yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (0)

  1. bir de üstleri iyice düzse nefretim olan saç tipiyle başa çıkma yollarıdır. kıvırcık saçlılar bu saça özenir ama benim için özenilecek hiçbir yani yok çünkü kafama yapışık durduğu için alnımı daha geniş, yüzümü daha yuvarlak gösteriyor.

  hacimlendirmek için maşa ya da bigudi saracak olsam yine olmuyor. neden derseniz, saçı ne kadar dibinden sarmaya çalışsam da dipte 4-5 cm düz bir kısım kalıyor ve ortaya çıkan sonuç yine üstleri kafaya yapışan ama uçları bukleli tuhaf bir saç türü oluyor. tek yolu var o da özel hacimlendirici spreyleri saç dibine sıkıp krepe yapmak. fakat bu pek sağlıklı değil, saçta kepek sorununuz varsa daha da artırıyor. yani her gün yapılabilecek bir şey yok bu saç için. amma uzun yazdım. zaten bu gidişle perma yaptıracağım herhalde, kıvırcık saçın havası başka hiç bir şeyde yok.

  her gün yıkayınca daha iyi durduğu kesin. onun haricinde köpük möpük hak getire. asla hacimlenmiyor, asla. olsa da 1 saat ömrü var.

  30 mayıs 2017 01:20

  2. şimdi bu saç tipinin çoğunlukla bir özelliği daha vardır ek olarak ki o da yağlı olmasıdır.

  eğer saçınızın olduğundan daha hacimli ve şekilli görünmesini istiyorsanız, bir kere kesinlikle uzun ve düz kesimler kullanmayın. mutlaka mümkün olduğunca kısa ve bol katlı bir kesim yaptırın, tabi işinin ehli bir kuaföre. Bu saç çok çabuk yağlandığından ve yağlanınca saçlar büsbütün kafaya yapıştığından her gün yıkayarak yine saçınızın daha hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz, tabi ki hacim veren şampuanları kullanarak, ben John Friedanın hacim şampuanından memnunum. mutlaka her yıkamadan sonra çok iyi kurutmak, mümkünse güçlü üfleyen bir saç kurutma makinesi ile kurutmak gerekir, ki hacim bu şekilde sağlanır. kuaförünüzün de göstereceği bazı teknikler var tabi, kafayı aşağıya eğerek tersten veya kafayı biraz arkaya yatırarak alttan yukarı kurutma, tersten ve alttan saçı spreyleme, vs.. sprey ve köpük kullanılabilir ancak bunlar mümkün olduğu kadar yumuşak olmalı çünkü sert olanlar zaten ince olan telleri birbirine yapıştırır ve güzel görünmez. bir de kerastase ın materialiste saç kalınlaştırıcı ürününü kullanıyorum oldukça memnunum.

  30 mayıs 2017 09:58

  3. uzun ve dümdüz saçlı olarak, dipleri hacimsiz saçlar daha da fena. ben batiste xl kuru şampuanı bu yolda severek kullanıyorum güzel hacim veriyor. ama sonuçta saçlar kirliyken kullanıyorum. onun dışında her yolu denedim olmadı. isana'nın pudrasını aldım henüz kullanmadım umarım bir faydasını görürüm.

  30 mayıs 2017 11:46


  4. bulamadığımdır.saçlarım göğüs hizamda gür olmayan, düümdüz, sönük, ince telli, açıcı&boya işlemli, çabuk yağlanan yapıya sahip. (bkz: pırasa) yani hacimli olmaması için tüm nedenler mevcut.envai çeşit hacim veren şampuan denedim ama işe yaramıyor.sadece kuru şampuanlar ilk sıkıldığında -o da çok az sürüyor- bir hacim veriyor diplere, sonrası yine çöküş. (gizlinot: batiste xxl dahil)

  bu yüzden saçı kabardı diye kızan insanları hiç anlamamışımdır.saçlarım kabarık dursun diye hep saçımı başımı öne eğerek kuruturum, diğer türlü tarayıp düz kurutunca iyice kafama yapışıyor gibi geliyor.süslülerin de bahsettiği gibi yüzünüzü büyük ve daha kilolu gösteriyor kesinlikle.maşa vs. de tutmuyor.hayır bi de hacimli dolgun saç manyağıyım, reva mı bu :(

  30 mayıs 2017 12:35

  5. ince telli, uçlara doğru dalgalı ama bu kesinlikle yanıltmasın hacim denemeyecek şekilde anlamsızca kabaran bu yüzden de şekle girmeyen saçlarım var.

