yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (77)
  • medya (2)

  1. hayatımda izlediğim en itici dizi, 1 saat zor dayandım.

  başrolden nefret ettim, kızın küçüklük hali bile insana saç baş yoldurtacak cinsten gıcık.

  bir kaç bölüm ara ara birkan sokullu için bakarım ama muhtemelen o bile kurtarmaz.

  9 şubat 2016 22:19

  2. itici bir kadının illa benim olacaksın diyerek adama hayatı dar ettiğii,öz ablasını mahalleye rezil eden ve öz babasını da bu olay neticesinde ölmesine neden olduğu dizidir. mağdur göstermeye çalışıyor kendisini. yer miyiz? yemeyiz. beter ol sarı çıyan ! dedim durdum hep.

  asıl üzüldüğüm adamın evlendiğinden haberi olmayan ve hamile kalan 2 yıllık sevgilisi.

  ve bu dizi de uyarlamaymış. bir japon dizisi izlemiştim ilk bölümünü. senaryoda benziyor hani adını hatırlarsam yada bulursam editlerim.

  not: o sahneyi kaçırmışım. rahmetli baba karısını tokatlıyor.neden? çünkü kadın ilk sözlendiği ama terk edildiği adamı unutamadı diye. madem başkasını seviyordu sözlüydü onunla evlenip kalleşlik yapan kendisi değil midir? ağlayarakta kendini aklıyor. kızın kime çektiği belli oldu.yok her türlü itici bir dizi olma yolunda ilerliyor.

  9 şubat 2016 23:42 10 şubat 2016 00:05

  3. o olayda bende çok şaşırdım. metresini evleneceği için kızını bırakmak zorunda kalan kadıncağız olarakta gösterdi. insan bir özür diler. kadının inat etmesini affetmemesini beklerdim. en azından aynı bölüm içinde.

  ve gelinine sürekli gerizekalı mısın sen diyor. sen nesin lavuk? sevdiğin gelininde seni gerizekalı yerine koyuyor.

  eşkiya dünyaya hükümdar olmaz da da adam ikinci eşini kardeşi ve yengesiyle falan tanıştırıyordu bebek kutlaması yapıyordu.eve gelince de karısına bakıp sevgiden gözleri doluyordu.

  ciddi ciddi böyle sahnelerin bilinç altı için yapıldığını bende düşünüyorum. bu konuya başka bir başlıkta dalalım süslüler.

  diziye dönersek o tatlış dünya sevgilisi aşkito maviş bebek neydi öyle? maşallah gözlerimi ayıramadım. o kesin hülyanın kızı zaten belli kaştan gözden. hani bir adamla tartışıp dayak yiyordu o adamdan hamile kaldı kesin diye düşündüm. ama sonrasını anlamadım

  1) hülya doğum yapınca evlatlık mı veriyordu da melek çocuğu aldı başka yere götürdü? öyle olsa zengin olunca çocuğunu en azından nerede olduğunu merak etmez miydi. yada ablasıyla çocuğuna ilişkin konuşmaz mıydı?

  2)bebeği öldü sanıyorsa melek sırf hülya okulunu okusun diye mi bebeği ondan kaçırdı? şimdi neden vermiyor? eğer bebeği kendisi sahiplenmese o adamla kendisi evlenirdi hülya ona kazık atmasına rağmen bebeği söylemedi vermedi demek ki alıştı diye düşünüyorum.

  3) ablasını bakire değil şeklinde göstermeye çalıştı. ama kendisi doğum yaptıysa o kırmızı kuşağı taktığında ya sonradan birlikte olsalar anlaşılsa ne diyecekti ? kayınbabası kendisi ya.şak olan ama namusa önem veren biri ya hani (!)

  19 şubat 2016 18:37

  4. Annemle 2 haftadır telefonda kritiğini yaptığımız dizi .

  Şeref Meselesindeki o sumsuk ezik rolden sonra Burcu Biricik Hülya Cevher'in hakkını veriyor gerçekten . Bayram beye annem bayılıyor (yavrum ben hayrat miyim temalı konuşmasından sonra)

  Ne olmuş bilmiyorum ama Hülya anne olamıyor ve Hüseyin kesin ablaya aşık olacak .

  Olaylaar olaylaaar takipçisiyiz

  19 şubat 2016 20:48 20 şubat 2016 00:24

  5. bir yanda hem sevgilisini kandıran, para için istemediği kızla evlenip,kendi çocuğunu aldırtmak isteyen iki kadının da bir çocuğunda hayatını mahveden kerim herifi,

  bir yanda saf,aşık,iyi niyetli sevdiği kadının kızına kendi çocuğu gibi sahip çıkan kaya.

  ikisini de dene tarafını seç.

  edit: repliği yanlış yazmışım düzelttim

  23 şubat 2016 22:50 23 şubat 2016 22:56

  6. Seneler sonra ilk defa bende takip etme isteği yaratan Türk dizisi. Yabancı dizilerdeki senaryo, görüntü kalitesi ve oyunculuktan sonra insan kolay kolay Türk dizisi izlemiyor. En son aşk-ı memnuda kalmışım ben!

