yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (35)
  • medya (0)

  35. yaktı beni yaktı.

  önceden olsa nefsini tutup marketten abur cubur alışverişi yapmadan çıktığında iş bitiyordu. ama şimdi öyle mi. gece 12de canın dondurma mı çekti cips mi çekti hemen uygulamadan sipariş ver. bi de vicdansızlar devamlı sağlam kampanyalar yapıyorlar aldıkça alıyorsun. kilo veremememin en büyük sebeplerinden biridir o yüzden.

  buarada manav ürünü hiç bir zaman almayın. çürük çarık bayat şeyleri gönderiyorlar.

  28 ağustos 22:51

  34. İndirimleri uzun süredir taze et ürünleri, nutella, sıvıyağ gibi bilimum üründe geçersiz sayılan market uygulaması. Nelerde indirim olduğunu söyleselermiş daha kolay olurmuş bizim için. Çok uzun bir süre kullandım ve memnundum da ancak o kadar fazla getirme ücretine indirimlerinin çoğu üründe geçersiz olması eklenince beni kaybetti, üzgünüm.

  14 ağustos 20:02

  33. gün be gün soğuduğum uygulama. getirme ücretinin artması, bir türlü kullanılamayan kampanyalar, teslimat sürelerinin uzaması gibi birçok neden bende olumsuz etkiler oluşturdu.

  26 haziran 15:59


  32. Kilo almamıza ve sağlıksız alışkanlıklara ciddi katkısı olduğunu düşündüğüm uygulama.

  Eskiden canımız aburcubur istediğinde ya çeker eşofmanımızı en yakın bakkala/markete yürürdük ki onlarda belli bir saate kapanmış olurdu (bkz: gece gelen yemek yeme isteği) yada üşenir boşverirdik (genelde ben üşenirdim).

  Şimdi hiç düşünmeden şaak diye siparişi verip ne kadar cips çikolata jelibon varsa kapımızda :(

  Bu duruma Çözümüm de şu şekilde, bir uyarı koysunlar uygulamaya, sipariş etmeden hemen önce "bak sepetindeki ürünlerin toplam kalorisi bu, emin misin gelsinler mi?" Filan desin 

  26 haziran 01:02

  31. süslüm ama bu getir uygulamasıyla değil satıcılarıyla alakalı bir problem, elindeki ürün bitmesine rağmen güncellemeyen çok satıcı var ve gerçekten sinir bozucu bir durum belki son parasını akşam yemeğine veren bir insan sipariş iptal olunca aç kalacak çünkü iadesi 2-3 gün sürecek yani... ama getir uygulaması bu konuda ne yapabilir bilmiyorum bence çok kullanışlı ve sürekli kampanya sunan bir uygulama. getir getir tamamen kendilerine bağlı ve her şey tıkırında ilerliyor mesela kuryenin çıkışından geldiği yola ve kapına varana kadar bildirim geliyor, geç gelecekse de başta uyarıyor. bence tatlı bir uygulama

  25 haziran 23:12

  30. biraz uzun bir entry olabilir. getir üzerinden verdiğim siparişlerin bir değerlendirmesi olacak. mecbur kaldığım için birkaç kez getir üzerinden kedi maması siparişi vermek zorunda kaldım. daha önce bu uygulamayı hiç kullanmamıştım. ilk siparişimi hangi petshop üzerinden vermiştim hatırlamıyorum ama anında iptal edildi ancak paranın kartıma iadesini kaç gün bekledim. ikincisinde siparişi verdikten sonra mağazayı aradım (Lady pet shop kedi oteli/kuaför-Şişli) ve ürünün ellerinde olup olmadığını sordum. verdikleri süreden bariz daha geç geldi. üçüncüsünde (Maya pet shop-büyükdere sarıyer) siparişi verir vermez mağazadan arandım. sansıma bakın sipariş verdiğim ürünü dün iade ettiklerini söylediler. alternatif sunabilir misiniz diye sorduğumda birkaç ürün hakkında konusup bir tanesinde karar kıldık. fiyat farkının getir üzerinden nasıl halledileceğini konustuğumuzda verebildiğim ikinci sipariş olduğunu ve uygulamayı kullanmayı çok bilmediğimi söyledim. bunun üzerine "tamam, bu seferlik bizden olsun." dendi. belki de gönderilen ürün daha daha ucuz bir üründü, bakmadım bilmiyorum. dördüncüde getir çağrı merkezi aradı ve mağazanın ellerinde üründen olmadığını söyleyerek ne yapalım diye sordu. ben de alternatif bir ürün gönderip gönderemeyeceklerini sordum. ellerinde 15 kg'lık hiç ürün olmadığını söylemişler çağrı merkezine. iptal oldu. bir sonrakinde bu kez siparişi vermeden mağazayı (Beşiktaş akvaryum pet) aradım. telefona çıkan beyefendi stoklarının olduğunu, getir üzerinden sipariş vermeme gerek olmadığını, kendisinin telefonu kapatınca çağrı atacağını, benim de ona adres bilgisi vermemin yeterli olduğunu söyledi. getir üzerinde imdirim kuponum olduğunu ve onu kullanacağımı söylediğimde kupon ne kadar diye sordu. 40 tl deyince aaa getir o kadarlık kupon mu verniş diyerek kendisinin halledebileceğini söyledi. çağrı attığı numaraya adresi yazdım. bir süre sonra aradı ve kupon ile 545 liraya gelen ürün için yine sansınıza bakın uygulama üzerinde fiyatını değiştirmeyi unuttukları tek ürünü seçtiğimizi söyleyerek ürünün aslında toptan fiyatının 720 lira olduğunu ancak bana 620'den, 5 dakika içinde mağazadan çıkarabileceğini söyledi. kalsın dedim. birkaç dakika sonra mesaj geldi. kırmamak adına bu seferlik gönderebileceklerini söylemiş. ben çoktan başka sipariş vermiştim çünkü acil durumlarda kullanıyorum sadece bu uygulamayı. hemen bir alternatif bulmalıydım. ve sonuncu siparişimi yine Lady pet kuaförden vermek durumunda kaldım. neyse ki bu kez gerçekten çözüm üreten bir satıcı ile karşılaştım (ilk seferinde telefonda görüştüğüm kişi değildi.) siparişin ardından arandım ve 15 kg'lık paket olarak verdiğim siparişi ellerinde büyük paket olmadığı için 2 kg'lık 5 paket olarak gönderileceğini, kalan 2kg'ın içeriğinin tavuklu mu yoksa kuzulu mu olacağını sorarak gönderim yapıldı. hızlıca da ulaştı.

