yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (0)

  1. Gelinlerin düğün günü gelinliği tamamlamak niyetiyle taktığı, eskiden prenses ve kraliçe havası vermeye çalışan yüksek modellerinin topuzun üstten etrafını saracak şekilde olanı makbulken artık aşağıda dağınık toplanmış veya salınmış saçla günlük tac gibi başı üstten saran modellerinin kullanıldığı çesitli taclar.

  Bildiniz,

  Ukte: (yazar: femme )

  3 ağustos 2016 01:23

  2. gelini vezir de rezil de edebilen bir unsurdur. gelinlikçiler genelde 1-2 basmakalıp model bulunuyor, neredeyse tamamı ortadoğu usulü prenses taçları. ender durumlar haricinde bunları pek kimseye yakıştırmıyorum, aşırı ağır olmaları ve ilerleyen saatlerde başı ağrıtmaları da bir başka boyutu tabi. o yüzden bana kalırsa bunları geçiniz.

  hare gibi takılan, tel sarmalı taçlar açık mekan düğünlerine en çok yakışan opsiyon bence, kaliteli bir örneği resmen takanı masal kahramanına çeviriyor. alına oturanlar da çabasız, doğal bir görünüm için birebir. son olarak da gerçek çiçek veya realistik kumaş çiçeklerden oluşanları da çok taze durabiliyor; özellikle gelinliğe bir parça renk katmak istiyorsanız düşünmelisiniz.

  eğer "taç görünümü domine etmesin ama yine bir parça ışıltı olsun, neticede gelin oluyorum saksı değilim en çok bana soracaksınız" derseniz bir alternatif olarak işlemeli yan tokalar da taç yerine saçın yanına veya topuza takılacak şekilde kullanılabilir, pek de güzel olur. genelde bunların altına iliştirilmiş metal bir tarak oluyor, saçta istenen yere kolayca iliştirilebiliyorlar.

  ayrıca gayet zarif örnekleri için (bkz: elsa&bambi)

  26 mart 2017 23:48

  3. Arkadaşım fahiş bir fiyata aldı. Sonra bir gün aynını üçte bir fiyatına kemeraltında görünce şok olmuştuk

  27 mart 2017 00:21


  4. Şimdiye kadar gördüğüm en güzel örnekler meriç tanın'a ait. Her çeşit var ister çok sade ister çok ihtişamlı. Hem gelinlik hem kına hem günlük aksesuar olarak kullanılabilecek el yapımı taçlar yapıyorlar. Fiyatlarını bilmiyorum muhtemelen piyasa fiyatının üstündedir. Şayet bir gün evlilik hazırlığı yaparsam mutlaka bakacağım yer meriç tanın olacak. İnstagramdan bakabilirsiniz örneklere şuraya link bırakmaya çalışacağım :) (link: http://instagram.com/merictanin Meriç tanın :) )

  27 mart 2017 10:14

  5. duruma göre değişiklik gösterebilir ve gelini rezil de edebilir vezir de edebilir dediğim aksesuardır. Eklemeliyim ki gelinlikçide olan taç modelleri 150 tl ama bakınız aynısının tıpkısı aliexpresste 7-8 dolar.

  27 mart 2017 13:50

  6. son günlerde oldukça kafa yorduğum bir alan olması sebebiyle ben de birşeyler yazmak istedim. fiyat açısından oldukça değişken fiyatlar mevcut. internet satıcılarında 35 ila 400 tl civarı. Pronovias, Vakko ise 200'den 1200'e kadar gidiyor. çeşit olarak ihtişamlı prenses taçları, tel kırma boncuklu, çiçek şeklinde olanlar en popülerleri. bence bu gelinlik ve düğün mekanına göre seçilmesi gereken birşey. aksi halde dam üstünde saksağan hikayesine dönüşebiliyor, eğreti duruyor. çoğu instagram sayfasından fiyat aldım, birkaç tanesi hariç, çoğu aliexpresste maksimum 15 dolara satılan ürünlerdi. ama özel üretim olduğu söylenerek hep uçuk fiyatlar söylendi. hatta yukarıda ismi geçen meriç tanın'dan da fiyat aldım. aliexpresste 8 dolar olan tacın aynısına 380tl fiyat verdi. ve tesadüf bu ki duvak siparişleri adı altında paylatığı duvak da yine o çin sitesindeki ile aynı model. ürünlerin teslimat süresi de yaklaşık 1 ayı buluyor diyip, tüm ürünleri aliexpressle bire bir aynı model olunca insan süphe etmeden duramıyor. umarım ben yanılıyorumdur ama bahsetmeden geçemedim. bu arayışta olan herkesin en güzeli ile karşılaşması dileğimle.

  27 mart 2017 15:32 28 mart 2017 09:24

  7. merhaba süslüler özellikle düğün hazırlığında olanlar;

  gelin aksesuarı markası olan elsa&bambi tüketici tercihlerini analiz etmek için bir anket düzenlemiş ve ankete katılan 4 kişiye de tercihleri doğrultusunda birer gelin aksesuarı hediye edecekmiş. özellikle evlenme arifesinde aksesuar arayışında olan süslülerimizin ilgisini çekebileceğini düşündüm. (link: https://erasmusuniversity.eu.qualtrics.com/jfe/form/SV_73bVh74eW2DZMoZ Linki bırakıyorum )

  ayrıca (bkz: elsa&bambi)

  3 ağustos 2017 22:09


  8. gelinlerin düğün günü saçlarına taktıkları çok çeşitli modelleri olan aksesuar. burada başka bir süslünün aliexpresste satılan gelin tacı ile ilgili yazısını gördükten sonra, oradan çok çok ucuza aldım ve gerçekten abartmıyorum; ankaradaki, istanbuldaki o çok bilinen gelin aksesuarcılarının sattıklarından hiçbir farkı yok, gidip özellikle mağazada satılanları da inceledim ve biri 3-5 dolar, diğeri minimum 300 lira. tel kırma modellerin üzerindeki taşlar bile aynı. azıcık interneti karıştırın emin olun çok güzel şeyler bulacaksınız.

  27 mayıs 2018 20:55

  9. Gelinlerin duvakla birlikte kullanmayı tercih ettikleri bir aksesuardır. Bunun tepe noktası, tillahi Prenses Diana, Kate Middleton, Meghan Markle'ın taktıklarıdır. Küçük bir kız olduğumdan beri taçlar çok ilgimi çekmiştir, gözlerimi kamaştırmıştır. Bilimum Avrupa kraliyet ailesindeki kadınların çeşitli davetlerde birer tarihi ve sanat eseri olarak taktıkları, o özel tasarım zarif elbiseleriyle kombinledikleri o taçlara bakıp bakıp iç çekerim. Gelmiş geçmiş en güzel taşıyanı da naif, güzeller güzeli Diana'mdir. Allah rahmet eylesindir.

  28 mayıs 2018 10:26

  10. Kendi düğünümde arkadaşlarımın gazına gelip merictaninaccessories adlı instagram sayfasından almıştım.

  İstediğimden çok uzak bir taç yaptılar; düğünümün çok yakın olması sebebiyle iade de edemedim.

  Verdiğim paraya mı acıyayım, yoksa tacın adiliğine mi bilememiştim.

  Sonradan aliexpress'ten kontrol ettiğimde ise mallarının bire bir taklit olduğunu gördüm. 

  Almayın, aldırmayın a dostlar...

  31 mart 2021 00:08