yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • oylar (21)
  • medya (1)
  2

  1. Bu ürünü üç ay boyunca hemen hemen her akşam kullandım. Sanırım artık konuşabilirim. Büyük ümitlerle almıştım ancak ne olumlu ne de olumsuz bir etkisini görebildim. Öncelikle bu ürün bende sivilce oluşturmadı. Ancak karma yağlı ve akneye meyilli cildimde sebumu kontrol altına alamadı, gozenek görünümünü etkilemedi, akneyi engellemedi ve izlere de herhangi bir etkisi olmadı. Hayatımda ilk kez bu kadar etkisiz bir serum kullandım :D Bir daha satın almayı düşünmüyorum.

  5 şubat 2021 22:41

  2. ocak ayının başından beri gün aşırı kullanıyorum. öncelikle bende vadettiği gözenek görünümünü azaltma, lekeleri hafifletme gibi alırken asıl etkisini göstermesini istediğim etkilerinin hiçbirini gözlemlemedim. sadece t bölgemdeki yağlanmayı dengeledi. aşırı yağlanma için 120 lira vermek isterseniz şans verebilirsiniz. cildimde ekstra sivilce yapmadı olanları da geçirmedi. yapısı çok akışkan ve yapış yapış, kokusu bitkisel herhangi bir irriteye yol açmadı. büyük umutlarla almıştım ama fos çıktı maalesef.

  1 mart 2021 16:01

  2

  3. bu ürünü ocağın başında kullanmaya başladım. sabah akşam çok az aksaklıklar dışında düzenli olarak kullandım. alnım ve burnumda olan gün içindeki çok az yağlanmayı bile dengeleyemedi. belki bi miktar aydınlık görüntü sağladığını ve yüzümü yumuşattığını söyleyebilirim. gözenek daraltma etkisi asssla yok. fiddy methoddan sonra kullandığımda dahi en ufak faydasını görmedim siyah noktalar ve gözeneklerde. ordinary muadili sözde ama ithal ordinary fiyatına satıyolar. onu da anlamış değilim. bir daha almayı düşünmüyorum.

  29 mart 2021 16:00 17 mayıs 2021 14:55


  4. Öncelikle aşırı ilaç gibi bir kokusu var, markanın genel olarak serumlarının kokusu bu şekilde. H.a. serumu da sürdüğümde 1 saate kadar neredeyse elim, yüzüm metal kokuyor sanki. Niacinamide serumu ilk birkaç sürmemde gözeneklerimi hafifletti sanki, fakat benim ilk niacin ürünüm olduğu için bana öyle gelmiş de olabilir. Leke üzerinde bir etkisini görmedim, sebum dengesi eh. Hassas ciltler bakabilir bence, çünkü hassas olmayan yağlı karma ciltler bence%10luğa ihtiyaç duyar.

  7 nisan 2021 22:23

  5. kesinlikle kısa zamanda etki gösteren temiz içerik bayıldım. İyi içerik olup fiyatları 300'den aşağı olmayan ürünlere muadil gözenek sorununuz varsa.

  9 nisan 2021 17:15

  1

  6. daha önce the ordinary niacinamide %10 + zinc %1 kullanmış biri olarak asla etkili bulmadığım bir ürün oldu.

  yağlı/karma bir cildim var yani hem gün içerisinde yağlanmaya çok müsait hem de gözeneklerim gayet belirgin. bu serumumsu, yüzümdeki yağlanmayı kontrol altına almak bir yana dursun yüzümün daha da yağlanmasına sebep oldu. yapısı da böyle tam emilmeyen, yapış yapış bir kıvamda. sabahları ne zaman kullansam ekstra parlıyorum malesef. onun dışında gül suyu gibi koktuğu için de pek sevemedim.

  sanki kullandığım zamanlarda yüzümde sivilce çıkıyor gibi ama bundan tam emin olamadım, olursam editlerim.

  niacinamide'in cilde etkisini görmek için yaklaşık 8 hafta kullanmak gerekiyor fakat ben the oridinary kullanırken kısa zamanda gözeneklerimin küçüldüğünü ve yağlanmamın dengelendiğini hissetmiştim. evde olduğum şu zamanlar kullanır bitiririm ama bir daha alacağımı sanmıyorum.

