yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  1. Üye olmuştum, arada mailime düşen anketleri yanıtlıyorum. Geçenlerde ürün deneyiminde orkid platinium vardı (katılım 16 Nisan'a kadar devam ediyormuş), bugün gelen mailde deneme paketinin kargoya verildiğini gördüm. Yanıtlanan ankete göre puan biriktiriliyor ve biriken puanlarla istediğiniz ödülü seçebiliyorsunuz (anket başına 10-15-20 puan kazanıyorsunuz, kitaplar 200-500 puan arası, 2000 puan ve üzerinde ise ütü, tava, ekmek yapma makinesi, saç düzleştirici, düdüklü tencere gibi ödüller mevcut).

  Ukte:(yazar: petitbiscuit)

  ilgili medya:
  1
  22 mayıs 2018 01:22 22 mayıs 2018 01:23

  2. (bkz: Renan Tavukçuoğlu) tarafından 2007 yılında Türkiye’nin ilk WOMM ajansı olarak kurulmuş oluşum.

  Ürünler hakkında yorum topluyorlar sanırken 30 martta gelen seçim anketi ile şaşırttı beni.

  Hangisini belediye başkanı olarak görmek istersin, kime oy verdin gibi vs. sorular vardı. Bilinçsizce doldurmuş bulundum anketi.

  Ve haftasonu evime Orkid Platinum dolu bir kutu geldi. 1 yıldır üye olmama rağmen ilk defa numune gönderdikleri bir kampanya oldu ve evimin adresini vermiş oldum yine bilinçsizce. Bu kampanyanın başlangıç tarihi de 27 nisan.

  Şimdi evimin adresini ve bu evde yaşayanların hangi partiye daha yakın olduğunu biliyorlar.

  Renancığım ürünler hakkındaki anketlerden neden seçimlere geçtiniz? Neden adresimi alacağınız bir kampanya bu zamana denk geldi. Bilemiyorum Renancığım, ben mi çok paranoyak oldum?

  Not: Ben 1 yıldır ilk defa adresimi verdim, başka kampanyalar olmuş kaçırmış da olabilirim, günahlarını almayayım. Lakin, daha önce adres almış olsalar bile ellerinde ad, soyad, telefon, adres gibi bilgilerinin olduğu bir üyenin hangi partiye oy verdiğinin onları ilgilendirmediğini düşünüyorum.

  22 mayıs 2018 10:28

  3. üye oluşumun üstünden iki yıl geçmiş. firmalar genellikle yeni çıkaracakları bir ürün olduğunda ya da bir kampanyaları olduğunda kullanıcılara o ürüne yönelik anket doldurtuyor. daha sonrasında o ürünü kullanıp deneyimlerinizi paylaşmanız için size gönderiyorlar. ben iki paket almıştım. biri nescafe paket kahvelerinden oluşan aşağı yukarı 15 adet kahveden oluşuyordu, biri de ülkerin kampanyasıydı, içinde 8-9 ülker ürünü bulunan bir paket ve selfie çubuğu gelmişti. genelde istedikleri bunlarda bir fotoğraf çekip twitterda paylaşmanız. ben hiç yapmadım, ama sürpriz paketlerin gelmesi insanı çok heyecanlandırıyor.

  22 mayıs 2018 10:47 22 mayıs 2018 11:03


  4. Üye olup mailinize gelen anketleri doldurdukça puan kazanıyorsunuz. O puanları da biriktirip Kitap, tava düzleştirici alabiliyorsunuz. Onun dışında hediye numune paketleri gönderiyorlar. Bugün ilk deneme paketim olan bir kutu orkid Platinum geldi. Çok mutlu oldum. Öyle üç beş tane değil bide adamlar bayağı doldurmuş.

  22 mayıs 2018 17:06 22 mayıs 2018 17:11

  5. potansiyel müşteri deneyim ve fikirlerine yönelik araştırma yapan firma. Üye olurken çeşitli kişisel bilgilerini paylaşıyorsunuz ki (aslında genel olarak sitelere kaydolurken paylaşılan bilgiler.) ilk etapta bir eleme yapılsın. sonrasında gelen anketle aranan özellikte bir fikrimühim olup olmadığınıza bakıyorlar(gizlinot: Örneğin bebek bezi araştırmasında çocuğunuz var mı yok mu ile başlayıp, varsa hangi bezi kullanıyorsunuz ne kadar kullanıyorsunuz gibi sorularla anketi bitiriyorlar.). bu anket sonucunda hesabınıza puan yüklüyorlar ve verdiğiniz cevaplar aranan kriterlerde olduğunuzu gösteriyorsa kampanya katılımı için davet yolluyorlar. kabul ettiğiniz takdirde de deneyimlemeniz için çalışması yapılan ürünle ilgili bir paket paylaşıyorlar sizle.

  today kruvasan, nescafe mocha gibi gıda ürünlerinin yanında tony and guy, scholl velvet gibi ürünlerin de kampanyalarına katılma şansım oldu.

  bir süredir kampanya yayınlanmıyordu malesef. dillendirilmeyen kriz ortamında şirketlerin reklam giderlerinden kısmasıyla alakalıdır belki bilemiyorum ama orkid platinium ile geri döndüler.

  paketlerden de genel olarak hem sizin için hem de arkadaşlarınızla paylaşmanız için ürünler çıkıyor. ayrıca bir de indirim kuponu konulabiliyor. bir süre deneyimleyip çevrenizle paylaştıktan sonra da yorumlarınızı siteden geri bildirim olarak paylaşıyorsunuz.

  biraz uzun oldu ama bu tip oluşumlar içinde en profesyoneli kesinlikle fikrimühim. inşallah daha çok kampanyayla çalarlar kapımızı(gizlinot: swh)

  23 mayıs 2018 13:20

  6. yaklaşık 12-13 yıldır üye olup 2-3 tane paket aldığım ve anket doldurduğum bir platformdu ancaaaak anket doldururken para kazanılabildiğini(gizlinot: ysense) görünce ve de verdiği hediyelerin kitaptan öteye geçemediğini görünce yapmayı bıraktığımdır.

  Neden? çünkü milletin cebini bedavaya doldurmak istemiyorum.

  Neden? çünkü buna vakit ayırıyordum.

  Neden? çünkü maille iletişime geçtiğimde dahi şu an böyleyiz cevabını aldım.

  Neden? çünkü başka yerden en azından para kazandığım ancak bir hedef için biriktirdiğim puanın hedefi(gizlinot: bir ara tefal actifry veriyordu) kaybolunca hayal kırıklığına uğradım.(gizlinot: 1265 puanım var)

  Neden? çünkü enayi yerine konmak çok sinir bozucu.

  Not: Etki tepkiyi doğurur. anketlerini doldurmayarak politikalarını değiştirebilirsiniz.

  4 mart 13:25 4 mart 13:27