  Bu dizi ise gone girldeki sapık kadın karaktere benzer Hülya karakteri ve Birkan Sokullu sayesinde beni sardı. Tipik Türk dizisi, zengin bir aile, her türlü yozlaşmış muhafazakarlık ve paraya tamah etme durumu var dizide. Hayatımda yırtınsam kazanamayacağım miktarlar dizinin bir bölümünde tırınk diye harcanıyor mesela. Rüküşlük, kafası karışık Osmanlı esintili iç dış mimari örnekleri kusuyor bu dizide. Kadınların kafada mendil gibi duran başörtü. Yani aslında dizi anlatmaya çalıştığı ve olduğu şey açısından çok sakat ve klişe. Ama yine de sardı işte.

  Gönül isterdi ki bu Hülya karakteri tam villain olsun, kötülük yapsın, istediği için yakıp gitsin. Ama azıcık da olsun hoş göstermek için araya Bebek hikayesi falan serpiştirilmiş. Gereksiz. Sevgili senarist sesime gel, bence Türkiye hazır buna.

  25 şubat 2016 02:48

  7. bende o kıza hastayım keşke hülyanın daha çok çocukluğunu gösterseler.

  bilmiş çocuk olduğundan da değil. benim diyen oyuncudan çok daha iyi oynuyor çekiyor .

  bakışlarından bazen korkmuyor değilim. bu kız büyüyünce de oynar umarım filmlerde dizilerde görürüz.

  1 mart 2016 17:53

  8. benimde severek izlediğim dizi.Dizinin tutma sebepleri belli, başta hülya karakteri kötü karakter gibi gözükse de sevimli halleri de ağır basıyor.Hem çocukluğunu oynayan tatlı kız olsun hem burcu biricik olsun,ikisinin de performansı çok iyi.Onun dışında ben birkan sokullu ve burcu biricik'in uyumuna bayıldım.Her ne kadar hülya karakteri kötülükler yapsa da ben bu ikisinin birlikte mutlu olmasını istiyorum,kimyaları çok iyi tutmuş.

  Ablasının karakteri ve hikayesi çok sıkıcı geliyor bana,o sahneler çıktığında atlıyorum genelde.En az hülya kadar farklı bir hikaye yazabilirlermiş bence.

  1 mart 2016 18:13

  9. hülya'dan öğreneceğimiz çok şey var süslülerim der konuyu kapatırım. geri kalanı zaten siz yardırırsınız (gizlinot: asdfgfds)

  ama tabiki kiralık aşk, poyraz karayel ve kördüğüm benim bebeklerim (gizlinot: ay ben bütün dizileri izliyorum galiba ) birincisini barış arduç (gizlinot: gözlerden kalp çıkan emoji) ve elçin sangu'nun saflığı için ikinciyi ilker kaleli ve celil nalçakan (gizlinot: aynı emojiden) için üçüncüyü ise o eşşşşek aybars (gizlinot: yanaklarını ısıra ısıra kızartmak istiyorum) için (gizlinot: kendimi kandırmayayım şimdi ibrahim çelikkol da bu konuda büyük etken) izliyorum . bunu da hülya'nın azmi izletiyor bana. helal olsun valla ayakta alkışlıyorum

  1 mart 2016 21:35

  10. Benim gibi Merak edenler için dizinin devamını orjinali üzerinden anlatıcam. Flames of ambition/desire diye bir diziden uyarlanmış. Ne kadar uyarlar orjinaline bilemiyorum tabi. Bunlar ağır spoiler gızlar ona göre, gizlinot içine koyayım da vurmayın asdhskfks

  (gizlinot: hülyanın kardeşindeki kız bebek hülyanınmış. Kardeşi ve o hemşire kız söylememişler hülyaya. Ölü doğdu demişler)

  (gizlinot: hülya istanbulda tecavüze uğramış çocuk da ordan) (gizlinot: doğum yaptığı belli olmasın diye sezeryan yerine normal seçtiği için doğum sorunlu geçmiş) (gizlinot: bu yüzden bir daha çocuk sahibi olması mümkün değil)

  (gizlinot: melekle abi baya aşk yaşacaklarmış hatta evleneceklermiş)

  (gizlinot: kerim hülyaya, hülyanın ona olduğundan daha çok aşık olacakmış)

  (gizlinot: Filiz hayatı boyunca uğraşıp duracakmış bu cevher ailesiyle. Sonra çocuğuyla konuşacakmış ve hülya kıza arabayla çarpıp öldürecekmiş)

  (gizlinot: hülyanın kızıyla şu filizden olan oğlan da büyüyünce birbirine aşık olacakmış ve orjinalinde asıl işlenen de buymuş)

  (gizlinot: tabi dizi o zamana kadar sürerse ve orjinaline sadık kalınırsa)

  (gizlinot: evet artık izlemenize gerek kalmadı ajsjskd)

  7 mart 2016 10:34