum. buyurun patron?

24 mart 11:13 24 mart 11:15