  insanlar hem olmayan ürünü satıyor, hem onların hatasından kaynaklı ürünün fiyat farkını sizden almaya kalkıp sonra da lütuf ediyorlar, sansa bakın ben hep de sorunlu ürünleri seciyorum.

  yani diyeceğim getir hemen getiriyor diye düşünmeyin, içinde bir miktar insan kazıklamaya çalışan satıcılar var.

  25 haziran 18:27

  29. verdiği yemek hediyeleri hoşuma giden fakat getirme ücretini artırması hoşuma gitmeyen firma. getire suç bulamıyorum dolar düşüyor ama akaryakıta zam üstüne zam geliyor. doların düşmesi sadece pazardan alınan kozmetik ürünlerle yapılan kötü bir makyaj. yakında o makyaj yapılan cilt daha da kötü olacak o zaman göreceğim ben. her neyse getirde bu sürecte getirme ücretini artırır doğal olarak.

  az önce tanesi 12 tlden 4 lahmacun siparis verdik verdikleri hediye sayesinde sadece 13 tl ödedik. umarım bu tür kampanyalar artarak devam eder.

  edit; yemek sepetini de boykot ettiğim için getiri boykot edemiyorum. istanbulda yaşasam ederdim ama.

  29 aralık 2021 19:05 30 aralık 2021 01:35


  28. Bugünden sonra günahımı bile vermeyeceğim bir firma oldu. Lütfen okuyun. Bugün altı buçuk gibi getir kuryesi tarafından evime kadar takip edilip bakışla taciz edildim. Kurye ilk başta beni dikizleyip durdu, sonra başka yöne gitmeye başladı. Ben de önce boşverdim ve evime yürümeye devam ettim. Sonra bir baktım ki kurye yönünü değiştirmiş ve beni takip ediyor. Evimin önüne kadar geldi ve beni dikizlemeye devam etti. Şikayet oluşturdum. Malesef plakayı göremedim çünkü o anda kan beynime sıçramıştı. Neyse, şikayet oluşturduktan sonra babam ne olduğunu sordu, anlattım. Şikayet ettiğim için dayak yedim babamdan. Ya beni bulursa ya telefonumu bulursa bilmem ne. Bulamayacağını anlattım ve babam kızmaya devam etti kafama göre iş yapıyormuşum diye. Üstüme yürüdü ve beni dövmeye başladı, yaşım 22. Babamı da ayrıca polise şikayet ettim. Başımı yumrukladı, tokatladı ve saçımı çekti kuryeyi şikayet ettim diye :) yani kısacası uygulamayı silin derim. Her kuryeyi aynı kefeye koyamam elbette ama ruh hastalarının nereden çıkacağı belli olmuyor, babanız bile olabilir. Allah bizleri şiddetten korusun dua ediyorum, ben sınanıyorum başkası sınanmasın. İyi geceler.

  29 mart 2021 21:46

  27. ülkemizde kadın cinayetleri, tecavüzleri ve kadına şiddetin bu kadar arttığı dönemlerde ''kötülüğe kötülükle karşılık verip vicdanını kullandığı için" elemanını işten çıkartan firma. maalesef bu konularda yargının yetersizliğinden toplum cezayı kendisi vermek durumunda kalabiliyor. bu gibi olaylar insanların hafızasında yer ediniyor. bir gün bir olay karşısında insan işten atılma korkusuyla yardım edeceği insana yardım bile etmeyebilir. şehrimde olmaması dolayısıyla kullanmadığım ve 1 yıldız verip boykot ettiğim uygulamadır artık.

  8 ağustos 2020 15:51

  26. Tacize maruz kalan 18 yaşında bir kadını 55 yaşındaki failin elinden kurtaran elemanını "burnunun dibindeki karakola gidebilirdin" gibi saçma bir gerekçeyle işten çıkarmış olan firma. İstanbul Sözleşmesi protestosunda karakoldaki polislerin kadınlara nasıl davrandıklarını gördük, saçlarına asılmışlardı. Güvenecek polis mi kaldı, bu nasıl bir öneri? Saçma sapan tavsiyeler vereceğine politik ve toplumsal sorunlara duyarlı bir firma olmayı öğren getir. Umarım o eleman katbekat fazla kazanacağı, güvenlik seviyesi daha yüksek bir iş bulur. Elemanlarınızı kaldırım kenarına park ettikleri motorlarında uyuttuğunuzu da iyi biliyoruz. Desteklenecek bir yanınız yok.

  8 ağustos 2020 13:48