yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • medya (0)

  1. hava kirliliği, lens kullanımı veya roaccütane tarzı ilaçlarının sebep olduğu göz rahatsızlığı. kendini gözlerde yanma, batma, ışıklı ortamlarda rahatsız olma gibi gösterebiliyor.

  geçen yıl aknetrent kullanırken malum yan etkisi olduğu için ben de çok çekmiştim. televizyon bilgisayar gibi parlak ekranlara bakamıyordum,kış günü gözlerim kısarak yürüyordum ve gözlerim batıyordu.cilt doktorum (bkz: tears naturale 2) isminde bir damla vermişti, ama eczaneye de danışarak alabilirsiniz reçetesiz sanırım. gerçekten sıkıntılı bir rahatsızlık hayattan soğutan cinsten

  uktesi dolan: (yazar: rahel )

  22 haziran 2015 22:16

  2. Bilgisayarin ve uzun sureli lens kullanimi kadar lazer operasyonun da yan etkisidir. Operasyondan sonra Gece uyanip gozunu kurulugun verdigi yapismadan dolayi acamadiklarini soyleyen arkadaslarim olmustu.

  Goz yasi damlasi kullanilabilir ancak bu anlik bir care. Gerci bildigim kadariyla goz kurulugunun tedavisi yok. Her ne kadar nemi disaridan saglayarak gozu iyice tembellige alistirsak da mecburuz.

  Masa basi is yapan arkadaslara onerim; on dakikada bir gozlerini mumkunse gokyuzunun maviligine bakarak dinlendirmeleri. Mumkun degilse yine yesil ya da mavi gibi dinlendirici renklere bakabilirler bir sure. Bu onemli cunku hepimiz bilgisayara kitlenip kaliyoruz. Bilgisayar gibi yerlere bakarken insanlar daha az goz kirpiyorlarmis. Ekrandan Aldigimiz isik kadar kendimizi raporlara kaptirmamiz da bu duruma neden oluyor anlayacaginiz. Resmen calisicaz diye bir gun gozlerimizden olucaz ya.

  22 haziran 2015 22:44

  3. 10 yılı geçkin süredir kontakt lens kullandığım için ara sıra hissettiğim durumdur. suni göz yaşı kullanırım ihtiyaç duyduğumda.

  23 haziran 2015 10:53


  4. GÖZ KURULUĞU SONUCUNDA KİRPİK DİBİ İLTİHABI GERÇEKLEŞME İHTİMALİ ÇOK YÜKSEK ZİRA GÖZ KENDİSİNİ GÖZYAŞI İLE TEMİZLİYOR. kURULUKTAN DOLAYI YETERSİZ TEMİZLENEN GÖZ İSE KİRPİK DİBİ İLTİHABINA YOL AÇIYOR.

  1 AY KADAR ÖNCE BAŞIMA GELDİ VE TEDAVİ İLE YENDİM AMA ÇOK DİKKATLİ OLMAK, HASTALIK DEVAM EDERKEN BAŞKALARIYLA GÖZ MAKYAJI FIRÇASI, RİMEL, FAR, KALEM GİBİ ÜRÜNLERİ PAYLAŞMAMAK GEREKİYOR. KİRPİK DİBİ İLTİHABI BAŞKALARINA BULAŞABİLİYOR.

  CİDDİ BİR SORUNDUR. TEDAVİ ŞART.

  23 haziran 2015 11:42 23 haziran 2015 11:44

  5. lens kullandığım için çoğu zaman gün içinde gözlerimin kuruduğunu, hatta lensin gözüme yapıştığını hissediyorum. çok rahatsız edici olmadığında problem teşkil etmiyor, elimle hafif gözümü ovalıyorum kendine geliyor. fakat bazen öyle felaket bir hal alıyor ki sanki lensler buzlu cam misali görmek mümkün değil, sürekli uyku varmış gibi gözleri açamama hissi, lenslerin batması, havanın bile batması. bu durumlar için tercihim (gbkz: tears naturale free ) evden çıkmadan önce lensimi önce solüsyonla sonra kendisiyle yıkıyorum, gözüme birer damla damlatıyorum ama kesinlikle kurulamıyorum, ardından lensleri takıp bir daha üstüne birer damla sonra gün boyunca rahatlık.