  (yazar: all that solid)'i görüyor ve artırıyorum tercihen omuz hizasında ve katlı bir kesim gerçekten çok kullanışlı oluyor. Bazı durumlarda hiçbir şey yapmasanız bile günü kurtarabiliyor. onun dışında Saç uçlarına doğru ister köpük, ister sprey uygulayarak tersten kurutmak hacim verme konusunda bu sayede işe yarıyor. bir de hacim versin, o görüntü biraz daha uzun süreli dayansın diye saçı iyice sertleştiren spreylerden uzak durmak gerekiyor aslında. Ben onu çok yaptım bir zamanlar sonuç ince telli, sönük ve aynı zamanda da yıpranmış saçlar olarak geri döndü bana. Üstelik istediğim o görüntü de birkaç saat içinde yok oldu. yani tek başına sprey çözüm değil. Bu saç tipi Aynı zamanda çabuk yağlandığı için, bir de bu işlemi sık aralıklarla tekrarlayınca uzun vadede yarardan çok zarar verdiği kesin.

  30 mayıs 2017 13:18

  6. hi, my name is zimbo ich bin expert. ( big lebowski severlere selam olsun)

  saçları yıkadık, havlu ile nemini aldık. taradık, saç köpüğünü saçlara yedirdik. eğdik kafamızı aşağıya, saç kurutma makinesinin orta ısı ayarında kuruturken bir yandan da diğer elimizle saçları dipten hafif kaldırdık ki dibe yapışmasın. sonra kaldırdık kafayı saçlarımızı ayırdığımız tarafın ters yönüne doğru saçları kuruttuk ( normalde saçları sağdan sola ayırıyorsak kuruturken soldan sağa kuruttuk) en son da tekrar kafayı eğip en soğuk ısı ayarında şöyle bir havalandırdık saçı.

  aynaya baktık ve şok olduk çünkü elektrik çarpmış gibiyiz. ama tangle teezer ile hafifçe tararsak o hali geçecek, panik yok.

  ben bu aşamaları senelerdir her sabahın köründe

  yapıyorum :/

  ama sonuç olarak seyrek ve aşırı ince telli saçlarımı normale döndürebiliyorum.

  30 mayıs 2017 14:05

  7. Son 1 yıldır katsız ve omuz hizamda kullanıyorum saçlarımı. Bu şekilde katlı kesime oranla daha hacimli durdu kesinlikle. Bunun dışında destekliyici etki olarak hafif krepe atıyorum ve diplerine sprey sıkıyorum. Uzun haliyle örgü yapsam gerçekten baş parmağımın kalınlığı kadar ancak olabilecek kadar az saça sahibim. Ama bu yöntemle daha dolgun görünüyor. Arkadaş ortamında lafı açılıp saçımın zayıflığından bahsettiğimde neresi zayıf yahu tepkisi alıyorum. Bi çeşit illüzyon ama ne yapalım elimizdeki buysa yapacak bişey yok.

  30 mayıs 2017 17:55


  8. Got2B Volumanıac Köpük öneriyorum kızlar. Kesinlikle etkili bir ürün. Köpük saçınızı biraz sertleştirirse azıcık elseve mucizevi yağla yumuşatıyoruz. Gayet güzel oluyor.Diye yazmışım ama güncelliyorum.Loreal tecni art volume lift diyorum.Sertleştirmeden dolgunlaştırıyor ve saçlarımı pırıl pırıl yaptı.Harika bir ürün.Bunu kullanınca Volumaniac'ı arkadaşıma hediye ettim hemen.

  15 mayıs 2019 08:47 28 mayıs 2019 07:24

  9. Uzun saç kullanma isteğimden dolayı işim çok daha zor ne yazık ki. Saçlarım ince telli diye illa omuz hizasında kullanmak zorunda olmak canımı sıkıyor. Çoğu ince telli saç gibi benim de saçlarım yağlı ve her gün yıkamam gerekiyor. Tam yağlanmasa bile zaten o kadar sönüyor ki yıkamak zorunda kalıyorum. Saçı kurutmak yerine saçlarımı aşağı sarkıtıp köpükleyip kendi kendine kurumasını bekleyebilirsem en dolgun halinde oluyor. Köpüklemeden argan yağı ve silikon içeren ürün kullanıyorum. Saç tellerini sarıp daha tok, elektriksiz bir hale getiriyor. Şu sıra haskın minik tüplerinden kullanıyorum memnunum. Gün içerisinde çok sönerse batiste kuru şampuandan yardım alıyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun:/

  15 mayıs 2019 11:51

  10. ben henüz böyle bir yol bulamadım. şekillendiriciler, hacim verici ürünler vs. en fazla 1 saat dayanıyor. hacimli dursun diye saçı kurutabilecek yapıda şampuanlar kullanıyorum, hacimli duruyor ama bu sefer de yoluk yoluk, bakımsız bir görüntü oluyor. saçlarım omuzlarımdan biraz aşağıda olacak şekilde uzadı, zaten saçlarım zorla uzuyor, kaç sene bekledim bu hizaya gelecek diye; ama yine kestireceğim mecbur. uzun saç benim için sadece bir hayal.

  15 mayıs 2019 11:56