yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (83)
  • medya (1)

  1. Güzel olmanın getirdiği artıktadır.

  Ekşi sözlükte aynı başlıktaki bir yazıyı paylaşmak istiyorum diğer entryler sizden.

  " istanbul'daki bir devlet üniversitesinin fen edebiyat fakültesindeki bir bölümde 2. sınıf öğrencisi olan bir arkadaşım var. çok güzel bir kız. hani şanslı genlerle doğmuş olanlardan. ingilizcesi orta, bilgisayar bilgisi word, powerpoint, excel den ibaret onlar da orta. kendisi şu an çok ünlü bir restorantta çalışıyor. rezervasyonları alıp, oturma planını hazırlayıp akşam gelen müşterileri güler yüzle karşılıyor. pazar günleri hariç her gün, günde 7 saat çalışıyor. aylık kazancı 2500 tl maaş + ssk + yol ve yemek + her ay bahşiş oranına göre 250-750 arası tip.

  başka bir arkadaşım - gene çok güzel bir tanesi- bu yaz ünlü bir viski firmasının tanıtımını yaptı. firma sofistike olmasını istediği için dekolte ve mini giymesi yasaktı. daha çok bordo, lacivert tonlarında diz altı, dar elbiseler ya da siyah uzun dar elbiseler giymesi istendi. pazartesi hariç her gün gece saat 11 ile 3 arası baya ünlü bir gece klübünde viski standının önünde durarak günde 150, ayda 3600 tl kazandı. konuştuğumuzda son 4 ayda 15000 tl gibi bir miktar kazandığını söyledi.

  haziran ayında başka bir arkadaşım ve sevgilisi itü inşaat mühendisliğinden mezun oldu. kız ortalama güzellikte, 3.2 gibi ortalama yapmış ve çok iyi seviyede ingilizce ve almanca biliyor. oğlan taşşaklı bir liseden mezun, aynı kız gibi iyi bir ortalamayla ve onun gibi 2 yabancı dille mezun. kız başlangıç olarak 2000 tl maaşla büyük bir şirkette çalışmaya başladı. oğlan 2200 maaşla daha küçük ama piyasaya göre daha fazla maaş veren bir yerde iş buldu.

  bundan sonrası için yorumu size bırakıyorum. " Yazar: you are my lethe

  15 aralık 2016 23:14

  2. Güzel olmak göreceli bir kavramdır, avantajları da görecelidir. Güzellikten daha çok şanşlı olmalı insan bu daha bir avantaj ve göreceli de değil.:)))

  16 aralık 2016 00:59

  3. Güzel olmak avantaj değildir. Bu kişiler genelde çokça kıskanılır etrafındakilerin onu çekememesinden dolayı arkadaş veya dost edinmekte zorlanır.

  16 aralık 2016 09:04

  4. güzel olmanın bir avantaj olduğunu düşünmüyorum. Avantaj olarak gözüken kısımlar da sonradan dezavantaja dönüşür malesef. İnsanlar istediği cevapları alamadıkları zaman değişirler çünkü!

  16 aralık 2016 09:44

  5. Yine birileri ego tatmini peşinde .

  16 aralık 2016 09:57

  6. Neye göre kime göre güzel?

  Güzellik,şans, karşına çıkan insanlar,fırsatlar,eğitim,durum bunların hepsi bu faktörlerin içindedir.

  Çok güzel olup istediği hayatı yaşayamayanlar var?Veya çok güzel olmayıp her türlü mutlu olan insanlar var?

  Çok güzelsen daha çok kıskanılırsın bir arkadaşına dostane yaklaşmak istersin ama o seni güzel bulduğu için kıskanır erkek arkadaşı veya etrafıyla tanıştırmaz.güzellik başa bela.süslümüzün dediği gibi Allah çirkin şansı versin.

  Güzelmiyim çirkinmiyim bilmem ama ben viski standının önünde falan durmam rezervasyon da ayarlamam.ne para verirse versin allasen.Bence o kolay para kazanma taktiği ve fırsat.Karşısına böyle fırsat çıkıp değerlendirmek kişisel kararınız!

  Mühendis ol başka bir meslekten ol başlangıç maaşı değişir.Asgari ücrete başlayan arkadaşım da var 3.500 civarı alan da var veya diplomadaki işi yapmayıp duty free'de çalışan da var!Seçim sizin.

  Herkesin güzelliği kendine......

  16 aralık 2016 10:11

  7. kakaları pembe renk olur ve kokmaz.