  7 mayıs 2021 12:41

  7. roaccutane tedavime başlamadan önce tavsiye üzerine almıştım. yüzümden çok yoğun bir sivilcelenme yoktu o yüzden kremlerle serumlarla düzenlemeye çalıştım bir süre fakat birkaç minik lekeyi geçirme dışında hiçbir etkisini göremedim. ayrıca ciltte yapış yapış bir his bırakıyor. bir noktaya kadar gözenekleri sıkılaştırdığını düşünüyorum fakat tatmin eden bir görünüş sağlamıyor

  7 mayıs 2021 19:45


  2

  8. doktor shereene idriss niacinamide'i %2 ve %5 arası konsantransyonlarda öneriyor diye aldım çünkü (the ordinary'nin kült serumu da dahil olmak üzere) birçok niacinamide serumu %10 gibi bir konsantrasyonla formüle ediliyor. yerli bir markayı destekliyor olma fikri de hoşuma gitti ayrıca.

  serum çok güzel paketlenmişti ve kapağında serumu açtığınız tarihi yazabileceğiniz küçük bir etiket vardı. markanın tüm ürünlerinin ve kullanma talimatlarının yazılı olduğu bir kitapçık da vardı. bu ufak detaylar hoşuma gitti.

  serumun kendisine gelecek olursak, biraz keskin bir kokusu var (gizlinot: sizin için de böyle mi? umarım bozuk ürün falan değildir benimki fjdnfn) ve elinizde ovaladığınızda the ordinary'nin serumu gibi köpürüyor. içinde gliserin ve hyalüronik asit gibi buffer ingredient'lar da var. emilimi biraz zor ve ciltte kısa süreliğine yapış yapış bir his bırakıyor. 

  serum bende günde iki kez kullanıldığında iki ay kadar dayandı ve emin olun o iki ayın son gününe kadar bu serumu sevmek için çok uğraştım ama olmadı. burun çevresindeki gözeneklerimi daha fazla sıkılaştırmadı ve cilt tonumda da bir açılma veya eşitlenme gözlemlemedim. sivilce veya alerji gibi herhangi bir negatif etkisi de olmadı ama vaatlerini de yerine getirmedi benim için. markaya bir kez kanım kaynadı o yüzden diğer ürünleri de deneyeceğim ama bununla anlaşamadık.

  6 haziran 2021 19:43

  9. Vermiş oldukları testleri denedim bende olumsuz bir etki yaratmadı. Cildim karma, t bölgem yağlı. Yağlanmayı gün içerisinde dengelendigini söyleyebilirim. Yaz aylarında olduğumuz için t bölgem fazla yağlanır. Ürünü kullanınca yağlanması hafifledi. Bir hafta kullandığım için çok gözlemleyemedim. Renk eşitleme, siyah nokta, Sivilce bunların hiçbirine bir etkisi olmadı.

  30 haziran 2021 09:40

  10. aynı markanın aha-bha toniğini (gbkz: the purest solutions glycolic acid 5% aha+bha exfoliating and clarifying toner) aldığımda yanında tester olarak gelmişti. testerını denediğimde gerçekten bayıldım. yüzüme çok güzel bir parlaklık verdi, üstüne sürdüğüm ürünlerle bütünleşti kısacası bayıldım. bu yüzden yaklaşık 1 ay sonra tam boyunu sipariş ettim. fakat bu sefer cildim hiç anlaşamadı. yapış yapış bir his bırakmaya başladı ve alnımda komedona sebep oldu. gerçekten niye böyle bir reaksiyon verdim bilmiyorum. araştırdığım kadarıyla cildiniz anlaştığı niacinamide ürününü bulmak için biraz denemeniz gerekiyormuş. her cilt her ürünle farklı tepki verebiliyormuş.

  20 temmuz 2021 11:12