4.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (37)
  • oylar (9)
  • medya (1)

37. Çoğu süslü gibi benim de hem tek başına hem de fondötenle birlikte kullanmayı sevdiğim baz. Bundan önce (bkz: l'oreal lumi magique base) kullanıyordum. Duruşları çok benziyor (fotoğrafını ekleyeceğim) ama makyajı tutma konusunda (bkz: golden rose make-up primer luminous) daha başarılı. Ayrıca cosdna üzerinden içerik karşılaştırması yapınca da daha temiz. Loreal kıvam olarak daha sıvı ama yüzde parça parça durmaya ve akmaya daha meyilli. Loreal ufak tefek komedon oluşturuyor ve yağlanmaya sebep oluyordu ancak golden rose'da böyle şeylere rastlamadım. Çok övdüm ama gerçekten sponsorlu falan değil :( Ayrıca güneş kreminin altına da deneyin süslüler öyle de çok güzel bir şey bu.

(link: https://i.hizliresim.com/lZ2D8k.jpg Karşılaştırmalı fotoğraf)

*Loreal artık satılmıyormuş şimdi öğrendim. Güle güle loreal yerin çoktan dolmuştu. (gizlinot: swh)

21 mayıs 01:29 21 mayıs 01:31

36. Yüzümden çok terlerim ve cildim karma genelde fondöten maksimum 2 saat yüzümde durur.Yaklaşık 2 aydır haftada 2-3 kere kullandım ve ne zaman kullansam fondöten akşama kadar dağılmadı akmadı,cildim çok sağlıklı durdu.Genelde burun çevremde fondöten kabuk kabuk dururdu bunu kullandıktan sonra bu sorunda çözüldü kesinlikle bittikçe alacağım bir ürün.

11 mayıs 17:29

35. birkaç aydır kullanıp çok memnun kaldığım baz, makyajımın kalıcılığını arttırıyor, ışıltı veriyor, nemlendirici veya başka bazlarla veyahut fondöten, bb krem, kapatıcı ile karıştırılıp kullanıldığında da yüze güzel bir ışıltı sağlarken, ürünlerin çok güzel dağılmasını sağlıyor. hiçbir komedojenik oluşuma benim cildimde yol açmadığını söyleyebilirim. zaten son 2 aydır sivilcem çıkmadı hiç ama neredeyse her gün bu bazı kullanıyorum. makyajımın kalıcığılını +3-4 saat arttırdığını gözlemledim. hiçbir ten ürünü sürmeden de cildi tek başına içten sağlıklı gösterebiliyor. indirimde 20 liraya edinmiştim tam bir fiyat performans ürünü.

22 nisan 21:14


34. Strobe cream muadili olduğunu okuyup aldım genel anlamda memnunum. Çoğu ürün alnımda sivilceye sebep olur (fondöten, bb krem vs) o yüzden alnım hariç tüm yüzümde kullanıyorum. Hoş bir aydınlık veriyor likit aydınlatıcı olarak da güzel. Sadece kalıcılık konusunda çok emin değilim ama benim cildimde makyaj genelde uzun süre kalmıyor.

15 nisan 14:24

33. (bkz: çabuk biten bereketsiz ürünler)

15 nisan 10:50

32. Normalde pul pul görünmeyen fondötenlerimi bile pul pul gösterebilen bir baz. Yüzünüze ilk sürdüğünüzde parlıyor ama yarım saat sonra uçup gidiyor. Elimdeki Mac strobe cream bitince aldım, yanından geçemez bana göre. 

15 nisan 10:03

5

31. Yaklaşık 5-6 aydır elimde olan ama kıymetini yeni anladığım baz. Son birkaç aydır evde olduğum için pek makyaj yapmadığımdan iyi mi kötü mü anlayamamıştım, gözlemlememiştim de açıkçası. Birkaç gündür işe gidiyorum ve her gün makyaj yapıyorum bu sayede gözlem yapma şansım oldu. Daha önce herhangi bir baz kullanmadığım için kıyaslama yapamam ama ben çok çok çok sevdim. Kıvamı söylenildiği kadar katı gelmedi bana. Elimin üstüne 2 pompa alıp tok bir fırçayla yüzüme yediriyorum ben.

bu şekilde ciltle daha çok bütünleştiğini fark ettim. Asla sim sim değil, sanki böyle cildinizi çok iyi nemlendirmişsiniz gibi bir aydınlık sağlıyor. Bunu sürdüğümden beri highlighter sürmüyorum öyle diyeyim :D Bb kremim ile karıştırıp sürmeyi pek sevmedim sanki kapatıcılığını azaltıyor gibi geldi ama belki başka ten ürünleriyle güzel olabilir. Ben indirimde 18.45 liraya almıştım. Bence fiyatını fazlasıyla hak eden bir ürün.

15 nisan 09:58


30. aşk-nefret ilişkisi yaşıyorum resmen ben bu ürünle. asla sim sim durmayıp cilde çok içten bir ışıltı katması hakikaten çok güzel, yüzümü çok sağlıklı gösteriyor ama keşke bu kadar kalın yapılı ve düşük kalıcılıkta olmasa. ışıltı vadeden bir makyaj bazının daha sıvı olması gerektiğini düşünüyorum daha kolay yüze yaymak ve yedirmek adına, bu bazı eşit yaymakta resmen zorlanıyorum. bir de sürdükten birkaç saat içinde üründen eser kalmıyor yüzümde (gizlinot: yalnızca tek başına sürdüğümde) ama fondötenle karıştırınca bir tık daha fazla kalıcılık gözlemledim. ciltte biraz daha uzun dayansa ve daha kolay yayılsa kesinlikle alternatif aramayacağım bir ürün. 

8 mart 23:40

29. Sevip sevmediğimden tam emin olamadığım makyaj bazı. Öncelikle ışıltılı bir makyaj bazından en azından ben daha ince yapıda yani kıvamının biraz su gibi olmasını olmasını ve nemlendirmesini beklerim. Bu baz kesinlikle baya katı yapıda ve karma ciltli olmama rağmen değişik bir şekilde gün içinde cildimi kuruttuğunu farkettim. Işıltısı sürdüğümde çok güzel oluyor ancak gün içinde ışıltısını çabuk yitiriyor. Ancak sim barındırmaması güzel. Makyajın kalıcılığını artırıyor,fondötenle bb kremle karıştırınca güzel bir etki veriyor,toz aydınlatıcının çok daha parlak durmasını sağlıyor. İndirimde yakalaması zor ama eveshop cosmohome indirimlerinde 18 lira gibi bir fiyata geliyor. Yani artıları eksileri eşit gibi bilemedim 🤷🏼‍♀️ 

3 mart 22:02

28. kesinlikle anlaşamadığım bir baz. makyaj bazlarını çok severim. uzun bir dönem l'oreal lomi magic kullandım. mac strobe creamden de memnunum. baya bir sükse yapınca eveshop indiriminden 20tl gibi bir rakama aldım. koku olarak tamamen klasik mavi kapaklı niveanın aynısı hatta ve hatta yapı olarakta niveanın aynısı. aşırı derece de katı bir yapıya sahip ve kesinlikle doğal bir ışıltı katmıyor bildiğiniz sim sim duruyor. hepsini geçtim 2 gün kullandım ve 2 günün sonun alnımdan başlayarak yanaklarıma ilerleyen cildimde kabuklanmaya sebep oldu. direkt kullanmayı bıraktım. bir ürünü daha bizimle deyıl diyerek tozlu raflara kaldırıyoruz.

27 şubat 10:35 27 şubat 14:22