girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (3)

1. çok hakim olmamakla beraber;

koyu rujlar, hafif buğulu gözler, (aklıma ilk mac stone ruj geliyor)

salaş pantolonların, şortların altına giyilen askeri tarz botlar,

denizden çıkmışsın gibi -ya da yataktan- hafif dalgalı, doğal, uzun saçlar,

oduncu gömleği, bot, lennon gözlüğü <3,

askeri ceketler,

büyük örgülü kazaklar, (burada kurt cobain'e selam çakıyorum)

yırtık kilotlu çoraplar,

(link: https://www.google.com.tr/search?q=kulakl%C4%B1+%C5%9Fapka&espv=2&biw=1517&bih=735&tbm=isch&imgil=pr_N3UA1fjhUbM%253A%253ByShYbKE7AMkxtM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.defacto.com.tr%25252Fkulakli-sapka-298860&source=iu&pf=m&fir=pr_N3UA1fjhUbM%253A%252CyShYbKE7AMkxtM%252C_&usg=__UkP4RkLI04-4mDfQ6xohvVaX-Kw%3D&ved=0ahUKEwiq--iT4_3QAhUaN1AKHS4ZCewQyjcIiQE&ei=O4VWWOrxKpruwAKusqTgDg#imgrc=pr_N3UA1fjhUbM%3A şu) kulaklı şapkalar,

formu vozulmuş sloganlı t-shirtler,

ile gözümde canlanan stil.

yani tamamiyle çabasız bir uyumsuzlukla yakalanan cool bir bütünlük.

(gizlinot: iyi ki hakim değilmişim.)

dipnot: şuraya dinlemeyen kaldıysa diye çoğu kişinin marşı olmuş bir (link: https://www.youtube.com/watch?v=AFVlJAi3Cso efsaneyi) ve bir (link: https://www.youtube.com/watch?v=MS91knuzoOA başyapıtı) da bırakıp girdimi sonlandırıyorum.

18 aralık 2016 16:06

2. moda olmasına hem sevindiğim,hem üzüldüğüm akım.artık grunge ile alakası olmayan tipler bile sırf moda diye salaş kıyafetler alıp,dudaklarını koyu renklere boyarken bu güzelim alternatif müzik janrının ve beraberinde getirdiği giyim,yaşam tarzı bütününün ele ayağa düştüğünü düşünüp üzülüyorum.fakat bir yandan da doksanlarda moda olup,benim çok beğendiğim çoğu şeyi bir iki sene önce bulamazken(gizlinot: yahut zor bulurken ),şimdi rahatlıkla bulabildiğimi fark ettim.bu da gardrobum için sevindirici açıkçası.

sevindirici tarafıysa,moda olmasına karşın pek çok kadının uzaktan beğenip,giyinmeye yaklaşmaması.hadi yine iyiyiz.

stil olarak düşünürsek,kendileri müziğinde de olduğu gibi heavy metal ve punk aşkının meyvesi.bu kıyafetlere de yansıyor.crop top'lar,değişik formlarda uzunlu kısalı retro etekler,grup tişörtleri ya da sloganlı farklı tişörtler,mom ve boyfriend jean'ler,yuvarlak formlu lennon gözlükleri,kaçık çoraplar ve bereler,kombat botlar gibi salaş parçalardan oluşuyor.

temennim,ileride bu giyim tarzının sadece agresif müzik tarzlarıyla ilgilenen insanlar arasında yaygınlaşması.sevebilirsiniz diye şuraya bazı grupların isimlerini bırakıyorum:

1.nirvana

2.alice in chains

3.pearl jam

4.soundgarden

5.bush

6.audioslave

7.seether

8.puddle of mudd

18 aralık 2016 17:35

3. lisedeyseniz ya da ilk gençlik çağlarınızdaysanız yakışabilecek, diğer türlü 'grunge takılma'yı çok özenti bulduğum moda. tabii bence özenti, sizce olmayabilir. şöyle ki erkek arkadaşımla tanıştığım yıl -üniversitenin ilk yılına tekabül ediyor- kendisi grunge aşığıydı her şeyiyle. kurt cobaini çok sever, cobainin meşhur salaş yeşil hırkasının aynısından vardı hatta, sırtından çıkarmazdı swh. salaş soluk renkli yıpranmış tişörtler, converseler, grunge botlar, uzun saç vs...

"grunge, dayatılan estetikten ziyade öteki olanı önemsiyor ve bir giyim tarzından öte 68' olayları ile alevlenen azınlık protest tavrının dışavurumu olarak envanterimizde yerini alıyor" gibi söylemlerle paspallığını meşrulaştırıyordu swh. sonra büyüdükçe saçlarını 3 numara, yırtık tişörtlerini de toz bezi yaptı. ütülü kolalı gömlek ceket falan takılıyor. neden? çünkü kapitalist düzen. belli bir yaştan sonra olmuyor anam grunge mırenc.

18 aralık 2016 20:09


4. bir bakınız verip çıkacağım.

(bkz: courtney love)

18 aralık 2016 20:50