  23 haziran 2015 16:43

  6. avm'ye, metroya, otobüse kısacası klimanın yoğun olduğu bölgelere girdiğimde peyda olan aşırı rahatsız edici olay. sürekli kırpıştırmak ve gözlerim kısık gezmek zorunda kalıyorum.

  geçenlerde değişik bir versiyonu daha peyda oldu; çok ağaçlı-çiçekli bir sokaktan geçerken gözlerimin içinde sanki yapışkan bir şey varmış gibi hafifçe bulanık görmeye ve akabinde gözlerim yine kurumaya başladı. bu da bahar alerjisi sanırım. nadiren eyestil damlatıyorum, geçici çözüm.

  23 haziran 2015 20:36

  7. gözde hafif bir batma ve bulanık görme durumudur. lens kullananlarda çok sık rastlanır. ayol pek abartmayın suni gözyaşı denen bişey var alın kullanın!!

  23 haziran 2015 22:31


  8. Yetersiz ışık ortamında bilgisayar ve tv ekranına uzun süreler maruz kaldığımdan, en ufak bi görme bozukluğu yaşamamış, hayatında hiç gözlük veya lens kullanmamış olan beni süründüren rahatsızlıktır. Normalde ölecek duruma gelmeden doktora görünme zahmetine girmeyen Türk insanı zihniyetinde olduğumdan gözüme minik iğneler batma şikayetini soğuk press vs yöntemleriyle geçiştirmeye çalışsam da iş baş ağrısı ve buğulu görme evresine geldiğinde beni doktora koşturdu bu meret. Şükürler olsun ki doktor tavsiyesiyle eczeneden cüzi bi fiyata aldığım suni göz yaşı damlası sayesinde halen ponçik ponçik gözlerle dünyaya bakmaya devam ediyorum

  2 temmuz 2015 16:27

  9. modern çağın hastalığı.

  klimalı ortamlar (plazalar, avmler, arabalar), uzun süre bilgisayar başında çalışmak, nemsiz ortamlar, yetersiz gözyaşı salgılanması bu hastalığın başlıca nedenleridir.

  gözde batma, kızarma, ağrı, bir uyusam iyi gelir sanki hissi, ışığa güneşe duyarlılık (bu televizyon, bilgisayar neden bu kadar parlak düşüncesi) belirtileri arasındadır.

  suni gözyaşı damlaları, gözyaşı salgısını artırıcı ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılır.

  bendeki ortama bağlı göz kuruluğu. sadece iş yerinde oluyor. çünkü işverenler ortamın ısısını vs düşünüyorlar ama nem kimsenin aklına gelmiyor. halbuki iş sağlığı ve işçi güvenliğine göre uygun nemin de çalışma ortamı için sağlanması gerekiyor.

  bazen diyorum çıkarsam şu gözleri lavaboda yıkasam sonra ıslak ıslak taksam yerine, oh mis walla.

  (yazar: nanu)'nun uktesiydi

  20 kasım 2015 11:49

  10. "refresh tears" diye bir suni gözyaşı damlası var ki bu derde devadır. Bunun bir minik tüp halinde ilaç gibi ((link: http://www.farmacep.com/ilac/refresh-tears-lubricant-15-ml-goz-damlasi refresh göz damlası1) olanı var, bir de kullan at versiyonu (link: http://www.sanalhastanemiz.com/refresh-tek-dozluk-goz-damlasi-5-6-mg-2-4-mg-30x0-4-ml-lik-flakon-1437/ refresh göz damlası kullan at) var. Kullan at versiyonu benim tercihim. Tavsiye ederim. Özellikle sürekli pc başında iş yapıyorsanız, arada bir damlatın ki gözünüz bayram etsin, kendine gelsin :)

  20 kasım 2015 12:49