  16 aralık 2016 10:29

  8. bütün güzel süslüler bu başlık altında toplanmış; çok kıskanılıyorlarmış da, hiç arkadaşları yokmuş da, kime göre neye göre güzelmiş de...

  geçin bunları! alın size bilimsel araştırma:

  http://www.sabah.com.tr/yazarlar/diyetisyen-gulsen-altin/2015/04/15/guzel-kadin-her-zaman-cok-daha-fazla-kazanir

  Yapılan araştırmalar; kilosuna dikkat eden, zayıf, bakımlı, güzel ve çekici kadınların, aynı işi yapan meslektaşlarına göre çok daha fazla para kazandıklarını ve daha kolay terfi ettiklerini gösteriyor

  ABD Merkez Bankası (FED)'in araştırma sonuçlarına göre; güzel insanlar, meslektaşlarına kıyasla yüzde 5 daha fazla kazanıyor. Price Water House Coopers'ın yapmış olduğu araştırmaya göre, güzel insanların kazançlarının, aynı işi yapan denklerine göre yüzde 25'e kadar farklılaşabildiği yönünde. Aslında bu konuda epey farklı rakamlar öne süren araştırmalar var. Örneğin Federal Reserve Bank of St. Louis'in yaptığı araştırmaya göre; iyi görünümlü, zayıf, uzun boylu insanlar normal denklerine göre yaklaşık yüzde 5 daha fazla kazanıyor. Ortalamanın altında fiziksel özelliklere sahip kişiler ise diğerlerine göre saatte yüzde 9 daha az kazanıyor. Başka bir araştırma da, vücut kitle endeksine göre obez olan kadınların, normal ölçülere sahip kadınlara göre yüzde 17 daha az kazandıkları yönünde. Diğer bir veri de erkeklerin boyuyla ilgili. Erkekler için, ulusal ortalamanın üstüne çıkan her santim, maaşlarında yüzde 0,70'lik artış anlamına geliyor. ABD'deki CNN internet sitesinde bahsedilen, London Guidhall Üniversitesi'nin 11 bin kişi üzerinde yaptığı araştırmaya normalden daha az çekici sayılan erkekler, çekici olanlara göre yüzde 15 daha az kazanırken; ortalama bir kadın çalışan, çekici olan rakibinden yüzde 11 daha az kazanmaktadır.

  TERFİDE ÖNEMLİ ROL OYNUYOR

  Güzel ve çekici olmanın maddi avantajlarının yanı sıra işe giriş, terfi ve işten çıkarılma oranının meslektaşlarına kıyasla daha düşük olması gibi pek çok avantajı söz konusu. İş ilanlarına baktığınız zaman çoğu ilanda rastlanılan prezantabl kelimesi iş dünyasında gereklilik arz ediyor. Bunun en büyük sebebi ise; bakımlı olmanın, toplumun kafasında 'çalışkan, iradeli, özgüveni yüksek, sosyal' gibi etiketlenmesidir. Din, dil, ırk bağımsız çoğu kadının hayat şekline dokunan güzellik kavramının, yapılan araştırmalar neticesinde kişinin özgüveni ile doğrudan bağlantılı olduğu kanıtlanmış durumda. Partner, arkadaş ortamı ve iş hayatı olmak üzere çoğu alanda kişide yarattığı enerji ve getiri oldukça yüksek.

  16 aralık 2016 10:39

  9. İş konusunda yazılanlara katılıyorum zaten araştırmalarla da kanıtlanmış.

  ama arkadaşları olmaz kıskanılırlar hep yalnız kalırlar ifadesi başka sorunların üstünü kapatmak için mazeret bana göre.

  Güzelseniz ilk başta kızların kötü bakışlarına maruz kalabilirsiniz ki bunu da tüm kızlar yapmaz. Kimileri güzel kızmış der geçer. Muhabbet kurdukça samimiyetinizi içtenliğinizi karşı taraf anlar ve iyi arkadaş hatta dost olursunuz.

  Eğer ego ve kibir sahibiyseniz kızları bırak erkekler bile katlanamaz size. Ben güzelim demez ama her hareketiniz de bakışınız da bunu belli edersiniz. Çok güzel olmasanız bile..Kimse sizi pohpohlamak için bu dünyaya gelmedi.

  Sonra da kıskanılan, yalnız kadın triplerine girersiniz..

  16 aralık 2016 11:30 16 aralık 2016 16:35

  10. yıllar önce izlediğim bi' kısa belgeselde; ingiltere'de, sunucu kadın 2 farklı görünümle yabancılardan birşeyler istiyor ancak sonuçları aynı olmuyordu. makyajsız uzun etekli haliyle kimse onunla ilgilenmedi ve bu kadın çirkin de değil.

  video: https://vimeo.com/12030156

  16 aralık 2016 11:30

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar